Úvod > Aktuality > Za Divokým západem na Tanvaldský Špičák
Kovbojové
"> Kovbojové "> Lanová dráha "> Kovbojové "> Indiáni
Zážitky

Za Divokým západem na Tanvaldský Špičák

  • Vydáno22. srpna 2013
24. 8 čeká Jizerské hory nefalšovaný westernový den se vším, co k Divokému západu patří. Kovbojové na koních, lukostřelba a také indiáni budou čekat předposlední srpnovou sobotu na návštěvníky Tanvaldského Špičáku. Odpolední program doplní koncert Honzy Vyčítala a kapely Greenhorns, chybět nebude ani ohňostroj.
LukostřelbaDopolední program nesoucí název „Putování za obrem“ bude patřit především dětem. Užijí si pátrání po smutném obrovi, který je hlavní postavou jedné z jizerskohorských pověstí. Vyzkoušet si budou moci lukostřelbu s indiánem či malování na obličej a uvidí také bubnování velkého náčelníka.

Odpolední program doplní hudba country-rockové kapely Apple Spice, Country duo a skupina Greenhorns s Honzou Vyčítalem. Večer zakončí ohňostroj. Lanová dráha na Tanvaldský Špičák bude v provozu vždy v celou hodinu od 10.00 do 18.00.

Návštěvníci mohou získat také slevou kartu Jizerky CARD zcela zdarma, a to v rámci dvou a vícedenního pobytu od ubytovatele. Kartu lze také koupit v informačních centrech v Jizerských horách, Tanvaldě, Albrechticích v Jizerských horách a Bedřichově.
Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Jizerské hory jsou geomorfologickým celkem a nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, nejvyšší hory české části hor.

Karta hosta Jizerky Card – slevová karta v Jizerských horách

Karta hosta Jizerky Card – slevová karta v Jizerských horách

Díky tzv. kartě hosta – Jizerky Card získáte řadu výhod a užijete si dovolenou, pár dnů či prodloužený víkend na horách. Kartu získáte zdarma, pokud se ubytujete na 2 a více nocí u ubytovatele, který je členem Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory.

Rozhledna Štěpánka – nejstarší rozhledna Jizerských hor

Rozhledna Štěpánka – nejstarší rozhledna Jizerských hor

Novogotická Štěpánka je nejstarší rozhlednou Jizerských hor stojící na vrcholu Hvězda. Její stavba byla zahájena knížetem Camillem Rohanem roku 1847. V tomtéž roce probíhala dole v údolích stavba císařské Krkonošské silnice, jejímž patronem byl arcivévoda Stephan – Štěpán, který na vrch vystoupil.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl