Úvod > Aktuality > Voskové srdce pro Havla je k vidění ve Zlíně
Voskové srdce pro Havla je k vidění ve Zlíně
">
Kultura

Voskové srdce pro Havla je k vidění ve Zlíně

  • Vydáno20. května 2013
Výstava fotografií ČTK Prezident Václav Havel je k vidění do 31. května na zámku ve Zlíně. Na jeho nádvoří se nachází i voskové Srdce pro Václava Havla. Vosková plastika je vytvořená ze svíček z pietních míst, kde lidé uctili památku Václava Havla.
Ve Fotobance ČTK je shromážděno přes 14 tisíc fotografií Václava Havla. Na zámku je vystavených asi 100 snímků, které pochází z období let 1988 až 2011. Přináší svědectví o tom, jak se z dramatika a disidenta stal prezident republiky a poté z prezidenta opět umělec a občan. Nezachycuje jen Havlovy prezidentské počiny, ale spíš okamžiky kolem nich či chvíle soustředění nebo naopak uvolnění po státnickém vypětí.

Snímky 24 českých fotografů, kteří uplynulých více než 20 let pracovali jako fotoreportéři agentury ČTK, nechávají diváka pohlédnout na scénu velké politiky i Havlova soukromí bez obvyklého patosu, s mírnou nadsázkou a vtipem. Autoři věří, že právě tak by se Václavu Havlovi výstava líbila.

Srdce pro Václava Havla na nádvoří zámku je během otevírací doby výstavy volně přístupné. Vosková plastika je vytvořená ze svíček z pietních míst, kde lidé uctili památku Václava Havla. Pro vznik plastiky se podařilo zajistit zhruba 5000 kg svíček. Z těch se získalo 2300 kg vosku a 2700 kg vytříděného odpadu. Srdce dosahuje výšky 2 metry, váží 2300 kg a skládá se ze 115 dílů o průměrné váze 20 kg.
Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Další aktuality