Úvod > Aktuality > Zámek v Novém Městě nad Metují láká na bohatý víkendový program
Zámek v Novém Městě nad Metují láká na bohatý víkendový program
"> ">
Památky

Zámek v Novém Městě nad Metují láká na bohatý víkendový program

  • Vydáno4. září 2016
Tradiční uměleckořemeslné trhy, které se budou konat na nádvoří zámku v Novém Městě nad Metují v sobotu 10. září od 9:30 do 17 hodin. Na příjezdové cestě před zámkem se uskuteční přehlídka auto a moto veteránů z Klubu historických vozidel Metuje. Zdarma si budete moci prohlédnout výstavu Velorexů v jedné z garáží na nádvoří zámku a zdarma bude možné navštívit i zámeckou věž.
Pro návštěvníky, kteří zavídají na zámek je připraven i další program.

Zavítat můžete na speciální komentované prohlídky zámecké zahrady a špýcharu, které se budou konat rovněž po celou  sobotu 10. září 2016.

Prohlídka zámeckého sklepení, zahrady a části špýcharu, kam je jinak vstup pro veřejnost zakázán, bude zajímavá nejen pro obyvatele Nového Města nad Metují… Bližší informace získáte na tel. čísle 491 470 523 (út – ne, 9 – 16 hod.), vstupné: základní 150 Kč, zlevněné 100 Kč (školní děti, ZTP).

Akce se koná v rámci Dnů evropského dědictví, do kterých je zapojeno i město Nové Město nad Metují.
Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Součástí městské památkové rezervace v Novém Městě nad Metují je novoměstský zámek. Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Zámek je otevřen celoročně a nabízí i romantické ubytování.