Úvod > Aktuality > Zámek Sychrov zve děti na pohádkové prohlídky zámku s princeznou

Zámek Sychrov zve děti na pohádkové prohlídky zámku s princeznou

Vydáno 16. července 2019 Památky
Zámek Sychrov je pro návštěvníky otevřen celoročně a to každý den, včetně pondělí. V červenci a srpnu se na zámku koná několikrát denně prohlídka s princeznou, a to od pondělí do neděle. Kromě prohlídky s princeznou se také s dětmi můžete vydat na výstavu vynálezů z konce 19. a začátku 20. století Technopolis v bývalé zámecké konírně anebo si zahrát zábavnou hru v parku.

Princezna SychrovProhlídka s princeznou je určena především pro dětské návštěvníky, trvá cca 25 minut a zahrnuje nejkrásnější soukromé a reprezentační prostory (schodišťovou halu, soukromé apartmá kněžny, přijímací salon, knihovnu, velkou jídelnu atd.). Tato trasa je určena pro rodiny s dětmi a je vedená princeznou, která zábavnou a nenáročnou formou seznámí děti s tím, jak se dříve princům a princeznám na zámku žilo. Během této prohlídky jsou rodiče bráni pouze jako doprovod, výklad neobsahuje žádné odborné informace o historii zámku a jeho majitelích. Jednotné vstupné na prohlídku je od tří let 100 Kč, do tří let 20 Kč.

Zámek SychrovProhlídka výstavy zaměřené zejména na vynálezy a vynálezce 19. a 20. století v prostorách bývalé zámecké konírny s názvem Technopolis je otevřena také pouze přes prázdniny. Expozice je rozdělena do 3 částí – Staré město, Nové město a Patentová kancelář. Nejen malí návštěvníci se mohou zabavit stavebnicí Merkur a strávit příjemné chvilky při hře „Cesta za pokladem medvědího klanu“, která se odehrává v zámeckém parku. Po vyluštění tajného medvědího kódu vás čeká podíl na pokladu.

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámecké pokoje jsou zařízeny původním nábytkem, obrazy a dalšími doplňky; většina místností také vyniká bohatou řezbářskou výzdobou. Zámek je veřejnosti zpřístupněn ve značném rozsahu, takže jeho prohlídka poskytne návštěvníkům dokonalou představu, jak se ve 2. polovině 19. století žilo na venkovském sídle bohaté šlechtické rodiny.
Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.