Úvod > Aktuality > Zoo Děčín čeká na jubilejního stotisícátého návštěvníka!
Zoo Decín ceká na jubilejního stotisícátého návštevníka!
"> Zoo Decín ceká na jubilejního stotisícátého návštevníka! "> 1. ríjna pripadá každorocne tzv. Mezinárodní den senioru "> I zvírata mají svuj svátek - ten pripadá na 4. ríjna
Příroda

Zoo Děčín čeká na jubilejního stotisícátého návštěvníka!

  • Vydáno24. září 2014
Děčínská zoo očekává během podzimu svého 100.000. návštěvníka! Tuto magickou hranici návštěvnosti překoná zoo poprvé v její pětašedesátileté historii! V současné době se návštěvnost pohybuje kolem 95.000 lidí, jubilejní návštěvník podle prognóz projde branami zoo v podzimních měsících.

Ten, na koho padne štěstí, se má na co těšit! Získá roční rodinnou permanentku a poukaz na tzv. Den s ošetřovateli, který obsahuje mnoho báječných zážitků se zvířaty a možnost aktivně se zapojit do přípravy krmení, údržby expozic a péče o zvířata. Zároveň bude pro tohoto návštavníka připraven také balíček propagačních předmětů.

Václavské dny v zoo

MedvědV děčínské zoologické zahradě si v těchto dnech také připomenou blížící se Den české státnosti. Při této příležitosti je zde přichystána akce s názvem Václavské dny v zoo, kterou si budete moci užít od pátku 26. do neděle 28. září.

Pro všechny příchozí bude v těchto dnech k dispozici stanovištní soutěž s názvem Od pólu k pólu o poukázky na nákup v obchodě se sportovními potřebami v hodnotách 500, 300 a 100 korun a balíček propagačních předmětů Zoo Děčín

Den pro seniory

Kontaktní kozaVíte o tom, že na 1. října připadá každoročně tzv. Mezinárodní den seniorů? V děčínské zoo to vědí a proto pro ně již několikátým rokem připravují akci s názvem Den pro seniory. V tento den pro ně připravují nejen speciální vstupné 20 korun, ale také program. V půl desáté dopoledne pro ně ošetřovatelé uspořádají komentované krmení medvědů grizzly, v deset hodin pak dostanou pozvání do ZooŠkoly, kde se seznámí nejen s učebnou, ale i kontaktními zvířaty.

Bude připravena i ukázka přírodnin a další aktivity. V jedenáct hodin pak odstartuje poslední aktivita, kterou bude virtuální prohlídka zoo, která se odehraje v teple učebny. Za pomoci interaktivní tabule lektoři ZooŠkoly seznámí seniory s chovanými zvířaty a celým areálem zoo. U organizovaných skupin nad 10 osob doporučujeme přihlášení předem na tel. č. 412 531 626.

Zoo oslaví svátek zvířat

PapušekI zvířata mají svůj svátek – ten připadá na 4. října jako vzpomínka na Sv. Františka z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata. Přesně v tento den oslaví svátek zvířat i v děčínské zoologické zahradě. Příchozí čeká milé odpoledne, ve kterém nebude chybět pohádka o zvířatech v podání Divadla pro malý, při níž se děti mnou těšit na veselý příběh dvou žabáků. Hosty odpoledne se stanou herci divadla Divadla v Dlouhé Magdalena Zimová a Martin Matejka, kteří společně pokřtí odchovance děčínské zoo – mládě ara vojenského jménem Bobo. Program doplní také hráči HC Děčín, kteří se opět po roce přijdou podívat na maskota, kterého hrdě nosí na svých dresech – medvěda grizzly. Nebudou chybět zvířecí soutěže v areálu zoo a také představení několika druhů zvířat prostřednictvím komentovaných ukázek krmení.

Pokud byste zvířátkům rádi přinesli nějaké dárečky, doneste je v den konání akce do zoo v podobě laskomin, na kterých si zvířecí obyvatelé zahrady rádi smlsnou - tvrdé pečivo, ovoce, zeleninu, obiloviny, med, kočičí nebo psí konzervy, těstoviny nebo ořechy. Pro tento účel bude zřízeno speciální stanoviště, kde bude možné dárečky nejen odevzdat, ale také se zde budete moci seznámit se zvířaty, které se do zoo dostávají z volné přírody (nalezená mláďata, handicapovaní živočichové). Nejste-li si jístí, co přesně donést, zavolejte na zvířecí infolinku: 732 107 520. Za odměnu slibuje zoo originální záložku do knížky s motivem vybraných zvířat.

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.