Úvod > Aktuality > Cyklobus Bečva a Cyklobus Bouzov vyjedou začátkem prázdnin

Cyklobus Bečva a Cyklobus Bouzov vyjedou začátkem prázdnin

Vydáno 28. června 2018 Letní sporty
Cyklobus Bečva vyjede letos poprvé na svou trasu v sobotu 30. června. Prázdninová cyklo-linka zavítá kromě tradiční trasy Přerov - Lipník nad Bečvou - Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm - Horní Bečva - Bílá, Bumbálka také do Litovelského Pomoraví a na hrad Bouzov. Přes hlavní prázdniny budou denně také jezdit cyklobusy Beskydy a Jeseníky.
CyklobusCyklobus bude na obě trasy vyjíždět z přerovského autobusového nádraží vždy v 7:30, z Lipníku nad Bečvou pak v 7:55 hodin. Do Beskyd bude linka jezdit v průběhu července a srpna vždy v sobotu, do Litovle a na Bouzov pak v neděli

Cyklobus ale mohou využít i pěší turisté, pro které bude dostupnější malebný hrad Bouzov nebo nedaleké Javoříčské jeskyně. Pro méně zdatné cyklisty zde bude jako vždy zajištěna možnost vystoupit na některé z bližších zastávek s tím, že cyklobus je možné využít i pro cestu zpět.
 

Cyklobusy Beskydy a Jeseníky

CyklobusDo Beskyd se cyklisté snadno dostanou také z Nového Jičína nebo Ostravy. Cyklobus Beskydy jezdí i v letošní sezóně na dvou linkách: 880133 Nový Jičín-Kopřivnice-Frenštát p. R.- Rožnov p. R.- Velké Karlovice - Bílá  a 910128 Ostrava - Bílá - Velké Karlovice - Prostřední Bečva. Do 30. června jezdí pouze o víkendu, ale od 2. 7. do 31. 8. pojede denně. Všude po trase je možné vystoupit a na zpáteční cestě zase nastoupit. Cesta cyklobusem z Ostravy až na oblíbené tratě pro horská kola v Bílé trvá hodinu a 25 minut. Ke klasické jízdence cestující připlatí za přepravu kola 15 korun, u elektrokola 25 korun.

Stejným režimem se řídí i Cyklobus Jeseníky, který odveze cyklisty na Ovčárnu na lince 850121 z Krnova a na lince 930241 ze Šumperka. Cyklobusy jsou běžné autobusové linky určené především pro přepravu cykloturistů s jízdními koly a pěších turistů, ale i všech ostatních cestujících. Jízdní kola jsou přepravována ve speciálních cyklovozících připojených za autobusy s kapacitou 18 až 28 jízdních kol. Také jesenické cyklobusy jezdí denně od 2.7. do 31.8. 2018, v záží pojedou opět pouze o víkendu.

Další aktuality

22.8.
2018
Vydejte se zlatými horami po stopách zlatokopů

Vydejte se zlatými horami po stopách zlatokopů

Střední Morava a Jeseníky | Letní sporty
21.6.
2018
Historická Olomouc se mění na město pohybu a sportu díky maratonu

Historická Olomouc se mění na město pohybu a sportu díky maratonu

Střední Morava a Jeseníky | Letní sporty
31.5.
2018
Běžíme na hrad pokračuje na pohádkovém hradu Bouzov

Běžíme na hrad pokračuje na pohádkovém hradu Bouzov

Střední Morava a Jeseníky | Letní sporty