Úvod > Aktuality > Zámek Sychrov zve děti na pohádkové prohlídky zámku s princeznou
Zámek Sychrov zve děti na pohádkové prohlídky zámku s princeznou
"> "> "> "> "> "> "> ">
Památky

Zámek Sychrov zve děti na pohádkové prohlídky zámku s princeznou

  • Vydáno22. července 2021
Zámek Sychrov je pro návštěvníky otevřen celoročně a to každý den, včetně pondělí. V červenci a srpnu se na zámku koná několikrát denně prohlídka s princeznou, a to od pondělí do neděle. Kromě prohlídky s princeznou se také s dětmi můžete vydat na výstavu vzácných předmětů do Klenotnice anebo si zahrát zábavnou hru v parku.

Princezna SychrovProhlídka s princeznou je určena především pro dětské návštěvníky, trvá cca 25 minut a zahrnuje nejkrásnější soukromé a reprezentační prostory (schodišťovou halu, soukromé apartmá kněžny, přijímací salon, knihovnu, velkou jídelnu atd.). Tato trasa je určena pro rodiny s dětmi a je vedená princeznou, která zábavnou a nenáročnou formou seznámí děti s tím, jak se dříve princům a princeznám na zámku žilo. Během této prohlídky jsou rodiče bráni pouze jako doprovod, výklad neobsahuje žádné odborné informace o historii zámku a jeho majitelích. Jednotné vstupné na prohlídku je od tří let 100 Kč, do tří let 20 Kč.

zlatý poklad na SychrověZajímavý bude i pohled do expozice Zlatý poklad. Jedná se o trezorovou místnost s kolekcí vzácných předmětů ze sychrovských sbírek, mezi kterými najdete zlacené kalichy, monstrance a slonovinové sošky. Další částí expozice je sbírka šperkařských plastik z dílny významného českého umělce Františka Khynla, které České republice tento turnovský rodák věnoval. Jeho tvorba měla své kořeny v tradičním českém šperkařství a byla výrazně ovlivněna jeho dlouholetým působením v Austrálii, USA a prací pro přední světové klenotnické firmy (např. Tiffany, Cartier, David Webb). Jednotné vstupné na prohlídku stojí 100 Kč.

Zámek SychrovNovogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámecké pokoje jsou zařízeny původním nábytkem, obrazy a dalšími doplňky; většina místností také vyniká bohatou řezbářskou výzdobou. Zámek je veřejnosti zpřístupněn ve značném rozsahu, takže jeho prohlídka poskytne návštěvníkům dokonalou představu, jak se ve 2. polovině 19. století žilo na venkovském sídle bohaté šlechtické rodiny.

Upozorňujeme návštěvníky, že z důvodu konání kulturních akcí je zámecký park ve dnech 22. – 25. července 2021 pro veřejnost uzavřen.

Zámecký park Sychrov – unikátní sbírka dřevin

Zámecký park Sychrov – unikátní sbírka dřevin

U romantického novogotického zámku Sychrov se rozprostírá rozlehlý anglický park, který po roce 1820 založil první z rodu Rohanů, kníže Charles Alain de Rohan, pro kterého bylo sbírat rostliny vášní. V letech 1840 až 1850 zde vysázel nejvíce dřevin, podle dokladů 398 jehličnanů a 1495 listnáčů.

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Zámecká oranžerie na Sychrově

Zámecká oranžerie na Sychrově

Jedna z nejvýznamnějších staveb zámeckého parku.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl