Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Modelový Svět v Brně

Modelový Svět v Brně

Kultura
Obdivovat obří železniční kolejiště se 40 vláčky, ale i další zajímavosti v malém měřítku můžete v Modelovém Světě v Brně. Prohlédnete si tak modelové kolejiště s asi půl kilometrem kolejí, 140 výhybkami a 1500 postavičkami. S rozlohou 60 m² se jedná o největší trvale vystavené kolejiště na Moravě.

Vláčky tu putují romantickou krajinou i rušnou městskou aglomerací. Kolejiště je zajímavé scénkami z běžného života, které maketa zachycuje. Na jednom místě dělníci staví u železniční tratě dům, na druhém spěchají záchranáři k nehodě, na dalším pak září lunapark.

Zmáčknutím tlačítek si děti spouštějí vrtule vzdušných elektráren a vrtulníku. Krásný pohled je i na noční provoz kolejiště. V potemnělé místnosti jsou vidět červená světla aut a mašinek, do tmy září semafory, pouliční lampy i světla v hradech zasazených do krajiny.

Největší zajímavostí je malé letní kino. Na maličké obrazovce mohou příchozí s figurkami, představujícími diváky, sledovat příjezd lokomotivy do stanice z perspektivy strojvedoucího.

Do budoucna se plánuje rozšíření o 15 m2 a doplnění o tramvaje a četné mosty.

Celý popis
Naposledy změněno: 25. 8. 2019
22.6.
30.9.
Historické tramvajové linky H4 a H24 v Brně

Historické tramvajové linky H4 a H24 v Brně

Brno, Jižní Morava
22.7.
2.9.
Biskupský dvůr Open air

Biskupský dvůr Open air

Brno, Jižní Morava
28.10.
31.10.
Česko-slovenská výstava (1918-2018)

Česko-slovenská výstava (1918-2018)

Brno-střed, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí