!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vyjeďte si parním vláčkem do Kyselky na Rodinný den s Mattoni!
Vyjeďte si parním vláčkem do Kyselky na Rodinný den s Mattoni!
">
Zážitky

Vyjeďte si parním vláčkem do Kyselky na Rodinný den s Mattoni!

Vydáno 13. září 2018
Dnes již tradičním Rodinným dnem s Mattoni ožije závod v Kyselce, tentokrát v sobotu 15. září. Od 10 do 16 hodin bude v areálu nové stáčírny připraven bohatý program pro rodiny s dětmi. Srdečně zván je každý, kdo si chce užít příjemný den plný zábavných aktivit pro děti i dospělé.
Lázně KyselkaMilovníci železnice se do Kyselky mohou dopravit Mattoni parním vláčkem z Vojkovic, odkud vyráží v 10, 11 a 12 hodin. Na zpáteční cestu do Vojkovic z Kyselky se vydává ve 13, 14 a 15 hodin. V Kyselce pak návštěvníky čekají pohádky v místním kině, malování na obličej, skákadla a dětské dílničky. Děti si mohou vyzkoušet i jízdu na dětských vysokozdvižných vozících nebo zhlédnout ukázkové jízdy Trial.

Návštěvníci budou mít také jednu z posledních možností zhlédnout v Mattoni Muzeu výstavu, která mapuje život ve firmě Heinricha Mattoniho. Seznamuje s řemesly spjatými se stáčírnou v ½ 19. století i s tím, jak slavná firma v té době fungovala. Výstava probíhá do neděle 16. září. Během Rodinného dne Mattoni bude do muzea snížené jednotné vstupné 20 Kč na osobu.
 
Kyselka muzeumKdo stále nebude mít dost, může se vydat Mattoniho stezkou Po stopách skřítků. Je dlouhá bezmála čtyři kilometry a hravou formou podává informace o historii obce i o budovách bývalých lázní, které v současnosti procházejí stavební obnovou.

Dětské atrakce i jízda parním vlakem v rámci Rodinného dne jsou pro návštěvníky zdarma.
Mattoniho rozhledna na Bučině u Kyselky

Mattoniho rozhledna na Bučině u Kyselky

Nad Lázněmi Kyselka, v údolí Ohře pod vrcholem Bučiny v Doupovských horách se vypíná desetimetrová kamenná věž, kterou nechal postavit slavný podnikatel rodák Heinrich Mattoni roku 1880.

Mattoniho stezka Po stopách skřítků

Mattoniho stezka Po stopách skřítků

Šestnáct zábavných a poučných zastavení čeká návštěvníky nově vybudované tříkilometrové naučné stezky v Kyselce u Karlových Varů. Mattoniho stezka “Po stopách skřítků“ poskytne návštěvníkům informace o historii Kyselky i o budovách bývalých lázní, které prochází stavební obnovou.

Mattoniho vodopád u Kyselky

Mattoniho vodopád u Kyselky

Mattoniho vodopád naleznete v parku bývalých lázních Kyselka. Jedná se o umělou kaskádu, kterou si nechal za svou vilou postavit na začátku 19. století Jindřich Mattoni. Voda z Mattoniho pramene stéká vedle bývalé restaurace na začátku lázeňského areálu a odtéká pod silnicí do Ohře.

Muzeum stáčení minerálních vod a minerálky Mattoni v Kyselce

Muzeum stáčení minerálních vod a minerálky Mattoni v Kyselce

Muzeum v Löschnerově pavilonu je věnováno především historii stáčení minerálních vod v Kyselce, která sahá až do roku 1873. Expozice muzea se soustředí především na Heinricha Mattoniho, zakladatele tradice dnešní společnosti KMV a na historii samotné značky Mattoni.

Mattoniho lázně Kyselka

Mattoniho lázně Kyselka

Kyselka leží 11 kilometrů severovýchodně od Karlových Varů v úzkém lesnatém údolí řeky Ohře v nadmořské výšce 340 metrů. První zmínku o tzv. Bukové kyselce lze nalézt ve druhém vydání balnelogického spisu Dr. W. Payera z roku 1522. Největší rozkvět zažily lázně za Heinricha Mattoniho.

Další aktuality

15.6.
2021
České značky: Mattoni 1873

České značky: Mattoni 1873

Západočeské lázně | Životní styl
14.6.
2021
Na zámku Kynžvart si prohlédnete novou obrazárnu

Na zámku Kynžvart si prohlédnete novou obrazárnu

Západočeské lázně | Památky
11.6.
2021
Chebské dvorky nabízejí skryté krásy města a umění

Chebské dvorky nabízejí skryté krásy města a umění

Západočeské lázně | Zážitky