Karavanem po Česku

Máme pro vás spousty tipů na výlety, rad a doporučení i pro karavanisty začátečníky. Navštivte s námi mimo známých míst i dosud neobjevené turistické cíle.

Kudy z nudy – 3x7 v karavanu po Česku

Tipy na výlet s ostřílenou karavanistkou Klárou Hájek Velínskou. Cílem projektu je představit tuzemským i zahraničním fanouškům karavaningu krásy České republiky a ukázat jim, kam se za poslední léta posunula kvalita a služby českých kempů. Během sedmidenní cesty zmapuje Klára Hájek Velinská šest kempů v šesti krajích a důležitou součástí jejího putování budou také informace pro začínající karavanisty.

Karavanem po Plzeňském kraji

Hledáte destinaci pro svou letní dovolenou? Zkuste Plzeňský kraj. Na jeho území najdete šumavské hvozdy, historická sídla a sládkové vás zasvětí i do výroby piva. 

Karavanem po Karlovarském kraji

Skutečně rozmanitá nabídka zážitků na vás čeká v Karlovarském kraji. Pro své zdraví uděláte něco v Mariánských lázních, kde uvidíte, že ochutnávání tamních pramenů je vlastně docela legrace, a hlavně zážitek pro chuťové buňky. Odtud je to pak jen kousek třeba k miniaturám zajímavých staveb naší země.

Karavanem po Ústeckém kraji

Když se řekne Ústecký kraj, každý si vybaví zcela určitě Hřensko, Labské pískovce, Děčín, prostě krajinu kolem Labe. Vydejte se však s námi na cesty a objevte krásy Podkrušnohoří. Budete žasnout, jak může být krajina považovaná za zdevastovanou povrchovými doly nečekaně krásná a jaké skryté skvosty nabízí.

Karavanem po Praze a Středočeském kraji

Praha na mnoho lidí nepůsobí jako ideální cíl pro výlet s karavanem. Nicméně jde to, a dokonce moc příjemně. Auto necháte v pohodovém kempu a dál už se vydáváte, jak vám to vyhovuje (například autobusem, který staví hned před recepcí). Projít si Petřínské sady a dát si vychlazené pivo s dechberoucím výhledem na Prahu – to nemá chybu. Posezení v některé z bohémských kaváren na Letné pak zase nabízí čas k promyšlení dalších výletů. A že je těch možností dost. Přinášíme vám tipy jak pro milovníky historie, tak pro ty, kteří si libují v technických památkách a troše dobrodružství.

Karavanem po Libereckém kraji

Český ráj je protkaný skalními městečky a mezi nimi jsou jako korálky poházené hrady a zámky. Asi neexistuje v Česku jiné území, kde najdete tolik přírodní krásy a historických památek. Nejlepší je, že tam pohodlně dojedete od Prahy po dálnici. 

Karavanem po Jihočeském kraji

Když se řekne Lipno , snad každému se vybaví sportovní aktivity, koupání, mnoho možností na výlety a samozřejmě kempování. Ale ještě, než tam dorazíte, zastavte se i v Holašovicích, malebné jihočeské vesničce zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Je vám to povědomé? Holašovice možná znáte například z filmu Babovřesky.

​Kam vyjet s karavanem po Česku?

Vydejte se na výlet do přírody a poznejte krásy naší země

Aleš Háma putuje v karavanu Českou republikou, objevuje pozoruhodná místa a doslova ochutnává jejich atmosféru, chutě a vůně. Na své cestě potkává řadu zajímavých lidí. Celý cestopisný cyklus najdete na stránkách České televize.