Úvod > Aktuality > Výlet do Českého Krumlova si užijí nejen žáci, ale i jejich učitelé
Výlet do Českého Krumlova si užijí nejen žáci, ale i jejich učitelé
">
Kultura

Výlet do Českého Krumlova si užijí nejen žáci, ale i jejich učitelé

  • Vydáno29. března 2011
Český Krumlov se letos rozhodl přilákat víc školáků a studentů, proto připravil speciální program pro školní výlety. Žáci mohou poznávat město a okolí i netradičními formami, například jako vodáci, cyklisté nebo fotografové. Zdejší Infocentrum proto nyní oslovuje školy, aby jim nabídlo čtyři varianty, jak si užít města proslaveného zápisem na seznam UNESCO.
Infocentrum město vytvořilo cenově vstřícné varianty, jak zde strávit příjemný školní výlet. V tak široké míře Krumlov dosud nikdy školám nevycházel vstříc. Letos poprvé připravil Krumlov programy nejen pro žáky a studenty, ale i zájmová sdružení, sportovní oddíly a další dětské a juniorské kolektivy. Jejich velkou výhodou je, že odpovědnost za žáky přebírají zkušení instruktoři, takže pedagogové si mohou výlet užít s jistotou, že na vodě či na kole nebudou mít starosti navíc.

Jižní Čechy jsou atraktivním cílem školních výletů, proto Jihočeská centrála cestovního ruchu spolu s Regionální rozvojovou agenturou Šumava připravily projekt, který učitelům a žákům poradí zajímavá místa i termíny. Český Krumlov v nabídce kraje nemůže chybět, proto se k akci JCCR a RERA připojil. V Krumlově nejsou pouze památky, jak je všeobecně známo, ale je i dobrým místem pro vodáctví, cyklistiku a jiné zážitky.

Pedagogové se díky souboru nabídek pod názvem Sláva, nazdar výletu do Českého Krumlova mohou snadno zorientovat v rozmanitých možnostech zábavy i poučení, které město a jeho okolí skýtá. Dozvědí se, kde je jaký program, k jakému výukovému předmětu se váže a které exkurze jsou pro dané školáky či studenty nejvhodnější. Zároveň dostanou tipy, kde se školní výpravy mohou dobře a cenově výhodně najíst, ubytovat či zaparkovat autobus.

Školy si mohou vybrat, jaký druh programu bude pro žáky a studenty nejvhodnější vzhledem k jejich věku a zaměření. Pro některé je nejlákavější vodácké či cykloturistické putování, pro jiné prohlídka památek, muzeí a galerií nebo dobrodružná cesta podle dětské knížky. Program vede zájemce i do širšího okolí: výletníci mohou navštívit například Zlatou Korunu, Dívčí Kámen, Kleť nebo Holašovice. Jednotlivá témata výletů přehledně popisují internetové stránky www.ckrumlov.cz/skolnivylety.

Ročně navštíví Český Krumlov zhruba 1,2 milionu lidí, z nichž asi 70 procent tvoří zahraniční turisté. Tuzemské školní výpravy mohou do 15. května využít výhodnou nabídku Českých drah „Děti na výlet“. Do Českého Krumlova a zpět dojedou vlakem z jakéhokoli koutu republiky jen za 80 korun na osobu a ještě získají ve městě řadu dalších slev. Detaily včetně formuláře k objednání jsou na z www.cd.cz.

Originální vzpomínku na výlet si školy odvezou z unikátního Musea Fotoateliér Seidel. Speciálně pro žáky a studenty začalo pořádat interaktivní prohlídky s fotografováním, při nichž vybízí návštěvníky ke hře a vlastní tvořivosti.  Výukový program pro školy nazvaný „Jak se fotografovalo před 100 lety" už od ledna přilákal 45 školních tříd z Krumlova a okolí, Kaplice nebo Českých Budějovic. Ve zkušebním období, které trvá do konce března, platí školy poloviční vstupné. Od 1. dubna se školní prohlídky rozběhnou v plném provozu. Vše potřebné se pedagogové a další zájemci dozvědí na www.seidel.cz/skoly.
Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.

Český Krumlov – sláva, nazdar výletu!

Český Krumlov – sláva, nazdar výletu!

Český Krumlov má novou porci zážitků nejen pro školní výlety, ale i pro zájmová sdružení, sportovní oddíly a další dětské a juniorské kolektivy. Český Krumlov, který byl v roce 1992 zapsán na Seznam UNESCO, je ideálním místem pro školní výlet.