Úvod > Aktuality > Zámek Holešov otevírá sezonu podvečerní prohlídkou

Zámek Holešov otevírá sezonu podvečerní prohlídkou

Vydáno 12. dubna 2018 Památky
Zámek v Holešově přivítá turisty a novou sezónu podvečerní prohlídkou v duchu večerníčkových seriálů a pohádek. Ta se bude konat už v sobotu 14. dubna od 15:00 do 19:00 hodin. Sami nebo s kostýmovanými průvodci si během jednoho večera prohlédnete interiéry zámku. V každém sále budou na děti a rodiče čekat postavy z jiné pohádky.
Zámek HolešovSezona 2018 na zámku v Holešově nabídne pestrý kulturně-společenský program. Zámek oficiálně otevře v sobotu 14. dubna podvečerní prohlídkou v duchu večerníčkových seriálů a pohádek. Podvečer v zámeckých prostorách nabídne soutěže, zábavu, klaunskou show s balonky, na nádvoří dobový kolotoč a doprovodný program. Noční prohlídka se koná od 15 do 19 hodin.

V pohádkovém zámku potkáte například králíky z klobouku, pejska a kočičku, Popelku nebo Pata a Mata. Soutěžní putování barokním zámkem bude probíhat od přízemní sala terreny až po první patro. V každém sále čekají na děti a rodiče postavy z jiné pohádky. Děti, které projdou všechna stanoviště a splní úkoly, budou na závěr odměněny. Součástí noční prohlídky bude také klaunská show s balónky a tvůrčí dílničky. Na zámeckém nádvoří čeká na nejmenší dobový kolotoč a doprovodný program. Pro rodiče budou připraveny stánky s občerstvením.
 

Co se bude letos na zámku dít?

HolešovVedle tradičních akcí jako je festival židovské kultury nebo bleší trhy jsou naplánovány koncerty, divadla a talkshow. Nabídce bude vévodit výstava Jiřího Uprky, jehož obrazy v Holešově visely už před devíti lety. Významný výtvarný projekt tehdy na nově zrekonstruovaném zámku odstartoval tradici velkých výstav a raritou bylo devatenáct pastelů ze série „Kožuchy". Tyto kresby sloužily jako předlohy pro slavný grafický soubor, který vyšel i knižně, a jsou majetkem Městského kulturního střediska Holešov. To se k autorovi v této významný rok symbolicky vrací jako k jedné ze svých nejúspěšnějších výstav. V roce 2018 představí obdobnou kolekci jako v roce 2009 včetně slavných pastelů. Uprkovo dílo vystaví Zámecká galerie od června do září 2018.

Věra MartinováDalší výstavy jsou plánovány především k výročí 100 let republiky a některé budou mít i open air variantu v zámecké zahradě. Z hudební nabídky na rok 2018 je možné jmenovat například koncert Věry Martinové, která 18. dubna vystoupí ve Velkém sále.

Z divadelních představení se letos veřejnost může těšit na Fridu Kahlo v podání Světlany Nálepkové nebo talkshow Jiřího Krampola. Za dětmi přijede Michal na hraní. V létě se opakuje promítání filmů s kinematografem bratří Čadíků, který loni v Holešově hostoval poprvé a byl úspěšný.
Zámek v Holešově s hvězdárnou

Zámek v Holešově s hvězdárnou

Přijďte navštívit překrásný barokní zámek Holešov. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si překrásné zrekonstruované i nezrekonstruované historické prostory zámku. Uvidíte také zámeckou hvězdárnu, ve které vás uvítá hvězdář v barokním kostýmu jako průvodce, je zde také studovna.

Černá kaple v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Holešově

Černá kaple v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Holešově

Unikátní Černá kaple v Chrámu Nanebevzetí Panny Marie byla postavena nad hrobkou rodu Rottalů a patří k nejvýznamnějším holešovským kulturním památkám. Černou se nazývá proto, že tato barva v kontrastech převládá při výzdobě, jež je kombinací imitovaného černého a šedého mramoru stěn.

Holešovský quest Po stopách předků - netradiční putování po památkách v Holešově

Holešovský quest Po stopách předků - netradiční putování po památkách v Holešově

Zahrajte si zábavnou hru "Po stopách předků", která vás netradiční formou provede po holešovských památkách. Hrát může úplně každý, tak neváhejte a pojďte se pobavit s rodinou či přáteli!

Malé muzeum kovářství Holešov

Malé muzeum kovářství Holešov

V zámecké Zemanově kovárně v Holešově je otevřená nová expozice Malého muzea kovářství. Prohlídka muzea se skládá ze tří odlišných částí, ve kterých se návštěvníci dozvědí něco z historie kovárny, dále o tradici kovářství v Holešově a prohlédnou si i předměty lidové kultury dvou sousedících regionů.