Úvod > Aktivity & akce > Akce > Parním vláčkem z Lužné u Rakovníka do Kralovic

Parním vláčkem z Lužné u Rakovníka do Kralovic

Kdy 15. září 2018 Akce pro děti
Tuto sobotu 15. září vypraví České dráhy parní vlak z Lužné u Rakovníka do Kralovic a zpět. Soupravu historických vozů poveze parní lokomotiva „Velký Bejček“.

V Kralovicích bude možné využít bezplatný autobus do muzea v Mariánské Týnici a po poledni bude připravena vyhlídková jízda vlakem do Čisté a zpět.

Z Lužné u Rakovníka bude parní vlak odjíždět v 11:10, příjezd do Kralovic je plánován na 12:25. Ve 13:10 se vlak vydá na krátkou vyhlídkovou jízdu do Čisté a zpět a v 15:20 odjede z Kralovic zpět do Lužné. Jízdenky bude prodávat přímo vlakový personál. Za jednosměrnou cestu z Lužné do Kralovic zaplatí dospělí cestující 120 Kč, děti od 6 do 15 let pak 100 Kč. V prodeji budou také jízdenky pro kratší úseky.

Od kralovického nádraží bude zajištěn bezplatný kyvadlový autobus do Mariánské Týnice, kde bude od 9 do 17 hodin otevřené Muzeum a galerie severního Plzeňska s národopisnými expozicemi. Ty se věnují například historii zdejšího bývalého cisterciáckého poutního místa, životu ve městě ve 30. a 40. letech 20. století nebo historii big beatu na severním Plzeňsku.

V Kralovicích na nádraží si zájemci prohlédnou výstavu o historii trati Rakovník – Mladotice a zajištěna bude také prohlídka kralovického kostela sv. Petra a Pavla. Výstavu o své historii si pro návštěvníky připravila i obec Čistá.

Celý popis
Naposledy změněno: 14. 9. 2018

Ubytování a restaurace v okolí