!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek Žleby vás překvapí prohlídkami s kouzelným nádechem Vánoc
Zámek Žleby vás překvapí prohlídkami s kouzelným nádechem Vánoc
"> "> "> "> ">
Památky

Zámek Žleby vás překvapí prohlídkami s kouzelným nádechem Vánoc

Vydáno 19. listopadu 2019
Zámek Žleby si pro své návštěvníky v adventním čase opět nachystal bohatý program formou víkendových oživených prohlídek, které začínají již v sobotu 23. listopadu. Na druhou adventní sobotu 7. 12. jsou na zámek zváni příznivci vánoční hudby a poezie - čeká je vánoční setkání se sváteční hudbou, prózou a koledami. Vánoční prohlídky se na Žlebech budou konat každý víkend od 23. listopadu do 8. prosince 2019.
Zámek ŽlebyZámek Žleby leží 25 km od Kutné Hory a můžete tu určitě strávit příjemné odpoledne. Původně gotický hrad vlastnil jednu dobu i kutnohorský mincíř.

Žlebský zámek se o třech následujících adventních víkendech 23. listopadu až 8. prosince 2019 otevírá a zve na prohlídky bohatě vyzdobeného zámku s neopakovatelnou vánoční atmosférou. Součástí vánočních prohlídek tu tradičně bývá zprovozněná a oživená zámecká kuchyně, v níž čarovné ruce pilných kuchařinek i pekařinek budou opět vytvářet samé vánoční dobroty podle starých a tradičních receptur.

Tak neváhejte a přijďte se podívat a třeba také ochutnat... Adventní prohlídky budou odcházet podle časového harmonogramu od 9:00 do 16:00 hodin v 30minutových intervalech. Vstupné na prohlídku je pro dospělého 170 Kč a pro děti 130 Kč. Na všechny akce doporučujeme rezervaci na e-mailu zleby@npu.cz nebo na telefonu 327 398 121.
 

Vánoční pohlazení

Zámek Žleby na VánoceV sobotu 7. prosince si nenechte ujít žlebskou Vánoční pohlazení. Půjde o vánoční setkání se sváteční hudbou, poezií, prózou a koledami.

Účinkovat bude Šporkovo trio: Věra Vartová (housle), Karel Novotný (kytara) a Jiří Krupička (violoncello). Muzikanty dále doprovodí Dagmar Altmanová na housle,
Ivana Krausová, Filip Sychra a David Kraus budou mít na starosti recitace a zpěv.

Kapacita míst je omezená, proto zájemce prosíme o včasnou rezervaci na tel. 724 151 545 nebo emailu zleby@npu.cz.
Zámek Žleby - kouzlo staré Anglie

Zámek Žleby - kouzlo staré Anglie

K návštěvě láká romantický zámek vybavený jedinečnou sbírkou zbraní, historickým divadelním sálem či vzácně dochovanou zámeckou kuchyní. Úžasná je i procházka zámeckým parkem, kterým protéká řeka Doubrava.

Další aktuality

15.1.
2021
Vyrazte na běžkách do středních Čech

Vyrazte na běžkách do středních Čech

Střední Čechy | Zimní sporty
12.1.
2021
Labyrinty zámku Loučeň jsou přístupné

Labyrinty zámku Loučeň jsou přístupné

Střední Čechy | Zážitky