Úvod > Aktuality > Klášter Zlatá Koruna přichystal na víkend speciální prohlídky

Klášter Zlatá Koruna přichystal na víkend speciální prohlídky

Vydáno 9. června 2018 Památky
Klášter Zlatá Koruna se i v letošním roce připojuje 9. a 10. června 2018 k celostátní akci Víkend otevřených zahrad. Po oba dny jsou pro zájemce připravené speciální komentované prohlídky exteriérů kláštera, které shodně začínají ve 11 hodin.

Návštěvníci kláštera Zlatá Koruna budou mít možnost poznat i ta zákoutí kláštera a jeho okolí, na která při běžných prohlídkách nezbývá čas. Zároveň se dozví o některých zvláštních zlatokorunských stromech a nedochovaných klášterních zahradách, které jsou zachyceny na tzv. Matzově plánu z roku 1787. Cisterciácký řád přinesl i velké poznatky ve vodohospodářstí, proto zazní zajímavosti o vodních cestách a stavbách zdejšího kláštera.

Délka prohlídky bude přibližně 60 minut a její kapacita je maximálně 50 osob. Vstupenky stojí 100 Kč pro dospělého, 70 Kč pro seniory, studenty a ZTP, rodina zaplatí 200 Kč.

Klášter Zlatá Koruna - historie na vás dýchne ze všech stran

Klášter Zlatá Koruna - historie na vás dýchne ze všech stran

Několik kilometrů od Českého Krumlova stojí na ostrohu, obtékaném ze tří stran řekou Vltavou, půvabný cisterciácký klášter, jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě. Místo vyzařuje zvláštní poklidnou atmosféru, tolik odlišnou od hektického tempa dnešního světa.