Úvod > Aktuality > Zlatá ulička v novém
Zlatá ulička v novém
">
Památky

Zlatá ulička v novém

  • Vydáno13. července 2011
Pět století historie ožívá v nové stálé expozici zřízené v nově zrekonstruované Zlaté uličce. V expozici je například zrekonstruován skromný příbytek střelce z družiny císaře Rudolfa II., středověká krčma, zlatnická dílna, pracovna známé pražské věštkyně Madame de Thébes či alchymistická dílna. Jako expozice je zařízeno devět ze 16 drobných barevných domků, které se ve Zlaté uličce nacházejí. Pracovnu alchymisty návštěvníci naleznou v Bílé věži na začátku Uličky. Zlatá ulička je – stejně jako v minulosti zařazena do obou prohlídkových okruhů Pražského hradu. Nejnižší rodinné vstupné činí 500 korun (pro dva dospělé a až pět dětí). V ceně vstupenky je kromě Zlaté uličky také vstup do nejcennějších částí Hradu – katedrály sv. Víta, Starého královského paláce, Baziliky sv. Jiří či Rožmberského paláce. Vstupenka platí dva dny.
Zlatá ulička – jedno z nejrozmanitějších míst Pražského hradu

Zlatá ulička – jedno z nejrozmanitějších míst Pražského hradu

Dlouhá řada drobných domků je jedno z nejmalebnějších míst Prahy. Romantická pověst spojuje název uličky s alchymisty na dvoře Rudolfa II., kteří zde však ve skutečnosti nikdy nebydleli. Zdejší pitoreskní prostředí zaujalo řadu spisovatelů a výtvarných umělců, žil zde i spisovatel Franz Kafka.

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.