!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Zima na Chebském hradu je lákavá: otevřeno zde mají i v únoru

Zima na Chebském hradu je lákavá: otevřeno zde mají i v únoru

Vydáno 1. února 2020 Památky
Hrad Cheb je jedinou štaufskou císařskou falcí na našem území a může se pochlubit dokonale zachovalou patrovou hradní kaplí, která je právem označována za poklad štaufské gotiky. Váže se k němu také řada zajímavých příběhů a pověstí a s jeho dějinami je rovněž spjato mnoho významných historických událostí. Do konce února je otevřeno vždy o víkendech od 10 do 15 hodin.
chebský hradExteriéry Chebského hradu mohou především nejmladší návštěvníci pojmout jakožto místo zimních radovánek. Děti si zde mohou například stavět sněhuláky, sáňkovat či se věnovat dalším typicky zimním zábavám.

Téměř 50 m vzdálený od paláce a kaple se tyčí mohutný románský bergfrýd, symbol pevné císařské moci. Tradičně je považován za nejstarší stojící chebskou stavbu. Sám J. W. Goethe ho dokonce považoval za dílo starých Římanů, protože bosované kvádrové zdivo mu připomínalo tzv. Pohanskou věž v Řezně (Heidenturm).

Každý správný hrad má své strašidlo, nejinak je tomu na hradě chebském, kde již několik staletí trudně bloudí poslední věrní souputníci Albrechta z Valdštejna, kteří zde padli za oběť mordýřskému běsnění v podvečer 25. února 1634.
 

Otevírací doba v zimním období

chebský hradDo konce února je otevřeno vždy o víkendech od 10 do 15 hodin, v březnu pak až do 17 hodin. Vstup na hrad je během zimního období zdarma. Pro skupiny od 10 osob lze po předchozí domluvě zajistit prohlídku hradu i mimo běžnou provozní dobu. Vstupné stojí do hradu 100 Kč, dětské vstupné je za 50 Kč.

Průvodci jsou na hradě Cheb k dispozici běžně jen v letních měsících (červenec, srpen). Pro zajištění průvodce mimo zmíněné měsíce nebo v případě zájmu o cizojazyčný výklad, kontaktujte správu hradu předem.
Chebský hrad - zimní prohlídky

Chebský hrad - zimní prohlídky

Brána Chebského hradu se nezavírá ani se zimním období. V únoru je otevřeno o víkendech od 10:00 do 15:00 hodin, od března pak do 17:00 hodin.

Chebský hrad - jedinečná ukázka falce na našem území s unikátní dvojitou kaplí

Chebský hrad - jedinečná ukázka falce na našem území s unikátní dvojitou kaplí

Hrad typu císařské falce je jednou z nejvýznamnějších románských památek České republiky, k nejlépe dochovaným částem patří hradní kaple sv. Erharda a Uršuly a Černá věž, součást románského opevnění.

Další aktuality

14.2.
2020
V Bečově nad Teplou probíhají zimní prohlídky zámku

V Bečově nad Teplou probíhají zimní prohlídky zámku

Západočeské lázně | Památky
11.2.
2020
Zámek Valeč si můžete prohlédnout i v noci

Zámek Valeč si můžete prohlédnout i v noci

Západočeské lázně | Památky
7.2.
2020
Horní Hrad je i v únoru otevřený každý den

Horní Hrad je i v únoru otevřený každý den

Západočeské lázně | Památky