Úvod > Aktuality > Zoo Brno v pondělí oslaví Mezinárodní den tygrů
Zoo Brno v pondělí oslaví Mezinárodní den tygrů
"> "> ">

Zoo Brno v pondělí oslaví Mezinárodní den tygrů

Vydáno 27. července 2020 Příroda
Ve středu 29. července 2020 bude brněnská zoologická zahrada patřit tygrům. Návštěvníci se mohou těšit na zábavnou stezku i komentované krmení tygrů, které začne v 10:00 hodin. Mimořádný program se bude konat k Mezinárodnímu dni tygrů.
TygrTradiční letní akce k Mezinárodnímu dni tygrů se v brněnské zoo uskuteční ve středu 29. července 2020. Na Mniší hoře budou připravená komentovaná krmení a speciální stezka, která upozorní na klesající počet tygrů ve volné přírodě. Ve Virtuální expedici na Radnické 6 se v 17 hodin uskuteční přednáška o tygrech.

Zoo Brno chová pár tygrů sumaterských (Panthera tigris), 16letou samici Satu a 8letého samce Dandyse. Tygr sumaterský je nejmenším žijícím poddruhem tygra. V domovině je kriticky ohrožený, počet zvířat žijících v rezervacích se odhaduje na 400–600 exemplářů. Na samý pokraj vyhubení přivedlo tygry nejen ničení jejich životního prostředí, ale i intenzivní lov. Tygří kosti jsou velice ceněným „lékem“ v tradiční čínské medicíně, poulívaným například při léčbě revmatismu. Pytláci loví tygry také pro jejich kůže.

tygr brnoDnes je tygr sumaterský, stejně jako další druhy jihovýchodní Asie, vážně ohrožený kácením deštných lesů. Místo nich se v jihovýchodní Asii zakládají plantáže palmy olejné, z jejichž plodů se vyrábí palmový olej. Cílem Mezinárodního dne tygrů je získat světovou podporu pro ochranu přirozeného životního prostředí tygra.
Virtuální expedice Zoo Brno v Radnické ulici

Virtuální expedice Zoo Brno v Radnické ulici

Zoo Brno nabízí v Radnické ulici, v centru Brna, ojedinělý zážitek - expozici Virtuální expedice. Pomocí speciálních brýlí se přenesete do různých koutů planety, ve kterých budete pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Zoo Brno - za zvířátky po celý rok

Zoo Brno - za zvířátky po celý rok

Zoo Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo Brno nemá zavírací den a láká návštěvníky po celý rok!