!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Výprava pro mladé a odvážné - projděte si Šilinkův důl
Výprava pro mladé a odvážné - projděte si Šilinkův důl
"> "> ">
Letní sporty

Výprava pro mladé a odvážné - projděte si Šilinkův důl

Vydáno 19. dubna 2021
Projděte se údolím řeky Krounky jednoduchou trasou, která je jištěná řetězy a můstky – čeká vás taková mini via ferrata. Šilinkův důl je součástí přírodního parku Údolí Krounky a Novohradky. Obzvláště dobrodružná výprava to bude pro větší děti, které si zde mohou vyzkoušet chůzi v náročnějším terénu s řetězy.
šilinkův důlToužíte po dobrodružství na dosah ruky a chtěli byste si vyzkoušet techniku lezení po via ferratě? Projděte se údolím řeky Krounky - nudit se nebudete. Nejde však o cestu pro horolezce s vybavením, jedná se o jednoduchou trasu zajištěnou řetězy a můstky, kterou určitě zvládnou i děti.

První kroky romantickým údolím Šilinkova dolu vůbec nenaznačují, že by měl turista počítat s nějakými záludnostmi. Široká lesní cesta se vine podél bystré říčky, skotačící mezi kameny a stromy podél pěšiny vytváří mohutnou zelenou klenbu.

šilinkův důlNajednou je však konec – cestu přehrazuje skála trčící nad vodou. Řetězy a žebříky jsou zde jedinou oporou pro odvážlivce rozhodnuté vydat se na druhou stranu. Chcete si na opačné straně skály oddechnout, že to máte za sebou? Kdepak – Krounka se jen tak nevzdává! Čeká vás přechod nad srázem, bez jakéhokoliv zábradlí, pouze za pomocí řetězů a několika žebříků. Opravdovou adrenalinovou záležitostí se cesta stává za deštivého počasí. Odměnou pro vytrvalé turisty je úchvatný pohled na říčku Krounku a nedotčená příroda okolo.

Turistům doporučujeme dojet vlakem do Skutče a po zelené značce se dostat na rozcestí Nad Krounkou. Tudy už prochází červená značka, která vás provede Šilinkovým dolem i celým údolím Krounky. Červená vás dovede až k železniční stanici Krounka, zastávka odkud se vlakem zas vrátíte domů. Ze Skutče až k zastávce Krounka měří trasa 16 km.
Šilinkův důl - via ferrata

Šilinkův důl - via ferrata

Toužíte po dobrodružství na dosah ruky a chtěli byste si vyzkoušet techniku lezení po via ferratě? Projděte se údolím řeky Krounky - nudit se nebudete. Nejde však o cesu pro horolezce s vybavením, jedná se o jednoduchou trasu zajištěnou řetězy a můstky, kterou určitě zvládnou i děti.