Úvod > Kalendář akcí > Cyklobusy Beskydy 2021
Cyklobusy Beskydy 2021
">
13.6.
28.9.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Cyklobusy Beskydy 2021

  • 13. červen 2021 – 28. září 2021
Provoz cyklobusů do Beskyd letos probíhá na čtyřech linkách v Moravskoslezském kraji. Do hor se dostanete z Ostravy, Frýdku, Valašského Meziříčí, Třince, Frenštátu nebo Rožnova. Autobusy jezdí obvykle o víkendech a státních svátcích.
Linka 880133 Nový Jičín – Pustevny – Bílá zastavuje v Příboře, Kopřivnici, ve Frenštátě pod Radhoštěm, a v Rožnově. Jeden ranní spoj jede na Pustevny, jeden dopolední spoj na Bílou a jeden odpolední spoj zpět. Cyklisté se tak dostanou do oblíbených lokalit na Bečvách a Pustevnách, případně i dál na Bumbálku a Bílou.

Linka 910130 Frýdek-Místek-Dobrá-Třiinec-Jablunkov-Horní Lomná jezdí jednou denně v sobotu a neděli – ráno tam a večer zpět. Zaveze vás z Frýdku do Třince, Věndryně, Jablůnkova na Salajku a Horní Přelač.

Na lince 910131 Ostrava – Visalaje jede jeden ranní spoj z Ostravy, a to na trase Ostrava – Frýdek-Místek – Vyšní Mohelnice. Ocení ho především cyklisté jedoucí na Lysou horu.

Linka 910132 Ostrava-Bílá-Prostřední Bečva-Valašské Meziříčí jede jednou denně v sobotu a neděli, a ve státní svátky, z Ostravy-Svinova do Frýdku, Starých Hamrů na Třeštík a Bumbálku. Odtud pokračuje do Horní a Prostřední Bečvy, Rožnova a Valmezu.

Cyklobusy jezdí každý víkend a o státních svátcích, linka z Nového Jičína na Pustevny pak i v pátek odpoledne.
Do každého cyklobusu se vejde 25 jízdních kol. Cestující si mohou místa pro jízdní kola rezervovat přes IDOS.cz, místenka pro kolo stojí 40 Kč. Jízdné pro cestujícího se platí u řidiče.


Vsetín – Velké Karlovice – Bumbálka (autobus IDZK) od 1. 7. do 28. 9. 2021
O prázdninách, tedy od 1. července do 31. srpna, vyrazí cyklobus na Vsetínsko každý den. Ve všední dny vyjede autobus s přívěsem na kola v 8.35 hodin z autobusového nádraží ve Vsetíně přes Velké Karlovice na Bumbálku. Odtud se vrátí do Velkých Karlovic na Podťaté, na rozcestí Soláň vyčká na vlak od Vsetína (odjezd ze Vsetína 9:55 ze Vsetína, příjezd Velké Karlovice-zastávka 10:39) a pak přes Hutisko-Solanec zamíří do Rožnova pod Radhoštěm. V srpnu navíc ještě ve 12.20 hodin cyklobus vyjede z Rožnova pod Radhoštěm přes Valašskou Bystřici a Dušnou zpátky do Vsetína.

Každý cyklobus může přepravit až 22 jízdních kol, cena za přepravu kola je 15 Kč. Kola navíc běžně přepravují i vlaky mezi Vsetínem a Velkými Karlovicemi (za 30,- Kč), takže je možné kombinovat přepravu cyklobusem a po železnici.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 24. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování Ve dvoře ve Velkých Karlovicích

Ubytování Ve dvoře ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice, Východní Morava
Hospoda Kyčerka ve Velkých Karlovicích

Hospoda Kyčerka ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice, Východní Morava
Penzion Zafúkané

Penzion Zafúkané

Velké Karlovice, Východní Morava
Chalupy Pod Horalem

Chalupy Pod Horalem

Velké Karlovice, Východní Morava