Dolní Dvůr

Horská obec Dolní Dvůr se nachází v Krkonoších, mezi městy Vrchlabí a Pec pod Sněžkou. Představuje příjemné místo pro žití i rekreaci s pestrými možnosti pro letní i zimní vyžití bez davů turistů. Samotná obec leží v údolí Malého Labe a jeho přítoků, ale celkové území, které Dolní Dvůr spravuje sahá až k Liščí hoře ve vrcholových partiích národního parku.

Oblíbené v obci

Malebná horská obec Dolní Dvůr s klidnou rodinnou atmosférou, respektem k přírodě, historii i původní architektuře se nachází v turistické oblasti Krkonoše. Dolní Dvůr možná znáte, aniž o tom víte! Je totiž místem, kde se natáčela kultovní komedie "S tebou mě baví svět". Unikátní památkou je zde zvonkohra na kostele sv. Josefa. Hraje každé roční období jiné melodie a o Vánocích pak sérii koled.

Během léta tu turisté mohou využít řadu turistických tras pro pěší i cyklisty, vedou odtud značené trasy na Hříběcí Boudy, Tetřeví Boudy, Hanapetrovu paseku, k Zadním Rennerovkám či na Liščí cestu. Ani houbaři tu na podzim či zjara nepřijdou zkrátka – v rozsáhlých lesích v nejbližším okolí najdou jistě nejedno pěkné místečko. V zimní sezóně tu dva skiareály Ski Family areál Dolní DvůrSkiareál Dolní Dvůr – Luisino údolí poskytují komplexní služby – upravované, technicky zasněžované sjezdovky, večerní lyžování, lyžařská škola, půjčovna lyží a snowboardů. Běžecké tratě přímo v místě i napojení na hlavní krkonošské trasy. Rodiny s dětmi si mohou zahrát zábavnou výletní hru nazvanou Skřítkova hra a poznat tak všechna zákoutí Dolního Dvora. Kromě hezkých výhledů hledejte také 6 cedulí vytvořených paní Kateřinou Miler.

Aktivity v obci Dolní Dvůr

Skiareál Dolní Dvůr – Luisino údolí

Lyžařské středisko leží v srdci Krkonoš mezi obcemi Dolní Dvůr a Strážné. Lyžování je zde zcela bez front a za nejlevnější ceny v Krkonoších. Naleznete zde pravidelně upravované svahy a parkoviště zdarma.
Dolní Dvůr, Královéhradecký kraj

Ski Family areál Dolní Dvůr

V centrální části Krkonoš se nachází lyžařský areál Dolní Dvůr s technickým zasněžíváním sjezdovek U Moravy a Za potokem. Je vhodný především pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi hledající lyžování v klidném prostředí bez front.
Dolní Dvůr, Královéhradecký kraj

Zvonkohra na kostele sv. Josefa v Dolním Dvoře

Zvonkohru o 11 zvonech pochází z dílny paní Marie Tomáškové-Dytrychové z Brodku u Přerova. Na kostel sv. Josefa byla instalována v roce 1995 a v květnu téhož roku byla slavnostně vysvěcena tehdejším královéhradeckým biskupem Mons. Karlem Otčenáškem.
Dolní Dvůr, Královéhradecký kraj

Jízda na koni pro děti v Dolním Dvoře

Romantické údolí v centrálních Krkonoších ideální pro dovolenou se dětmi.
Dolní Dvůr, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v obci Dolní Dvůr

Horský hotel Tetřeví boudy Krkonoše

Oblíbená krkonošská horská rekreační samota na luční enklávě v nadmořské výšce 1030 m.n.m. s nádherným výhledem na Žalý a do kraje.
Dolní Dvůr, Královéhradecký kraj

Liberecká bouda v Krkonoších

Horský penzion Liberecká bouda s vnitřním bazénem je zasazena do krásné nedotčené přírody centrálních Krkonoš v nadmořské výšce 860 m n.m. Nachází přímo u horní stanice Ski areálu Luisino údolí Dolní Dvůr.
Dolní Dvůr, Královéhradecký kraj

Hotel Česká farma

Hotel se nachází v Dolním Dvoře v nadmořské výšce 613m.n.m. přímo nad sjezdovkou Ski Family DD. Je sice "na samotě u lesa", ale nabízí veškeré zázemí pro vaši dovolenou.
Dolní Dvůr, Královéhradecký kraj

Inspirace na výlety z oblasti Krkonoše


Výlet za kuriozitami do Trutnova: galerie jako z románu Julese Vernea, kino Vesmír, Uffo a šelmy

Vydejte se s Kudy z nudy na dobrodružnou výpravu do Trutnova! Krkonošské město nabízí spousty skvělých míst a my pro vás vybrali ta nejzajímavější a nejkurióznější. Začneme u stavby, která by mohla hrát hlavní roli v nějaké Verneovce, a to u Centra současného umění EPO1, a skončíme mezi šelmami.
trasa pro dobrodružnou výpravu do Trutnova, Výpravy za kuriozitami

Výlet okolo Harrachova na kole

Výlet okolím Harrachova se bude líbit milovníkům přírodních krás. Není nijak zvlášť náročný, takže jej hravě zvládnou i děti. Trasa vede po asfaltovém povrchu a část podél Mumlavy ke Krakonošově snídani je vhodná také pro vozíčkáře. Janouškova cesta pod Voseckou boudou (dříve Terex) vás nadchne nádhernými výhledy na západní část Krkonoš. Celá trasa měří 23 km.

Výlet za příběhem bitvy u Trutnova

Bitva u Trutnova byla jediná, kterou Rakouská armáda v prusko-rakouských válkách vyhrála. Stezka o dvanácti tabulích prochází lesoparkem a seznámí vás s podrobnostmi přímo v místech bojů z roku 1866. Na naučnou stezku Den bitvy u Trutnova navazuje jedenáctikilometrová cyklotrasa, která vás provede místy někdejší bojiště prusko-rakouské války. Projedete se příjemnou krajinou v zeleném okolí Trutnova, s úžasnými výhledy, třeba na Jestřebí hory a Náchodsko.

Objevujte Krkonoše z Janských Lázní

Janské Lázně v srdci Krkonošského národního parku už dávno nejsou jen městem vyhledávaným kvůli léčebným procedurám. V průběhu času se z něj stalo špičkové středisko, kam s oblibou jezdí milovníci letních i zimních sportů. Janské Lázně jsou díky své poloze na úpatí Černé hory ideálním východiskem k hřebenovým túrám.