Úvod > Aktuality > Zámek Žleby vás překvapí prohlídkami s kouzelným nádechem Vánoc
Památky

Zámek Žleby vás překvapí prohlídkami s kouzelným nádechem Vánoc

  • Vydáno19. listopadu 2019
Zámek Žleby si pro své návštěvníky v adventním čase opět nachystal bohatý program formou víkendových oživených prohlídek, které začínají již v sobotu 23. listopadu. Na druhou adventní sobotu 7. 12. jsou na zámek zváni příznivci vánoční hudby a poezie – čeká je vánoční setkání se sváteční hudbou, prózou a koledami. Vánoční prohlídky se na Žlebech budou konat každý víkend od 23. listopadu do 8. prosince 2019.
Zámek ŽlebyZámek Žleby leží 25 km od Kutné Hory a můžete tu určitě strávit příjemné odpoledne. Původně gotický hrad vlastnil jednu dobu i kutnohorský mincíř.

Žlebský zámek se o třech následujících adventních víkendech 23. listopadu až 8. prosince 2019 otevírá a zve na prohlídky bohatě vyzdobeného zámku s neopakovatelnou vánoční atmosférou. Součástí vánočních prohlídek tu tradičně bývá zprovozněná a oživená zámecká kuchyně, v níž čarovné ruce pilných kuchařinek i pekařinek budou opět vytvářet samé vánoční dobroty podle starých a tradičních receptur.

Tak neváhejte a přijďte se podívat a třeba také ochutnat... Adventní prohlídky budou odcházet podle časového harmonogramu od 9:00 do 16:00 hodin v 30minutových intervalech. Vstupné na prohlídku je pro dospělého 170 Kč a pro děti 130 Kč. Na všechny akce doporučujeme rezervaci na e-mailu zleby@npu.cz nebo na telefonu 327 398 121.
 

Vánoční pohlazení

Zámek Žleby na VánoceV sobotu 7. prosince si nenechte ujít žlebskou Vánoční pohlazení. Půjde o vánoční setkání se sváteční hudbou, poezií, prózou a koledami.

Účinkovat bude Šporkovo trio: Věra Vartová (housle), Karel Novotný (kytara) a Jiří Krupička (violoncello). Muzikanty dále doprovodí Dagmar Altmanová na housle,
Ivana Krausová, Filip Sychra a David Kraus budou mít na starosti recitace a zpěv.

Kapacita míst je omezená, proto zájemce prosíme o včasnou rezervaci na tel. 724 151 545 nebo emailu zleby@npu.cz.
Zámek Žleby – kouzlo staré Anglie

Zámek Žleby – kouzlo staré Anglie

K návštěvě láká romantický zámek vybavený jedinečnou sbírkou zbraní, historickým divadelním sálem či vzácně dochovanou zámeckou kuchyní. Úžasná je i procházka zámeckým parkem, kterým protéká řeka Doubrava.

Další aktuality

Vánočně vyzdobený zámek Kačina zahájí období adventu

Druhou adventní neděli 4. prosince 2022 od 10:00 do 16:30 hodin zámek Kačina – muzeum českého venkova – slavnostně zahájí období adventu a zcela mimořádně, mimo návštěvnickou sezónu, otevře pro veřejnost. Návštěvníky čeká představení adventních zvyků a tradičních řemesel. V bývalé kočárovně ochutnáte tradiční staročeskou zabíjačku. Nebudou chybět ani oživené prohlídky vyzdobených Chotkovských interiérů, vánočně naladěný duch Rudolf nebo Mikuláš s čertem a anděli.
Středočeský kraj | Památky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

20 tipů na skvělého Mikuláše ve středních Čechách

Krásné a oblíbené adventní trhy ve středních Čechách a Svatý Mikuláš s anděly i čerty lákají k prosincovým výletům. S dětmi si můžete užít ve Středočeském kraji velké průvody i komornější akce s přátelskou atmosférou. Vydejte se třeba na Čertovské jízdy na Kolínské řepařské drážce, na adventní program do zooparku Zájezd, za tradicemi do Hornického domku v Příbrami anebo si počkejte na mikulášskou nadílku ve skanzenu v Kouřimi. Kam vyrazit za Mikulášem vám poradí Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Zážitky

Zámek Loučeň vstoupí do adventu křestem největšího adventního věnce

Již deset let je loučeňský zámek místem, kde se nachází největší adventní věnec v Čechách, zdobící kašnu na nádvoří. Každoročně se zde zahajuje advent krásným rituálem, při kterém čtyři andělé v doprovodu Bílé paní loučeňské slavnostně rozsvěcí svíce na loučeňském věnci a žehnají klid a lásku pro celé předvánoční období. Advent bude na středočeském zámku zahájen křtem největšího adventního věnce v Česku i tento rok, a to v sobotu 26. listopadu.
Středočeský kraj | Zážitky