Úvod > Aktuality > Zámek Slavkov – Austerlitz připravuje novou expozici slavné bitvy u Slavkova
Bitva u Slavkova - Napoleonova armáda
"> Bitva u Slavkova - Napoleonova armáda "> Bitva u Slavkova - ruští vojáci "> Bitva u Slavkova - liniová formace
Památky

Zámek Slavkov – Austerlitz připravuje novou expozici slavné bitvy u Slavkova

  • Vydáno15. ledna 2013
Zámek Slavkov – Austerlitz připravuje na letošní hlavní sezonu 2013 zbrusu novou expozici s názvem Napoleon – Austerlitz, která bude zasvěcena věhlasné bitvě u Slavkova a také osobnosti císaře Napoleona Bonaparte. Poutavá expozice s předměty, které doposud nebyly nikdy vystaveny bude k vidění ve zrestaurovaných prostorách bývalých koníren na nádvoří a v podzámčí slavkovského zámku.
Samotnou expozici na nádvoří a v podzámčí slavkovského zámku budou tvořit figuríny vojáků různých hodností a pozic ze všech zúčastněných armád či vitrínami se zbraněmi a výbavou vojáků (z nichž jsou některé exponáty zcela unikátní a doposud nikde nebyly vystaveny). Stálou výstavu budou dotvářet audiovizuální efekty sestavené jak ze hraných záběrů z rekonstrukce bitvy, tak z promítání fotografií a filmů. Další zajímavostí bude rozsáhlé diorama - model imitující reálnou situaci v životní velikosti, včetně okolní krajiny. Návštěvníci tak budou mít možnost navštívit vojenské ležení, stanou se svědky operace raněného vojáka a dokonce si vyzkouší nabíjení dobové křesadlové pušky a pistole.

Multimediální a moderní expozice „Napoleon – Austerlitz“ má svojí existencí přispět k upomínce na jednu z největších bitev napoleonských válek a k debatě o kulturní a historické identitě města Slavkova u Brna. Expozice „Napoleon – Austerlitz“ bude slavnostně otevřena 1. června 2013 na Dny Slavkova a Svatourbanské hody.

Další novinku, kterou návštěvníci města Slavkova mohou od léta využí, bude mobilní průvodce městem. Ten bude v příští sezóně kdekoli a kdykoli dostupný pro uživatele mobilních telefonů zdarma (stažení je bezplatné, neplatí se data ani poplatky operátorům). Pomocí „chytrého telefonu“ se tak turista může prostřednictvím krátkých textů a popisek dozvěfět mnoho zajímavostí o místních památkách, které pro lepší orientaci doplní i kvalitní fotografie.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika