Úvod > Aktuality > Zoo Děčín čeká na jubilejního stotisícátého návštěvníka!
Zoo Decín ceká na jubilejního stotisícátého návštevníka!
Příroda

Zoo Děčín čeká na jubilejního stotisícátého návštěvníka!

  • Vydáno24. září 2014
Děčínská zoo očekává během podzimu svého 100.000. návštěvníka! Tuto magickou hranici návštěvnosti překoná zoo poprvé v její pětašedesátileté historii! V současné době se návštěvnost pohybuje kolem 95.000 lidí, jubilejní návštěvník podle prognóz projde branami zoo v podzimních měsících.

Ten, na koho padne štěstí, se má na co těšit! Získá roční rodinnou permanentku a poukaz na tzv. Den s ošetřovateli, který obsahuje mnoho báječných zážitků se zvířaty a možnost aktivně se zapojit do přípravy krmení, údržby expozic a péče o zvířata. Zároveň bude pro tohoto návštavníka připraven také balíček propagačních předmětů.

Václavské dny v zoo

MedvědV děčínské zoologické zahradě si v těchto dnech také připomenou blížící se Den české státnosti. Při této příležitosti je zde přichystána akce s názvem Václavské dny v zoo, kterou si budete moci užít od pátku 26. do neděle 28. září.

Pro všechny příchozí bude v těchto dnech k dispozici stanovištní soutěž s názvem Od pólu k pólu o poukázky na nákup v obchodě se sportovními potřebami v hodnotách 500, 300 a 100 korun a balíček propagačních předmětů Zoo Děčín

Den pro seniory

Kontaktní kozaVíte o tom, že na 1. října připadá každoročně tzv. Mezinárodní den seniorů? V děčínské zoo to vědí a proto pro ně již několikátým rokem připravují akci s názvem Den pro seniory. V tento den pro ně připravují nejen speciální vstupné 20 korun, ale také program. V půl desáté dopoledne pro ně ošetřovatelé uspořádají komentované krmení medvědů grizzly, v deset hodin pak dostanou pozvání do ZooŠkoly, kde se seznámí nejen s učebnou, ale i kontaktními zvířaty.

Bude připravena i ukázka přírodnin a další aktivity. V jedenáct hodin pak odstartuje poslední aktivita, kterou bude virtuální prohlídka zoo, která se odehraje v teple učebny. Za pomoci interaktivní tabule lektoři ZooŠkoly seznámí seniory s chovanými zvířaty a celým areálem zoo. U organizovaných skupin nad 10 osob doporučujeme přihlášení předem na tel. č. 412 531 626.

Zoo oslaví svátek zvířat

PapušekI zvířata mají svůj svátek – ten připadá na 4. října jako vzpomínka na Sv. Františka z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata. Přesně v tento den oslaví svátek zvířat i v děčínské zoologické zahradě. Příchozí čeká milé odpoledne, ve kterém nebude chybět pohádka o zvířatech v podání Divadla pro malý, při níž se děti mnou těšit na veselý příběh dvou žabáků. Hosty odpoledne se stanou herci divadla Divadla v Dlouhé Magdalena Zimová a Martin Matejka, kteří společně pokřtí odchovance děčínské zoo – mládě ara vojenského jménem Bobo. Program doplní také hráči HC Děčín, kteří se opět po roce přijdou podívat na maskota, kterého hrdě nosí na svých dresech – medvěda grizzly. Nebudou chybět zvířecí soutěže v areálu zoo a také představení několika druhů zvířat prostřednictvím komentovaných ukázek krmení.

Pokud byste zvířátkům rádi přinesli nějaké dárečky, doneste je v den konání akce do zoo v podobě laskomin, na kterých si zvířecí obyvatelé zahrady rádi smlsnou - tvrdé pečivo, ovoce, zeleninu, obiloviny, med, kočičí nebo psí konzervy, těstoviny nebo ořechy. Pro tento účel bude zřízeno speciální stanoviště, kde bude možné dárečky nejen odevzdat, ale také se zde budete moci seznámit se zvířaty, které se do zoo dostávají z volné přírody (nalezená mláďata, handicapovaní živočichové). Nejste-li si jístí, co přesně donést, zavolejte na zvířecí infolinku: 732 107 520. Za odměnu slibuje zoo originální záložku do knížky s motivem vybraných zvířat.

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Za odměnu do zoo – Konec školního roku v Zoo Děčín

28.6.
Za odměnu do zoo – Konec školního roku v Zoo Děčín

Konec školního roku je tu a připravena na prázdniny je i děčínská zoologická zahrada. Pro všechny školáky ve věku 6-15 let je 28. června 2024 vstup zdarma (platí za doprovodu 1 plně platící dospělé osoby).

