Úvod > Aktuality > Přijďte během jarních prázdnin do Zoo Jihlava
Přijďte během jarních prázdnin do Zoo Jihlava
"> "> "> ">
Příroda

Přijďte během jarních prázdnin do Zoo Jihlava

  • Vydáno10. března 2020
V předjarní zoo to žije, kvetou krokusy, sněženky i lísky a také tráva se pomalu začíná zelenat. Čím dál tím více zvířat má mláďata, nebo jsou jejich samice březí a v očekávání porodů. Chovaní i divocí ptáci se krásně vybarvují a začínají zpívat a tokat. A k tomu všemu v kraji Vysočina začaly jarní prázdniny, které jakoby lákaly k návštěvě zoo. Přijďte od 9. do 15. března do Zoo Jihlava.
medvěd malajskýPro malé i velké školáky má Zoo Jihlava každý den od 9. do 13. března připravena dvě komentovaná krmení. V 11:00 hodin budou představeni jihlavští medvědi malajští. V 14:00 hodin pak bude krmení pokračovat u tuleňů obecných. Oba dva druhy šelem už se po zimní pauze těší na zvýšený zájem návštěvníků i trochu odlišný kontakt s chovateli během komentovaném krmení.

V uvedené dny bude v zoo připravena i soutěž Poklady jihlavské zoo. Odhalte při ní číselný kód, který otevře truhlu s pokladem.

zoo jihlavaPokladem jsou karty ze zdejší nové sběratelské edice, karetní hry 5 v 1 nazvané „Poklady jihlavské zoo“. Na jednotlivých kartách jsou představeny významné druhy zvířat, chované v Zoo Jihlava. Hra se dá hrát pěti různými způsoby, jako Kvarteto, Černý Petr, Pexeso, Větší bere a jako základ sběratelské edice. V tomto základním souboru je 32 sběratelských karet a během akcí v zoo, jako je třeba výše zmíněná soutěž, bude možné získat doplňkové karty s dalšími zvířaty. Pokud sběratelé získají 45 různých karet, získají roční dětskou permanentku do zoo. Celá hra „Poklady jihlavské zoo“ byla finančně podpořena Ministerstvem životního prostředí. 
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.