Úvod > Aktuality > Podzim v Zoo Praha: Zvířata v listí i v bazénu
Podzim v Zoo Praha: Zvířata v listí i v bazénu
"> "> ">
Příroda

Podzim v Zoo Praha: Zvířata v listí i v bazénu

  • Vydáno31. října 2019
Zoo Praha je i na podzim ideálním místem k procházce. Chladnější počasí totiž mnohým druhům zvířat nejenže nevadí, nýbrž některým vyloženě svědčí. Velká většina zvířat – až na některé zimní spáče – je zde aktivní celoročně, a návštěvníci se teď mohou přesvědčit, kolik radosti dokáže obyvatelům pražské zoo udělat třeba obyčejné listí. A ve zvířecích bazénech je také veselo. A navíc, jestliže přijdete s dětmi do zoo v neděli, můžete využít snížené vstupné!
vydra v Zoo PrahaČilý ruch panuje v těchto dnech například na tzv. opičích ostrovech ve spodní části zoo. Ve výběhu chápanů severoamerických chovatelé využívají napadané listí jako tzv. potravní enrichment, kdy tyto primáty nakrmí a zabaví současně. Krmnou dávku, nejlépe oblíbené ovoce, schovají do hromady listí, a úkolem chápanů je, si svoje dobroty nalézt. Když jsou kousky potravy menší, zabaví se chápan jejich hledáním klidně několik hodin.

zoo praha chápaniKdo se před zimou rozhodně neschovává, je aktivní a hravá vydra severoamerická. Jedná se o zvíře mírného pásu, na zimu tím pádem zvyklé; podzim tak pro ni nepředstavuje nic mimořádného. Důležitá je pro ni voda, a ta je stejně mokrá v létě i na podzim. Ve svém bazénu jsou vydry severoamerické k vidění každý den a po vodních radovánkách se nepotřebují ani nijak zvlášť osušit, neboť mají pro takové případy přizpůsobenou srst, která studenou vodu ke kůži nepropustí.

zoo praha laňV podzimních, ale i zimních dnech, si návštěvníci Zoo Praha užijí také pohled třeba na sudokopytníky sitatungy západoafrické. I přesto, že se v přírodě jedná o zvířata pralesní, podzimní teploty jim (pokud se nepohybují pod bodem mrazu) nebrání trávit čas ve výběhu v pražské zoo, kde mohou odpočívat v popadaném listí. Noci však již v tento čas sitatungy tráví ve vytápěných stájích.

Mezi druhy, které jsou za podzimní a zimní počasí vyloženě vděčné, patří panda červená. Pro tohoto vysokohorského savce dokonce platí pravidlo: čím více chladu, tím vyšší aktivita. Vůbec k nejodolnějším zvířatům pražské zoo pak patří vlci. Ti ani v tom nejchladnějším období roku nepotřebují chodit do vnitřní expozice, ale i když sněží, vystačí přes noc pouze s vyhrabaným pelechem.
 

Děti v neděli za třetinu

zoo prahaPokud se chystáte do zoo s dětmi, přijďte v neděli, kdy můžete využít snížené vstupné. Místo 150 Kč za dětskou vstupenku zaplatíte každou neděli až do konce roku jen 50 Kč. K jedné dospělé vstupence tak můžete zakoupit až 2 dětské zvýhodněné vstupenky.

V listopadu pro vás chovatelé chystají kromě jiného tyto nedělní programy: 10. 11. Den chovatelů želv – přednášky a diskuze budou probíhat od 10.00 do 16.00 ve Vzdělávacím centru. Ve 12:45 – 13:45 je v plánu komentované setkání s vrchní chovatelkou Natašou Velenskou v Pavilonu velkých želv.

zoo PrahaV neděli 17. 11. čeká příchozí Zoo všemi smysly, výstava pro nevidomé ve Vzdělávacím centru mezi 10.00 a 16.00. V průběhu celého dne budou také připravena komentovaná setkání a krmení: u hrabáčů (Africký dům) v 10.00, setkání u slonů (Údolí slonů; za hezkého počasí venku, při špatném uvnitř pavilonu) v 10:30, krmení tučňáků (Pavilon tučňáků) 11:00, setkání u goril (Pavilon goril) v 11:30, setkání u velemloků (Velemlokárium) ve 12:30, program Zvířata se učí (Rezervace Bororo) můžete sledovat ve 13:00 anebo zajít k želvám (Pavilon velkých želv) ve stejný čas. Krmení orangutanů (Indonéská džungle) přijde na řadu v 15:00 a setkání u žiraf (Africký dům) v 15:30 hodin.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Stezka nad pražskou Zoo vede od voliéry dravců po rozhlednu Obora. Cestou vás uchvátí netradiční výhledy na Prahu, zajímavá je také geologická expozice přibližující zajímavé prostředí, kterým stezka prochází.

Lanová dráha v Zoo Praha

Lanová dráha v Zoo Praha

Nejkratší lanová dráha v České republice měřící 106 metrů se nachází v Zoo Praha, kde svou atraktivitou zdatně sekunduje i slonům či gorilám. Oblíbená lanová dráha spojuje pavilon goril nížinných a koně Převalského. Jízda trvá dvě minuty a lanovka je schopná přepravit 720 lidí za hodinu.