Úvod > Aktuality > Zámek v Třeboni a Schwarzenberská hrobka mají stále otevřeno
Zámek v Třeboni a Schwarzenberská hrobka mají stále otevřeno
"> "> Zámek v Treboni a Schwarzenberská hrobka mají stále otevreno  "> Schwarzenberská hrobka je prístupná každý ctvrtek také od 14 hodin "> Behem listopadu a první poloviny prosince 2014 se návštevníkum zprístupní zámek každé úterý od 14 hodin
Památky

Zámek v Třeboni a Schwarzenberská hrobka mají stále otevřeno

  • Vydáno10. listopadu 2016
Nestihli jste přes léto návštěvu Třeboňského zámku? Nemusíte si zoufat – i letos je zámek mimořádně otevřen až téměř do konce prosince. Stranou nezůstává ani Schwarzenberská hrobka v Domaníně a těšit se můžete také na tradiční kostýmované prohlídky, které zde budou probíhat o Vánocích.
Zámek TřeboňNěkteré památky na jihu Čech se k zimnímu spánku ještě nechystají. Mimořádné zimní prohlídky nabízí letos také zámek Třeboň. Během listopadu a prosince je návštěvníkům zpřístupněn každé úterý od 14 hodin, a to až do 20. prosince 2016.

lichých týdnech je otevřena první prohlídková trasa představující Rožmberské renesanční interiéry a dobu posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka.

V sudých týdnech bude možné projít prohlídkový okruh Soukromá schwarzenberská apartmá. Na trase jsou v celkem 11 místnostech představeni poslední majitelé třeboňského panství, Schwarzenberkové, kteří zde žili ještě v minulém století a také tu trávili každé Vánoce.

Otevřená zůstává až do 22. prosince také Schwarzenberská hrobka, která je přístupná každý čtvrtek také od 14 hodin.
 

Zarezervujte si vánoční prohlídku už nyní

VánoceVrámci letošních Vánoc se zde ve dnech 28. až 30. prosince 2016 budou konat již tradiční kostýmované vánoční prohlídky zámku. Časy prohlídek jsou ve 13.30, 14.00, 14.45, 15.15, 16.00 a 16.30 hod. Rezervovat si je můžete na telefonním čísle 384 721 193 nebo na e-mailu: zamek.trebon@seznam.cz.

Schwarzenberská hrobka bude v době vánoční (28. – 30. 12. 2016) také oteveřna, a to vždy ve 13., 14. a 15. hodin.
Zámek Třeboň – perla v okvětí vodní růže

Zámek Třeboň – perla v okvětí vodní růže

Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.

Schwarzenberská hrobka v Domaníně u Třeboně

Schwarzenberská hrobka v Domaníně u Třeboně

Prohlédnout si místo, kde jsou pochováni členové rodu Schwarzenberků, můžete nedaleko od Třeboně. Ve svíčkami osvětlené kapli hrobky, akusticky výborně ozvučené, se kromě prohlídek konají různé koncerty i jiné kulturní akce.