Úvod > Aktuality > Přijďte během jarních prázdnin do Zoo Jihlava
Příroda

Přijďte během jarních prázdnin do Zoo Jihlava

  • Vydáno10. března 2020
V předjarní zoo to žije, kvetou krokusy, sněženky i lísky a také tráva se pomalu začíná zelenat. Čím dál tím více zvířat má mláďata, nebo jsou jejich samice březí a v očekávání porodů. Chovaní i divocí ptáci se krásně vybarvují a začínají zpívat a tokat. A k tomu všemu v kraji Vysočina začaly jarní prázdniny, které jakoby lákaly k návštěvě zoo. Přijďte od 9. do 15. března do Zoo Jihlava.
medvěd malajskýPro malé i velké školáky má Zoo Jihlava každý den od 9. do 13. března připravena dvě komentovaná krmení. V 11:00 hodin budou představeni jihlavští medvědi malajští. V 14:00 hodin pak bude krmení pokračovat u tuleňů obecných. Oba dva druhy šelem už se po zimní pauze těší na zvýšený zájem návštěvníků i trochu odlišný kontakt s chovateli během komentovaném krmení.

V uvedené dny bude v zoo připravena i soutěž Poklady jihlavské zoo. Odhalte při ní číselný kód, který otevře truhlu s pokladem.

zoo jihlavaPokladem jsou karty ze zdejší nové sběratelské edice, karetní hry 5 v 1 nazvané „Poklady jihlavské zoo“. Na jednotlivých kartách jsou představeny významné druhy zvířat, chované v Zoo Jihlava. Hra se dá hrát pěti různými způsoby, jako Kvarteto, Černý Petr, Pexeso, Větší bere a jako základ sběratelské edice. V tomto základním souboru je 32 sběratelských karet a během akcí v zoo, jako je třeba výše zmíněná soutěž, bude možné získat doplňkové karty s dalšími zvířaty. Pokud sběratelé získají 45 různých karet, získají roční dětskou permanentku do zoo. Celá hra „Poklady jihlavské zoo“ byla finančně podpořena Ministerstvem životního prostředí. 
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.

Další aktuality

Poznejte Vysočinu: 20 tipů na jarní procházku

Máte před sebou volný den a přemýšlíte, kam vyrazit? Líbit se vám bude určitě na Vysočině! Zdejší lesy a malebná údolí lákají k procházce přírodou a na své si přijdou i milovníci památek – objeví zde jak starobylé hrady, tak impozantní zámky nebo tiché kláštery. Tipy, kam na Vysočině vám přináší Kudy z nudy.
Kraj Vysočina | Příroda

30 let agentury CzechTourism: turistické milníky kraje Vysočina

Jaké proměny prožila Vysočina během posledních třiceti let? Do UNESCO byla zapsána židovská čtvrť v Třebíči se zámkem a bazilikou sv. Prokopa, historické centrum Telče a kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou. V kraji vyrostla řada rozhleden a zajímavých atrakcí pro rodiny s dětmi. Poprvé jsme se také mohli vypravit na ferratu ve Víru, do Muzea Jaroslava Foglara v Ledči nad Sázavou nebo do pivovaru Dalešice. Pojďte se s portálem Kudy z nudy a agenturou CzechTourism projít krajem Vysočina rok za rokem!
Kraj Vysočina | Zážitky

V Třebíči oslaví židovský svátek Purim

Oslava nejveselejšího židovského svátku proběhne první březnovou sobotu v Zadní synagoze a Domě Seligmanna Bauera v Třebíči. Těšte se na dílničky, průvod masek i tematické prohlídky.
Kraj Vysočina | Zážitky

Velikonoční zážitky všeho druhu vás čekají ve Žďáru nad Sázavou

Velikonoce pomalu klepou na dveře a pokud ještě nemáte žádné plány, zveme vás na pěkný výlet do Žďáru nad Sázavou, kde se budou slavit svátky jara nejen v kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, ale také na zdejším zámku.
Kraj Vysočina | Životní styl

V Novém Městě na Moravě se chystá Světový pohár v biatlonu

Nové Město na Moravě bude od 2. do 5. března 2023 již posedmé dějištěm Světového poháru v biatlonu. Ve Vysočina Aréně proběhne VII. díl Světového poháru. Ve čtvrtek a v pátek jsou na pořadu sprinty, v sobotu stíhací závody a program ukončí v neděli smíšená štafeta dvojic.
Kraj Vysočina | Zimní sporty

Objevte deset hravých soch Michala Olšiaka

Vydejte se na putování po sochách Michala Olšiaka. Jeho specifické sochy zvířat a bájných tvorů, které jsou na první pohled dobře rozpoznatelné, naleznete na mnoha místech Vysočiny, nejvíce je jich u sochařova rodného města Žďáru nad Sázavou. Destinační společnost Koruna Vysočiny připravila turistickou hru, která vás provede tímto regionem. Seznámí vás se všemi sochami Michala Olšiaka na Vysočině, i mimo ní.
Kraj Vysočina | Zážitky

Dopřejte si předjarní plavbu po Dalešické přehradě

Zimní plavby v současné době sice už moc zimně nevypadají, ale přesto nebo právě proto je na hladině Dalešické přehrady i na březích, co obdivovat. Přijďte se pokochat krásnou přírodou z paluby lodě Horácko, která vyplouvá každou neděli ve 13:00 z přístaviště v Kramolíně.
Kraj Vysočina | Zážitky

Jihlavská zoo se letos těší na kočkodana i chocholatky modré

Zoo Jihlava letos očekává několik nových zvířecích obyvatel zoologické zahrady a v plánu je i výstavba nové expozice. Nejvíce očekávanými zvířaty roku 2023 jsou kočkodani Rolowayovy. Kolekci antilop zase doplní chocholatky a vzniknout by měla úplně nová expozice pro vřešťany.
Kraj Vysočina | Příroda