Úvod > Aktuality > Zoo Brno v pondělí oslaví Mezinárodní den tygrů

Zoo Brno v pondělí oslaví Mezinárodní den tygrů

Vydáno 28. července 2019 Příroda
V neděli 29. července 2019 bude brněnská zoologická zahrada patřit tygrům. Návštěvníci se mohou těšit na zábavnou stezku i komentované krmení tygrů, které začne v 10:00 hodin.
TygrZoo Brno chová pár tygrů sumaterských (Panthera tigris), 15letou samici Satu a 7letého samce Dandyse. Tygr sumaterský je nejmenším žijícím poddruhem tygra. V domovině je kriticky ohrožený, počet zvířat žijících v rezervacích se odhaduje na 400–600 exemplářů. Na samý pokraj vyhubení přivedlo tygry nejen ničení jejich životního prostředí, ale i intenzivní lov. Tygří kosti jsou velice ceněným „lékem“ v tradiční čínské medicíně, poulívaným například při léčbě revmatismu. Pytláci loví tygry také pro jejich kůže.

Dnes je tygr sumaterský, stejně jako další druhy jihovýchodní Asie, vážně ohrožený kácením deštných lesů. Místo nich se v jihovýchodní Asii zakládají plantáže palmy olejné, z jejichž plodů se vyrábí palmový olej. Cílem Mezinárodního dne tygrů je získat světovou podporu pro ochranu přirozeného životního prostředí tygra.
Zoo Brno - za zvířátky po celý rok

Zoo Brno - za zvířátky po celý rok

Zoo Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo Brno nemá zavírací den a láká návštěvníky po celý rok!