Další aktuality

Kam v Ústí na výlet do přírody? Projděte se od Větruše k Vrkoči Labskými vrchy

Vysoko nad městem Ústí nad Labem se vypíná vrchol s krásnými výhledy do tří stran na labské údolí a prstenec okolních kopců. Jeho ozdobou je výletní zámeček Větruše, kde najdete restauraci s terasou, vyhlídkovou věž a několik sportovišť. Je to ideální cíl výletů s dětmi, které zde potěší prolézačky a pískoviště, ale také skvělý začátek pěšího výletu podél Labských vrchů ke skalnímu útvaru Vrkoč. Značená stezka vás od Větruše dovede na další zajímavá místa v okolí, například k Vaňovskému vodopádu na Podlešínském potoce.
Ústecký kraj | Letní sporty

Zoo Děčín připravila na sobotu levnější vstup pro rodiny

Děčínská zoologická zahrada připravila na sobotu 24. února 2024 speciální akci nazvanou Family day. Jedná se o speciální slevu na rodinné vstupné. Lze ji ale uplatnit pouze v kombinaci dva dospělí a jedno až tři děti. Přijďte do zoo za poloviční cenu a užijte si rodinný den!
Ústecký kraj | Příroda

Učarovala vám tajemná a nespoutaná krajina Českého Švýcarska? Vypravte se na výlet i v zimě!

Do Českého Švýcarska můžete vyrazit i v zimním období! Jeden z nejznámějších morfologických útvarů českých skalních měst, který se nachází 3 km od Hřenska, se stal symbolem Národního parku České Švýcarsko. Svými rozměry (výška klenby 16 m a šířka téměř 27 m, šíře oblouku 7–8 m) je Pravčická brána největší pískovcovou skalní bránou v Evropě. Zavítal sem i nejslavnější světový pohádkář, spisovatel Hans Christian Andersen. Ani on neodolal její kráse a zakomponoval tuto přírodní zajímavost do svých zápisků z cest. Až do března má Pravčická brána otevřeno v sobotu a neděli vždy od 10:00 do 16:00 hodin.
Ústecký kraj | Příroda

V Kadani se chystá oblíbený C. K. Masopust

Každý region mívá svoji vlastní verzi masopustních oslav. Výjimkou není ani královské město Kadaň, jehož specifikum spočívá v tom, že má celý C.K. Masopust prvorepublikový ráz a koná se pod vedením Josefa Švejka. Navíc zde namísto obvyklé basy pochovávají Moranu. Letos masopustní veselí nastane už v sobotu 10. února 2024, kdy se sejde na Mírovém náměstí obrovské množství lidí z celého regionu, protože kadaňský Masopust nemá široko daleko obdoby.
Ústecký kraj | Zážitky

7 věcí, které nevíte o… památné hoře Říp

Říp, nepřehlédnutelnou dominantu rovin mezi Mělníkem a Roudnicí nad Labem, zná každý, počínaje pověstí o praotci Čechovi přes rotundu sv. Jiří a sv. Vojtěcha na vrcholku až po poučku, že alespoň jednou za život by měl na tuto horu vystoupit každý pravověrný Čech. Možná ještě víc je ale toho, co o Řípu zatím nevíte.
Ústecký kraj | Příroda

Po stopách Ulriky von Levetzow krajem českého granátu

Baronka Ulrika von Levetzow (4. února 1804 Lipsko – 13. listopadu 1899 Třebívlice) světově proslula jako poslední láska a múza Johanna Wolfganga Goetha. Příběh nenaplněné a neopětované lásky stárnoucího básníka patří mezi největší milostné příběhy evropské historie. Ulrika von Levetzow byla fascinující osobností, představující doslova to nejlepší z celého 19. století. Zanechala po sobě jedinečný soubor šperků z českých granátů, jehož součástí je také největší broušený kus na světě . Spolu s nevlastním otcem Františkem Josefem z Klebelsbergu patřila mezi první podporovatele a členy společnosti Vlasteneckého, později Národního muzea. Byla známá svým sociálním cítěním a byla velkorysou mecenáškou řady sociálních projektů. Záhadný příběh neuzavřeného vztahu dodnes nejen do Třebívlic, Lokte a Mariánských Lázní přitahuje umělce, spisovatele, básníky a všechny romantické duše. Příběh velké lásky totiž skončil náhle a neodvratně.
Ústecký kraj | Zážitky

Masopust v zoo Děčín se blíží! Zapojíte se do soutěže O nej koblihu?

Taškařice veselé pro děti i dospělé… Tak to je slogan, který každoročně provází velmi oblíbenou akci, jež se koná v sobotu 3. února v Děčíně. Jde o oblíbený masopustní průvod městem, kterému předchází bohatý program v děčínské zoo a který ukončí veselice na náměstí. Návštěvníky čeká rozjařené odpoledne plné zajímavých aktivit. Program odstartuje ve 14:00 hodin v areálu zoo.
Ústecký kraj | Zážitky

Dechberoucí turistické oblasti: 50 známých i neznámých míst Českého středohoří, která musíte navštívit alespoň jednou za život

Chráněná krajinná oblast České středohoří je svou rozlohou druhou největší CHKO v České republice. Pro zdejší krajinu typické kuželovité tvary kopců jsou výsledkem třetihorní vulkanické činnosti, která vytlačila vyvřeliny většinou čedičového typu a znělce do tvaru kup a příkrovů. Na území se nachází spousta přírodních rezervací, jako je Lovoš, Milešovka, Oblík, Raná a Sedlo nebo přírodních památek, k nimž se řadí např. Borečský vrch, Bořeň či Kamenná slunce. Dále tu naleznete 12 přírodních rezervací, 18 přírodních památek, více než 120 památných stromů a bezpočet hradů, hrádků a zřícenin, které lákají nejen k poznání historie, ale také k unikátním výhledům do krajiny.
Ústecký kraj | Příroda