Úvod > Aktuality > Za bílým aligátorem se vypravte do Protivína

Za bílým aligátorem se vypravte do Protivína

Vydáno 21. června 2019 Příroda
Navštivte Krokodýlí Zoo Protivín, kde vás čekají každodenní ukázky krmení krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů. Jak se krmí krokodýli poznáte ve všedních dnech, vždy ve 13:00 h od pondělí do čtvrtka a ukázka krmení mláďat krokodýlů filipínských, pouštních a gaviála indického probíhá v úterý a pátek. V tyto dny se naskýtá možnost spatřit při krmení bílého albino aligátora!
Krokodýl albín HugoDo Krokodýlí Zoo v Protivíně přicestoval bílý aligátor Hugo z americké Floridy, kde ho chovatel koupil. Neobvyklé zabarvení tohoto velkého plaza tkví v tom, že nevytváří žádný pigment. Třímetrový samec tráví většinu času v bazénu a týdně spořádá až čtyři kuřata. V zajetí se může dožít 75 - 80 let. Při krmení ho můžete spatřit vždy v pátek a v úterý ve 13:00 hodin.

Od počátku ledna 2019 probíhá o víkendech pravidelná Golem show – krmení krokodýla mořského Golema, největšího chovaného krokodýla mořského v Evropě. Zároveň probíhají i ukázky krmení největší skupiny krokodýlů kubánských v Evropě. V sobotu probíhá krmení krokodýlů kubánských v 11:00 a krmení Golema se koná ve 14:00. V neděli dopoledne začíná Golem show v 11:00 a krmení krokodýlů kubánských ve 14:00 hodin.

GaviálSoučástí Krokodýlí zoo je i expozice Zoologického muzea, kde si lze prohlédnout krokodýlí pozůstatky, například lebky a tím lépe rozeznat rozdíly mezi jednotlivými druhy. Vystaveny jsou i lebky největších želv světa, k vidění jsou i menší želvy včetně krunýřů, dále lebky hadů, korálové ryby z Filipín, srdce a plíce aligátora severoamerického a celé kostry např. kajmana brýlového, zmije nosorohé a další.

Krokodýlí Zoo v Protivíně je otevřena denně od 10:00 do 16:00, poslední prohlídka probíhá v 15:30 hodin. Vstupné pro dospělého stojí 200 Kč, děti od 3 do 15 let zaplatí 140 Kč, důchodci a senioři 160 Kč.
Krokodýlí zoo Protivín

Krokodýlí zoo Protivín

Navštivte největší evropskou kolekci krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů. Soukromý zemědělec a zároveň i chovatel ing. Miroslav Procházka vybudoval v centru Protivína na Písecku první krokodýlí zoo v České republice. Uvidíte 23 druhů krokodýlů z 25 popsaných na Zemi na ploše 2000 m².