Úvod > Aktuality > Hrad Špilberk ovládnou skřeti z Jednoho kmene
Hrad Špilberk ovládnou skřeti z Jednoho kmene
"> "> "> "> ">
Zážitky

Hrad Špilberk ovládnou skřeti z Jednoho kmene

  • Vydáno14. září 2017
Jeden kmen – to je brněnský výtvarný fantasy projekt, ve kterém ožívá svět bytostí známých lidem jako skřeti. Sami se ale ve svém jazyce nazývají uruki. Pojďte se podívat, jak vypadá jejich každodenní život. Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen vás provede táborem skřetího kmene, zúčastníte se boje i lovu, stanete se svědky tajemných rituálů a dokonce uvidíte pohřeb starého šamana. Zahajovací festival se bude konat 23. září od 12:00 do 1 hodiny ranní dalšího dne. Od 24. září bude na Špilberku přístupná skřetí výstava, která potrvá až do 11. února 2018.
SkřetHrad Špilberk obsadí v sobotu 23. září skřeti podobní těm, které v Pánu prstenů stvořil spisovatel J. R. R. Tolkien. Žádný fanoušek fantasy by si neměl nechat ujít tuhle naturalisticky ztvárněnou skřetí výstavu Jeden kmen plnou fotografií, rekvizit a zvuků. Výstava začíná netradičně v sobotu 23. září na nádvořích Špilberku, a to zahajovacím fantasy festivalem, který kromě hudby nabídne také turnaj v bojové aréně, šamanské věštby nebo střelbu z kuše.

GoblinProjekt Jeden kmen se sice inspiruje reáliemi z děl J. R. R. Tolkiena, vytváří si však vlastní detailně propracovaný svět. Na festivale (23. září) zakusíte život samotných skřetů. Na programu je kromě turnaje v bojové aréně také ukázka práce s dřevěným jeřábem na lidský (skřetí) pohon. Zahraje také několik hudebních skupin – Deloraine, Vintage Wine, Postcards from Arkham, Trolíla a kapela Jeden kmen. Plné vstupné včetně studentů a seniorů je 190 Kč, snížené 6 -15 let: 100 Kč. Vstupenky jsou k dostání na pokladnách na hradě Špilberku na Měnínské bráně na Orlí ulici v centru města a budou i přímo na místě.

Od neděle 24. září bude pokračovat samotná skřetí výstava Jeden kmen, která potrvá až do 11. února 2018.
Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika