Úvod > Kalendář akcí > Cyklobusy Beskydy 2022
Cyklobusy Beskydy 2022
">
1.5.
28.9.
Přidat foto
Sportovní akce

Cyklobusy Beskydy 2022

Pustevny, Velké Karlovice, Bumbálka… anebo rozhledna Maruška, vrchol Kelčského Javorníku a samozřejmě Svatý Hostýn. V letošním roce vyrazí na silnice ve Zlínském kraji hned dvě linky cyklobusů – jeden do Beskyd a Javorníků, druhý do Hostýnských vrchů.

Cyklobus Valašsko – Beskydy a Javorníky: Vsetín – Bumbálka – Pustevny

Od 1. května do 28. září bude cyklobus jezdit o volných dnech, tedy vždy v sobotu, v neděli a o státních svátcích. Autobus vyjede v 8:35 hodin z autobusového nádraží ve Vsetíně a přes Velké KarloviceBumbálku vyveze cyklisty až na Pustevny (v 10:17 hodin), odkud se otevírá možnost vyrazit na Radhošťskou cyklotrasu nebo Radegastův okruh. Stejnou trasou se pak cyklobus vrátí zpátky do Vsetína.

Po celé prázdniny, tedy od 1. července do 31. srpna, vyrazí cyklobus na Vsetínsko i v pracovní dny. Pojede v 8.35 hodin z autobusového nádraží ve Vsetíně přes Velké Karlovice na Bumbálku. Odtud se v 10.30 hodin vrátí přes Velké Karlovice zpátky do Vsetína. Cyklobusy mají kapacitu 22 kol. Jízdní kola je navíc možné vzít i do každého vlaku, který jezdí na trati Vsetín – Velké Karlovice.
 

Cyklobus Hostýnské vrchy: Zlín – Troják – Tesák – Bystřice p. Hostýnem

Od 12. června do 28. září 2022 budou cyklobusy jezdit o víkendech a státních svátcích třikrát denně taky na trase Zlín – Troják – Tesák – Bystřice pod Hostýnem a zpět. Ze Zlína bude autobus vyjíždé ráno v 6:45, dopoledne v 10:20 a odpoledne ve 14:20 hodin, z Bystřice pod Hostýnem ráno v 8:25, v poledním čase ve 12:05 a odpoledne v 16:25 hodin. Zájemci si tedy mohou zvolit celodenní nebo třeba jen půldenní výlet.

Trojáku a Tesáku se cyklistům otevřou nejznámější hřebenové trasy v oblasti, z Bystřice je zase ideální vyrazit na horu, která dala masivu jméno – na Svatý Hostýn.

O letních prázdninách, tedy od 1. července do 31. srpna, budou navíc cyklobusy jezdit po stejné trase i ve všední dny – v 7:40 a 12:30 hodin za Zlína, v 9:00 a ve 14:05 z Bystřice pod Hostýnem. Cyklobusy mají kapacitu 20 kol. Jízdní kola je navíc možné vzít i do každého vlaku, který jezdí na trati do stanice Zlín střed nebo Bystřice pod Hostýnem, takže je možné kombinovat přepravu po železnici a cyklobusem.
 

Linka 880133 Nový Jičín – Pustevny – Bílá

Linka 880133 Nový Jičín – Pustevny – Bílá zastavuje v Příboře, Kopřivnici, ve Frenštátě pod Radhoštěm, a v Rožnově. Jeden ranní spoj jede na Pustevny, jeden dopolední spoj na Bílou a jeden odpolední spoj zpět. Cyklisté se tak dostanou do oblíbených lokalit na Bečvách a Pustevnách, případně i dál na Bumbálku a Bílou. Jede od 1.5.2022 do 28.9.2022. Více info na csadvs.cz.
 

Linka 910130 Frýdek-Místek-Dobrá-Třiinec-Jablunkov-Horní Lomná

Linka 910130 Frýdek-Místek-Dobrá-Třiinec-Jablunkov-Horní Lomná jezdí jednou denně v sobotu a neděli – ráno tam a večer zpět. Zaveze vás z Frýdku do Třince, Věndryně, Jablůnkova na Salajku a Horní Přelač. Jezdí od 30.4.22 do 2.10.2022. Více info na csadvs.cz.
 

Cyklobus Bečva: Linka 860146 Hranice-Valašské Meziříčí-Zubří-Rožnov-Horní Bečva-Soláň-Velké Karlovice-Třeštík-Bumbálka-Bílá

Linka 910132 Ostrava-Bílá-Prostřední Bečva-Valašské Meziříčí jede jednou denně v sobotu a neděli, a ve státní svátky, z Ostravy-Svinova do Frýdku, Starých Hamrů na Třeštík a Bumbálku. Odtud pokračuje do Horní a Prostřední Bečvy, Rožnova a Valmezu.

Autobus vyjíždí z Hranic na Moravě do Valašského Meziříčí a poté pokračuje přes Zubří do Rožnova pod Radhoštěm. Při cestě na Bílou zastavuje cyklobus samozřejmě i na dalších turisticky zajímavých místech. Cestující tak pro začátek nebo konec své cesty mohou využít zastávky v Dolní, Prostřední i Horní Bečvě, obci Hutisko-Solanec nebo Velkých Karlovicích. Cyklobus je vybaven přívěsem, do kterého lze umístit 24 jízdních kol. Doporučujeme rezervaci míst předem přes webové stránky e-jizdenka.cz nebo idos.cz, případně v předprodejních kancelářích AMSBus, abyste měli jistotu, že pro vás bude v přívěsu místo. Dotovaná cena místenky pro kolo je 40 Kč, samotnou jízdenku pak zaplatíte kartou nebo hotově přímo u řidiče.

Každou sobotu a neděli, a také během státních svátků, bude Cyklobus Bečva z Valašského Meziříčí odjíždět v 8:38 a 13:00, v opačném směru ze zastávky v Bílé v 10:55 a 15:28. Cyklobus Bečva jezdí od 14.5. do 28.9.2022.

Ubytování a restaurace v okolí

Dvůr u kříža

Dvůr u kříža

Velké Karlovice, Zlínský kraj
Ubytování Ve dvoře ve Velkých Karlovicích

Ubytování Ve dvoře ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice, Zlínský kraj
Hospoda Kyčerka ve Velkých Karlovicích

Hospoda Kyčerka ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice, Zlínský kraj
Penzion Zafúkané

Penzion Zafúkané

Velké Karlovice, Zlínský kraj