Úvod > Aktuality > Za bílým aligátorem se vypravte do Protivína
Za bílým aligátorem se vypravte do Protivína
">
Příroda

Za bílým aligátorem se vypravte do Protivína

  • Vydáno21. června 2019
Navštivte Krokodýlí Zoo Protivín, kde vás čekají každodenní ukázky krmení krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů. Jak se krmí krokodýli poznáte ve všedních dnech, vždy ve 13:00 h od pondělí do čtvrtka a ukázka krmení mláďat krokodýlů filipínských, pouštních a gaviála indického probíhá v úterý a pátek. V tyto dny se naskýtá možnost spatřit při krmení bílého albino aligátora!
Krokodýl albín HugoDo Krokodýlí Zoo v Protivíně přicestoval bílý aligátor Hugo z americké Floridy, kde ho chovatel koupil. Neobvyklé zabarvení tohoto velkého plaza tkví v tom, že nevytváří žádný pigment. Třímetrový samec tráví většinu času v bazénu a týdně spořádá až čtyři kuřata. V zajetí se může dožít 75 – 80 let. Při krmení ho můžete spatřit vždy v pátek a v úterý ve 13:00 hodin.

Od počátku ledna 2019 probíhá o víkendech pravidelná Golem show – krmení krokodýla mořského Golema, největšího chovaného krokodýla mořského v Evropě. Zároveň probíhají i ukázky krmení největší skupiny krokodýlů kubánských v Evropě. V sobotu probíhá krmení krokodýlů kubánských v 11:00 a krmení Golema se koná ve 14:00. V neděli dopoledne začíná Golem show v 11:00 a krmení krokodýlů kubánských ve 14:00 hodin.

GaviálSoučástí Krokodýlí zoo je i expozice Zoologického muzea, kde si lze prohlédnout krokodýlí pozůstatky, například lebky a tím lépe rozeznat rozdíly mezi jednotlivými druhy. Vystaveny jsou i lebky největších želv světa, k vidění jsou i menší želvy včetně krunýřů, dále lebky hadů, korálové ryby z Filipín, srdce a plíce aligátora severoamerického a celé kostry např. kajmana brýlového, zmije nosorohé a další.

Krokodýlí Zoo v Protivíně je otevřena denně od 10:00 do 16:00, poslední prohlídka probíhá v 15:30 hodin. Vstupné pro dospělého stojí 200 Kč, děti od 3 do 15 let zaplatí 140 Kč, důchodci a senioři 160 Kč.
Krokodýlí zoo Protivín

Krokodýlí zoo Protivín

Navštivte největší evropskou kolekci krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů. Soukromý zemědělec a zároveň i chovatel ing. Miroslav Procházka vybudoval v centru Protivína na Písecku první krokodýlí zoo v České republice. Uvidíte 23 druhů krokodýlů z 25 popsaných na Zemi na ploše 2000 m².