Úvod > Aktuality > Zámek Bečov láká na mimořádné prohlídky relikviáře
Zámek Bečov láká na mimořádné prohlídky relikviáře
">
Památky

Zámek Bečov láká na mimořádné prohlídky relikviáře

  • Vydáno4. prosince 2018
Zámek Bečov sice již dřímá zimním spánkem, avšak své brány návštěvníkům zcela neuzavírá. Přesvědčit se o tom můžete od 3. do 14. prosince a na Silvestra, kdy se zde konají mimořádné prohlídky relikviáře svatého Maura.
RelikviářNávštěvnická sezona sice už skončila, ale hrad a zámek Bečov i nadále umožňuje zájemcům návštěvy toho nejcennějšího, co prohlídkový okruh nabízí – relikviáře svatého Maura. Relikviář se totiž nachází ve speciální vitríně, ve které je regulované teplo a světlo. Což znamená, že jeho návštěvy jsou stále možné. Aktuálně si můžete rezervovat vstupenku na Předvánoční prohlídky, které se konají od 3. do 14. prosince od 13:45 hodin nebo Silvestrovskou prohlídku, která začíná ve 13:30 hodin. Cena vstupenky je 280 Kč, děti a senioři zaplatí 200 Kč.
 
Relikviář svatého Maura je dokladem románského zlatnictví mimořádné výtvarné i řemeslné kvality. Po korunovačních klenotech se považuje za druhou nejvýznamnější památku tohoto druhu v České republice. Uvnitř se nachází kosterní ostatky sv. Jana Křtitele, sv. Maura, sv. Timoteje a sv. Apolináře. Zvenku jej zdobí dvanáct reliéfů, čtrnáct sošek z pozlaceného stříbra, drahé kameny, polodrahokamy, antické gemy, filigrány a emaily.
Hrad a zámek Bečov nad Teplou – odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Hrad a zámek Bečov nad Teplou – odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Udělejte si výlet na jeden z nejzachovalejších českých hradů, který se může pyšnit unikátní památkou evropského významu – relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.

Relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou

Relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou

Mezi největší poklady v Česku patří zlatem, stříbrem a drahými kameny vykládaný relikviář svatého Maura, který si dnes můžete prohlédnout na zámku v Bečově nad Teplou. Jedno z nejvýznamnějších šperkařských děl nalezli za zvláštních okolností v roce 1985 kriminalisté.