Úvod > Česká nej > Dopravní > Lanovka v Zoo Praha

Lanovka v Zoo Praha

Dopravní
Nejkratší lanovka se nachází v pražské ZOO. Má délku pouhých 110 m a byla postavena v roce 1970. Lanovka spojuje pavilon goril nížinných a koně Převalského. Kapacita je 720 lidí za hodinu, jízda trvá dvě minuty.
Visutá lanová dráha v Zoo Praha se nachází uvnitř areálu a propojuje její horní a dolní část. Jezdí od roku 1977 a s délkou 105,9 m je nejkratší sedačkovou lanovou dráhou v ČR. Její převýšení je 50,1 m. Původně měly být postaveny lanovky tři (druhá měla vést po obvodu zoo a třetí přes Vltavu k výstavišti). Lanovka je v provozu celoročně (v letním období jezdí pravidelně každých 10 minut, od listopadu do března každou čtvrthodinu) a platí zde všechny typy jízdenek MHD. Možná je také přeprava jízdních kol.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 7. 2015
Program se zvířetem a narozeniny v Zoo Praha

Program se zvířetem a narozeniny v Zoo Praha

Je vám líto, že si nemůžete na většinu obyvatel zoo sáhnout? V Zoo Praha máte příležitost! A může jít o roztomilé chlupáče nebo obávaná šupinatá či vícenohá zvířata.

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den - splňte si svůj dětský sen

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den - splňte si svůj dětský sen

Speciální program v Zoo Praha je určen pro všechny milovníky zvířat, kteří v dětství chtěli krmit lvy, pečovat o slony, hledět do očí žirafě či chovat anakondu, ale profesní život je pak zavál jinam.