Brniště

Prozkoumejte obec Brniště a nabídku turistických atraktivit. Brniště leží v přírodně zajímavé krajině jižně od Lužických hor, severně od Doks, v blízkosti hory Ralsko. Jméno obce Brniště je odvozeno od názvu brn- mokřad-bahnisko. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.

Oblíbené v obci

Obec Brniště se nachází 7 km jihozápadně od Jablonného v Podještědí v turistické oblasti Máchův kraj. K obci patří také části Hlemýždí, Louhov a Velký Grunov. Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle: Stezka skalních reliéfů, Stezka hastrmanů, Areál jezdeckých stezek na Českolipsku. V okolí obce se nachází několik významných lip. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Okolí obce je ideální k vyjížďkám na kole, najdete zde řadu cyklotras, které vedou ze Stráže pod Ralskem do Cvikova či Nového Boru nebo z Jablonného do Velenic a Zákup. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Akce v obci Brniště

Světový Den větru – Den otevřených dveří větrných elektráren a větrných mlýnů

Přijďte oslavit Světový den větru v sobotu 15. června 2024! Od 10:00 do 16:00 hodin můžete navštívit větrné elektrárny a tradiční větrné mlýny po celé České republice.
Brniště, Liberecký kraj

Dožínky Brniště 2024

Přijďte zažít nezapomenutelný den plný folklóru a radosti na Dožínkách Brniště 2024! Tradiční průvod, bohatý kulturní program, regionální trh a zábava pro celou rodinu! Otevřeno pro všechny. Připojte se k nám 7. září v Brništi.
Brniště, Liberecký kraj

Aktivity v obci Brniště

Stezka skalních reliéfů u obce Brniště na Českolipsku

Stezka mezi skalami u areálu Lesní zátiší u obce Brniště, kudy naši předci jezdívali s povozy na pole, se v současnosti stala jakousi uměleckou galerií v přírodě, kterou doplňují nejrůznější přírodní instalace.
Brniště, Liberecký kraj

Skleněná stezka Brniště

V Brništi vznikla nová turistická stezka s tématem skla a sklářství. Skleněná stezka chce připomenout bohatou sklářskou historii regionu i významné sklářské firmy a osobnosti současnosti.
Brniště, Liberecký kraj

Stezka hastrmanů v Brništi

Stezka hastrmanů v Brništi je 6 km dlouhá tematická poznávací trasa v blízkosti Panenského potoka pro pěší a cyklisty s vůní vody, mokřadů, mlýnů, hastrmanů a víl.
Brniště, Liberecký kraj

Inspirace na výlety z oblasti Máchův kraj


Výlet podle filmu Hastrman

Křehký kamenný můstek, vodopád a podivné sochy, zřícenina středověkého hradu a romantického letohrádku, překrásná lipová alej a spousty dalších překvapení: to všechno nabízí mystická krajina pod horou Vlhošť, jen pár kilometrů od Máchova jezera. Vydejte se sem pěšky nebo na kole za tajemným Hastrmanem.

Do pekelné díry a za Čapskou palicí do Máchova kraje

Málokterý hrad je opředený tolika tajmstvími jako hrad Houska. Vypráví se, že má být jakýmsi "špuntem" nad branou pekelnou. Máchův kraj je vůbec opředený mnoha legendami. Vydejte se s námi pověstem vstříc.
Tajemná Houska a Čapská palice, Výlety pro děti

Hrad Šípkové Růženky najdete na severu v Grabštejně

Grabštejn kdysi střežil místo, kde se stýkají hranice tří států, České republiky, Německa a Polska. V nedávné minulosti jej potkal osud zámku Šípkové Růženky a téměř zarostl křovinami. Do původní krásy však nerozkvetl po jediném polibku, ale díky tvrdé práci restaurátorů.
Grabštejn, Na hrady a zámky

Výlet na zámek Zákupy za Napoleonem II.

Jako cizokrajný exotický pták mezi ochočenými druhy se mezi rody Rohanů, Des Fours, Buquoy de Longeval, Harbuval de Chamaré či Mensdorff-Pouilly vyjímá jméno Napoleona II. alias vévody Zákupského.
výlet na zákupy, Na hrady a zámky