Úvod > Aktuality > Podzimní hradní slavnosti na Nových Hradech lákají na bohatý program

Podzimní hradní slavnosti na Nových Hradech lákají na bohatý program

Vydáno 25. října 2018 Památky
Na hradě v Nových Hradech bude probíhat v sobotu 27. října již tradiční podzimní hradní slavnost. Letos se tematicky na vzpomínání na starou dobrou monarchii a ušlechtilé zábavy urozených.

Ačkoli jihočeské Nové Hrady neberou zimní spánek tak vážně jako jinde a od listopadu až do března pořádají prohlídky dvakrát týdně, i tady se poslední říjnový víkend loučí s hlavní sezonou.

Letošní Podzimní hradní slavnosti se konají v sobotu 27. října 2018. Těšit se můžete na ukázky loveckých hudebních nástrojů, loveckých dravců, šermířská vystoupení, hraný příběh v duchu živých obrazů i atrakce pro děti.

V 9:45, 11:45, 13:00 a 14:00 se budou konat prohlídky se služkami Květuší a Zlatuší, na které je však třeba se předem objednat.

slavnosti nové hradyV 15:00 hodin proběhne výstup "Kde ty staré časy jsou" - pásmo s hranými scénkami, šermem, tanečnicemi a kejklířem. Během celého dne budou probíhat soutěže a hry pro pážata a mladé dámy a například i ražba Novohradského stříbrňáku.

 Základní vstupné je 90 Kč, snížené 60 Kč a rodinné 240 Kč (2 dospělí a 1-3 děti 6-18 let). Součástí vstupného je i návštěva 1. nebo 2. prohlídkové trasy zdarma ve stanovených časech. Akce se koná za každého počasí, tak si ji nenechte ujít!

Hrad Nové Hrady - jihočeská perla

Hrad Nové Hrady - jihočeská perla

Historický hrad z 13. století vítá své návštěvníky v obci Nové Hrady u Českých Budějovic. Hrad nabízí tři prohlídkové trasy v ledním období a jednu v zimě.