Úvod > Aktuality > Zámek Veltrusy zve na živý betlém
Památky

Zámek Veltrusy zve na živý betlém

  • Vydáno14. prosince 2019
Přijďte a vychutnejte si vánoční atmosféru na zámku Veltrusy. V neděli 15. prosince 2019 se vydá živý betlém s průvodem k Jezulátku. Vycházet budou dva průvody, jeden ve 14:30 od Holandského Selského domu a druhý v 15:00, který na cestě od hlavní zámecké brány u Veltrus doprovodí živá hudba. Na průvod bude, před zámkem, čekat Panna Marie s Ježíškem a s Josefem. Chybět nebude ani občerstvení.
velbloud veltrusyPřijďte si zazpívat koledy a stát se součástí živého betléma na zámku Veltrusy. Během celé neděle 15. prosince 2019 také probíhají poslední adventní prohlídky zámku a tím i poslední prohlídky v tomto roce (jedná se o prohlídkové okruhy Aristokracie: začátek konce a Výstava Míry, váhy, závaží na zámku vám ukáží).

K živému betlému se pak účastníci i přihlížející vydají dvěma průvody, ve 14:00 od Holandského selského domu a v 15:00 od hlavní zámecké brány za zpěvu koled a doprovodu živé hudby. Průvod lidí i zvířat se bude ubírat směrem k průčelí zámku, kde na něj v betlémské stáji zámecké Sally Terreny bude čekat Josef s Marií a Ježíškem. Tam se Ježíškovi přijedou poklonit tři králové, doprovázení velbloudem.

Po živém betlému pro vás správa zámku nachystala Vánoční setkání s Tutti Cantate v Rudolfově sále.
Zámek Veltrusy láká nejen na adventní tvoření

Zámek Veltrusy láká nejen na adventní tvoření

Zatímco jiné zámky a hrady se postupně uchylují k zimnímu spánku, Veltrusy jsou pro návštěvníky otevřené o víkendech, a to od listopadu až do 15. prosince 2019. Těšit se můžete na adventní tvoření, loutkovou pohádku a k návštěvě láká také expozice o konci české aristokracie.

Další aktuality

Vánočně vyzdobený zámek Kačina zahájí období adventu

Druhou adventní neděli 4. prosince 2022 od 10:00 do 16:30 hodin zámek Kačina – muzeum českého venkova – slavnostně zahájí období adventu a zcela mimořádně, mimo návštěvnickou sezónu, otevře pro veřejnost. Návštěvníky čeká představení adventních zvyků a tradičních řemesel. V bývalé kočárovně ochutnáte tradiční staročeskou zabíjačku. Nebudou chybět ani oživené prohlídky vyzdobených Chotkovských interiérů, vánočně naladěný duch Rudolf nebo Mikuláš s čertem a anděli.
Středočeský kraj | Památky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

20 tipů na skvělého Mikuláše ve středních Čechách

Krásné a oblíbené adventní trhy ve středních Čechách a Svatý Mikuláš s anděly i čerty lákají k prosincovým výletům. S dětmi si můžete užít ve Středočeském kraji velké průvody i komornější akce s přátelskou atmosférou. Vydejte se třeba na Čertovské jízdy na Kolínské řepařské drážce, na adventní program do zooparku Zájezd, za tradicemi do Hornického domku v Příbrami anebo si počkejte na mikulášskou nadílku ve skanzenu v Kouřimi. Kam vyrazit za Mikulášem vám poradí Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Zážitky

Zámek Loučeň vstoupí do adventu křestem největšího adventního věnce

Již deset let je loučeňský zámek místem, kde se nachází největší adventní věnec v Čechách, zdobící kašnu na nádvoří. Každoročně se zde zahajuje advent krásným rituálem, při kterém čtyři andělé v doprovodu Bílé paní loučeňské slavnostně rozsvěcí svíce na loučeňském věnci a žehnají klid a lásku pro celé předvánoční období. Advent bude na středočeském zámku zahájen křtem největšího adventního věnce v Česku i tento rok, a to v sobotu 26. listopadu.
Středočeský kraj | Zážitky