Úvod > Aktuality > Zoo Tábor slaví 7. narozeniny
Zoo Tábor slaví 7. narozeniny
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Zoo Tábor slaví 7. narozeniny

  • Vydáno2. července 2022
Zoo Tábor oslaví v sobotu 2. července své sedmé narozeniny a zve děti i dospěláky na narozeninovou oslavu! Pro velké i malé v zoo připravili hru Zachraň zoo. Součástí oslav narozenin bude bohatý program plný soutěží a her. Chybět nebude ani hudební vystoupení či křest jaka domácího. Přijít můžete od 10:00 do 14:00 hodin.
zoo táborSobota 2. července od 10:00 hodin bude patřit v zoologické zahradě v Táboře nejen dětem, ale i dospělým. Oslava sedmých narozenin oblíbené zoo nabídne návštěvníkům spoustu příležitostí, jak zvířata zažít naplno a dozvědět se přitom mnoho nového. Během bohatého programu se vrátíte o sedm let zpátky a během hry pomůžete zachránit táborskou zoo. Hra "Zachraň zoo" připomene skutečný příběh záchrany Zoo Tábor. Nejšťastnější vylosované zachránce čekají zajímavé ceny.

Děti si mohou zábavnou formou vyzkoušet symbolické krmení zvířat a na své si přijdou všichni ti, kteří mají rádi komentovaná krmení. Chybět nebude ani hudební vystoupení, dětské dílny či křest jaka domácího. Na podiu se také představí speciální zvířecí hosté.

zoo TáborRozlohou největší zoologická zahrada na jihu Čech patří Zoo Tábor k nejmladším zahradám v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla Zoo Tábor otevřena o měsíc později. V roce 2021 ji navštívilo 110 tisíc lidí. Aktuálně je otevřená každý den od 9:00 do 19:00 hodin. Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Nejvýznamnějším projektem táborské zoo je reintrodukce zubra evropského do přírodních rezervací v Evropě.
Zoo Tábor

Zoo Tábor

Jsme největší zoologická zahrada na jihu Čech se zaměřením na ochranu ohrožených druhů u nás i ve světě. Podílíme se na návratu zubra do české přírody a naleznete u nás jedinečné druhy, jako je tygr ussurijský či vlk arktický.