Úvod > Aktuality > Wenger Czech Adventure Race – závod pro opravdové drsňáky
WCAR - jízda na horských kolech
"> WCAR - jízda na horských kolech "> WCAR - splouvání reky "> WCAR - skalní lezení
Letní sporty

Wenger Czech Adventure Race – závod pro opravdové drsňáky

  • Vydáno25. ledna 2013
V polovině srpna se do Kroměříže sjedou největší drsňáci z domova i z Evropy, aby změřili své síly a schopnosti v třídenním extrémní nonstop závodě Wenger Czech Adventure Race, který představuje nejnáročnější sportovní akci v České republice.
Změřte si své síly s nejlepšími borci Evropy
Wenger Czech Adventure Race je mezinárodním mistrovstvím ČR v extrémním závodě družstev a je zařazen do evropského poháru Euroadventure. Závod je kombinací mnohadenní multisportovní akce a dobrodružné expedice. Čtyřčlenné smíšené týmy musí zvládnout trekking, jízdu na horských kolech, splouvání řeky na kánoích, orientaci na speciálních mapách pro orientační běh, jízdu na kolečkových bruslích, plavání, skalní lezení a lanové překážkové dráhy i jeskyňaření. A aby toho nebylo málo, musí vše zvládnout jak nejrychleji dokáží a ještě k tomu soupeřit s ostatními týmy. Závod má devítiletou tradici a řadí se k jedněm z nejstarších evropských závodů v této kategorii. Během této doby si závod získal uznání po celé Evropě a právě ty nejlepší týmy si přijíždějí do České republiky zazávodit.  
 
Srdcem extrémního závodu bude letos Kroměříž
Srdcem závodu se stane město Kroměříž. Město s bohatou historií je známé arcibiskupským zámkem a zahradami, které jsou zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO. Nicméně organizační výbor je připraven dokázat, že je v tomto regionu daleko víc architektonických a historických památek i přírodních krás. Závod začne ve středu 21 srpna 2013 na Velkém náměstí v Kroměříži. Nejrychlejší tým by měl trasu zvládnout za 55 hodin, ostatní účastníci ji musí projít maximálně za 75 hodin. Trasa závodu bude měřit zhruba 500 km a týmy ji musí absolvovat non-stop. Trať je v mapě vyznačena kontrolními body, mezi kterými si každý tým hledá optimální postup. Závodní strategie, jako je zvolené tempo, odpočinek, spánek, stravování… atd., je čistě na samotných týmech. Během závodu musí závodníci prokázat svou fyzickou a psychickou připravenost, individuální dovednosti, ale i schopnost týmové spolupráce. Stačí, aby jen jeden člen týmu nezvládl nástrahy závodu, a skončí snažení celého týmu.
 
Připraveno je i několik menších tras
Pro ty, kteří se na velký závod necítí, ale chtějí Adventure Race vyzkoušet, je připraven MiniAdventure Race. Ten začíná v pátek večer, kolem 21 hodin a trvá dalších zhruba 18 hodin. Technicky nebude trať tolik náročná – skládá se pouze z trekkingu, horského kola a disciplíny bolskros, náročné běžecké trasy, která nese jméno po svém staviteli.
 
Poslední možnost jak si zasoutěžit představuje AdventureTrek – to je 100 km dlouhýpěší (běžecký) závod od pátečního večera do nedělního odpoledne. Další informace o všech třech závodech najdete na webových stránkách pořadatele.

Další aktuality