Úvod > Aktuality > Zoo ve Dvoře Králové nad Labem opět otevírá areál safari
Zoo ve Dvoře Králové nad Labem opět otevírá areál safari
">
Příroda

Zoo ve Dvoře Králové nad Labem opět otevírá areál safari

  • Vydáno22. dubna 2016
Pýchou zoo ve Dvoře Králové je Africké safari Josefa Vágnera. Každý den sem ošetřovatelé postupně přesouvají skupiny afrických kopytníků a také ptáky. První návštěvníci budou moct do safari zavítat už tuto sobotu 23. dubna, kdy dvorská zoo zahajuje hlavní sezonu. Na čtyřkilometrové trase z autobusů můžete sledovat například antilopy losí, zebry, vodušky jelenovité či mohutné jedince afrického skotu watusi.

Pro cestu do Afrického i Lvího safari můžete využít Afrika trucky dvorské zoo a během jízdy se dozvědět něco nového o životě afrických zvířat od zkušených průvodců. Na oblíbené vyjížďky večerním safari se můžete vydat od června do září.  

Návštěvníci, kteří k projížďce zvolí vlastní automobil, budou letos vjíždět do areálu zahrady nově zrekonstruovanou africkou bránou. Ta byla doplněna rákosovou střechou a dřevěnými sloupy, a tak si návštěvník bude připadat, jako by vjížděl do skutečného afrického parku.

Nový vjezd do afrického safari není jedinou novinkou, kterou si pro návštěvníky ZOO Dvůr Králové ke svým 70. narozeninám přichystala. Už na konci května se do zoo vrátí hroši a bude otevřeno západoafrické městečko Tiebele. V létě se pak návštěvníci mohou těšit na tradiční africký festival.

Do zoo můžete 7 dní v týdnu, včetně státních svátků. V letní sezóně je otevřeno od 9 do 18 hodin.  Ale ani po zavírací době vás ze zoo nikdo nebude vyhánět, zoo můžete kdykoli opustit turnikety.

Průvodce návštěvníkům během asi dvacetiminutové projížďky dělají vyškolení řidiči autobusů. Zoo nabízí i další lahůdky, které jinde nenajdete. Třeba nocleh v jediném evropském safari kempu nebo možnost stát se na den ošetřovatelem v zoo.

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Pohlaďte si žirafu, podejte ruku lemurovi, nebo nakrmte šelmy. Staňte se na jeden den jedním z nás a poznejte zákulisí zoo a každodenní život exotických zvířat. Být ošetřovatelem zvířat možná je dětským snem vašich blízkých a vy jim ho můžete splnit.

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu – budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.