!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Výlety > Výpravy za kuriozitami > Odlovte si nejoblíbenější pražské kešky!
Odlovte si nejoblíbenější pražské kešky!
"> "> "> "> "> ">

Odlovte si nejoblíbenější pražské kešky!

Také ve vás slovo "keška" vyvolává vášeň lovců pokladů? Jestliže ještě z hlavního města ještě žádné úlovky nemáte, zkuste s námi zamířit k těm nejproslulejším skrýším, které nesmí ve sbírce žádného kačera chybět!
Karlův mostVěděli jste, že právě v Praze se nachází několik nejnavštěvovanějších geokešek planety? Žádný Londýn, Paříž nebo New York, ale česká metropole! Dlouho se vůbec na prvním místě držela skrýš sochy Terezka (GC14WV8)  nedaleko Klementina na Mariánském náměstí, ale od 13. května 2013 získala světové prvenství keš ukrytá kdesi na Karlově mostě (GC189E5). Další velmi navštěvované schránky naleznete u Lennonovy zdi (GCZQ7Q), Stavovského divadla (GC1AHY3) nebo přímo na Václavském náměstí (GCKN5P).

Po dalších zákoutích a zajímavých místech Prahy vás zavedou také takzvané multikeše, které vás postupnými kroky přivedou do cíle. Na každém zastavení vás přitom čeká řešení nějakého úkolu, zjišťování indicií nebo technická překážka v podobě mechanického hlavolamu. Mezi Pražany patří k velmi oblíbeným kešky s názvy Dva proti Říši (GC2847G), Záhada hlavolamu (GCRXGF), Ordo Praedicatorum Praga (GC3XHD0) nebo Kočičí oči (GCH2XZ ).

Jedněmi z prvních pražských keší se nachází v Prokopském údolí, které zároveň patří k nejhustším oblastem s tajnými úkryty. Založit zde novou kešku je dnes již takřka nemožné. K nejkrásnějším místům, které tu můžete objevit, patří keš Praha na dlani (GCNV7V).