Úvod > Aktivity & akce > Akce > José Cura: Latinsko-americké písně

José Cura: Latinsko-americké písně

Kdy 13. červen 2018 - 14. červen 2018 Hudební a divadelní akce
Tříletá rezidence José Cury u Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK vyvrcholí 13. a 14. června v Obecním domě speciálním programem.
José Cura zazpívá repertoár, který je jeho srdci nejbližší: písně latinsko-amerických autorů Carlose Guastavina, Alberta Ginastery a mezi nimi také jednu píseň z vlastní tvorby. V druhé polovině večera bude dirigovat českou premiéru symfonie „Znovuzrození“ polského skladatele Mieczysława Karłowicze. Před koncertem 14. 6. proběhne setkání s umělci v salonku „Cukrárna“ Obecního domu od 18,15 hodin.

Slovo dramaturga Martina Rudovského
Tímto exkluzivním programem uzavírá José Cura své třísezónní působení u orchestru FOK v pozici rezidenčního umělce. Tři sezóny, to už je důstojná porce hudby. Proto i loučení bude důstojné. V první půli programu představí José Cura ve vlastních aranžích písně své i svých krajanů. Ve druhé části pak zazní v české premiéře jediná symfonie Mieczysława Karłowicze, obrovského talentu polské hudby, zmařeného jeho vášní pro horolezectví. Možná se zdá nezvyklé spojení José Cury a polské hudby, ale je třeba si připomenout, že argentinský musicus spolupracuje často s polskými orchestry. Podtitul symfonie Znovuzrození zase napovídá, že ani pro FOK to nebude setkání poslední.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 6. 2018
1.1.
31.12.
Modrý pokoj

Modrý pokoj

Praha 1, Praha
15.7.
20.7.
Festival Nultý bod 2019

Festival Nultý bod 2019

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí