Úvod > Aktuality > Zámek Sychrov letos ovládne Medvědí klan
Zámek Sychrov ovládne Medvedí klan
"> Zámek Sychrov ovládne Medvedí klan ">  Prohlídky zámkem povede legendární kouzelná medvedí chuva Medy Popinsová "> Mužete se tešit na designové trhy
Zážitky

Zámek Sychrov letos ovládne Medvědí klan

  • Vydáno5. května 2014
V rámci otevření nové výstavy v zámeckém sklepení, ovládne zámek Sychrov 10. května Medvědí klan. Prohlídky zámkem povede legendární kouzelná medvědí chůva Medy Popinsová, chybět nebudou ani medvědí trhy s různými šperky, hračkami a drobnostmi. Pro děti budou také připravené dílničky a hry o ceny.

Zámek SychrovU příležitosti slavnostního otevření nové výstavy Medvědího klanu v zámeckém sklepení vás bude na Sychrově čekat celodenní program pro malé i velké návštěvníky. Můžete se těšit na designové trhy s medvědy a jinými  řemeslnými a uměleckými roztomilostmi, rukodělné dílničky pro děti, prohlídky zámku podle Medy Popinsové a medvědí hrátky se slosováním o ceny.

Na jedinečném medvědím trhu, který je součástí programu Zámeckého medvědění, potkáte pouze vlastnoručně vyrobené hračky, doplňky, šperky a jiné drobnosti a roztomilosti pro potěchu oka i na hraní. Všichni prodejci jsou zároveň autory prodávaného zboží a co víc – někteří z nich si na den Zámeckého medvědění přichystali pro malé návštěvníky tvůrčí dílničky, v kterých si nějakou tu drobnost mohou zhotovit sami děti.

Interiéry SychrovNa letošní léto je na Sychrově připravena novinka, díky které můžete na za pěkného počasí strávit v areálu zámku příjemných pár hodin hledáním pokladu Medvědího klanu. Cesta za pokladem Medvědího klanu je hra, při které v parku musíte najít tajný kód, který vám otevře cestu k pokladu. Hra má tři úrovně a pokud objevíte místo, kde se nachází truhla s pokladem, máte šanci získat díl z pokladu Medvědího klanu. Čím víc ze tří čísel kódu objevíte, tím větší podíl získáte. Dva úkoly jsou realtivně  jednoduché, ale ten třetí zvládnou jen skuteční hledači pokladů.

Jednotné vstupné na Zámecké medvědění je 20 Kč a zahrnuje vstup do nově otevřené výstavy, která bude přístupná v den zahájení pouze účastníkům akce, vstup na Medvědí trh a do zámeckého parku a slosovatelný herní plán. Po skončení akce (od 11. května) bude vstup do zámeckého parku, mapka s vyznačenou cestou za pokladem a vstupné na výstavy za 90 Kč pro dospělého a 240 Kč pro rodinu.

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl