Úvod > Aktuality > Vodní hamr ve Svobodných Hamrech je opět otevřen
Zážitky

Vodní hamr ve Svobodných Hamrech je opět otevřen

  • Vydáno15. června 2010
Vodní kovací hamr zájemcům nabízí ukázku interiéru původního zařízení sloužícího k výrobě předmětů ze železa, především zemědělského nářadí a nástrojů. Dílně dominuje velké kladivo poháněné vodou, kovadlina a výheň.
Na objekt hamru je napojena mlýnice se zařízením sloužícím výrobě krup a jáhel. Návštěvníkům je hamr přístupný opět po třech letech vždy v pátek od 13 do 17 hodin, v sobotu, neděli a státem uznané svátky od 9 do 17 hodin s polední přestávkou v době od 12 do 13 hodin.
  
Více informací:
Skanzen Svobodné Hamry
 
Jednou z expozic Souboru lidových staveb Vysočina, které je jediným muzeem v přírodě v Pardubickém kraji, najdete ve Svobodných Hamrech. Obec vznikla ve středověku v blízkosti železárny a patřila k nejstarším střediskům se železářskou výrobou v tomto regionu. Návštěvníkům je hamr přístupný opět po třech letech rekonstrukce.

Co vidět a zažít v okolí:
Skanzen Svobodné Hamry

Skanzen Svobodné Hamry

Obec vznikla ve středověku v blízkosti železárny a patřila k nejstarším střediskům se železářskou výrobou v tomto regionu. Expozice Svobodné Hamry je však v roce 2020 stále uzavřena.

Skanzen Veselý Kopec – pohled do vesnické historie

Skanzen Veselý Kopec – pohled do vesnické historie

V malebném kraji na pomezí Železných hor a Žďárských vrchů, jehož rozmanitá přírodní krása okouzlovala a okouzluje mnohé známé malíře, navštivte jediné muzeum v přírodě v Pardubickém kraji, Muzeum v přírodě Vysočina.

Betlém Hlinsko – památková rezervace na Vysočině

Betlém Hlinsko – památková rezervace na Vysočině

Památková rezervace Betlém v Hlinsku je jednou z expozic Muzea v přírodě Vysočina, jediného muzea v přírodě v Pardubickém kraji. Jde o soubor roubených a zděných domků, které si tu v první polovině 18. století postavili drobní městští řemeslníci.

Další aktuality