Úvod > Aktuality > "Za dveřmi je Plzeň" nabídne na dvacítku představení v Proluce a Papírně
"Za dvermi je Plzen" nabídne na dvacítku predstavení  v Proluce a Papírne
"> "> Ze Slovenska dorazí do Plzne Túlavé divadlo "> With Unarmed Forces se venuje podmínkám života v neustálé predtuše nebezpecí

"Za dveřmi je Plzeň" nabídne na dvacítku představení v Proluce a Papírně

  • Vydáno10. července 2014
Od 17. do 20. července se odehraje v Plzni v Proluce a Papírně první část festivalu Živá ulice, akce Za dveřmi je Plzeň. Po klasickém Divadelním létě si tak budou moci Plzeňané užít alternativní dětská i dospělá pouliční představení zdarma v Proluce. Přijedou i oceňovaní čeští Bratři v tricku s jejich novinkou Prasečí cirkus. Divadla doplní tentokráte i koncerty v již otevřeném baru Inspiral Garden v Šafaříkových sadech v růžovém podloubí.

AmanitasMezinárodní festival pouličního divadla Za dveřmi začíná od 14. července v Praze na Václavském náměstí. Právě divadelní přehlídka "Za dveřmi je Plzeň" je ozvěnami pražského festivalu a i díky němu do Plzně zavítá evropská špička. Jsou to například portugalští Teatr SÓ s poetickým představením Sómente, které pojednává sice o osamělosti v stáří ale zároveň o statečnosti, která se samotou přichází. Ze Slovenska dorazí do Plzně Túlavé divadlo s rodinným představením "Jeden za všetkých!" a do žánru dětského komediálního divadla se letos vrhnul i česko-ruský soubor Teatr Novogo Fronta ve spolupráci s komikem Jakubem Folvarčným a v Proluce tak uvídte jejich nové dílo "Jungle Joke".

Bratři v trickuJedním ze zlatých hřebů programu budou čeští Bratři v tricku, které můžete znát z představení Plovárna, které nedávno reprízovali právě v Papírně či ze Živé ulice 2012. Jejich nový kus s názvem Prasečí cirkus si vysloužil ovace na festivalu Cirkuff a nenechá jedinou bránici odpočinout.

Na závěr se čtyřdenní přehlídka přemístí do kulturního prostoru Papírna, kde se mohou diváci těšit na unikátní spojení dvou proslavených souborů – izraelského Clipa Theater a česko-ruského Teatr Novogo Fronta. Oba dva celky minulý rok vytvořili u příležitosti dvaceti let existence silné představení With Unarmed Forces (v překladu "S neozbrojenými silami") které se věnuje podmínkám života v neustálé předtuše nebezpečí. Představení samo totiž vznikalo v Tel Avivu během ostřelování palestinskými raketami. Toto jediné představení je zpoplatnění (90 Kč). Vstupenky budou k dispozici na místě.

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni

Takzvané Velké divadlo je živoucím kulturním centrem Plzně i celého Plzeňského kraje. Každoročně uvádí okolo osmnácti činoherních, operních, baletních, operetních i muzikálových premiér.