Úvod > Aktuality > Vodácké loučení se sezónou aneb zamykání řek 2020
Vodácké loučení se sezónou aneb zamykání řek 2020
"> "> "> ">

Vodácké loučení se sezónou aneb zamykání řek 2020

Vydáno 15. září 2020 Letní sporty
Letošní léto, po dlouhém období sucha, vodákům konečně přálo, a i konec sezóny přinese zajímavé vodácké zážitky! Náš podzimní vodácký kalendář 2020 zahrnuje tipy na nejzajímavější akce s různorodým programem – například se pluje v maskách, můžete si zazávodit v jednoduchém slalomu či se vyřádit v pořádných peřejích, které rozhodně nejsou pro začátečníky. Zamykání řek většinou organizuje místní oddíl, sdružení nebo půjčovna lodí. Splouvané úseky se svou náročností liší a ačkoli se většinou jedná o nenáročné úseky, některé akce bývají naopak vyhlášeny jako vodácké lahůdky těžké obtížnosti. Velmi také záleží na aktuálním vodním stavu a je dobré se těsně před akcí informovat u pořadatele konkrétní akce.
Zamykání Doubravy 2020

24.10.
Zamykání Doubravy 2020

XIX. ročník Zamykání Doubravy proběhne v sobotu 24. října 2020. Po uzavření výpustí je dostatek vody v úseku Mladotice-Ronov ještě cca hodinu až hodinu a půl. Zajištěn průtok 9 kubíků.

Vavřinecký potok 2020

17.10.
Vavřinecký potok 2020

Legendární vodácká podzimní akce, na kterou se celou sezónu těší široká vodácká veřejnost. V rychlých peřejích, válcích a nízkých lávkách úzkého úzkého zarostlého potoka nemají začátečníci šanci! Letos už 40. ročník.

Rokytka Grande - plavba z Kyjí do Tróji

10.10.
Rokytka Grande - plavba z Kyjí do Tróji

Každoroční vyhlášená vodácká akce, při které se sjíždí říčka Rokytka od Kyjského rybníka až do loděnice v Troji.

Zamykání Ohře 2020

3.10.
Zamykání Ohře 2020

Tradiční zamykání Ohře letos proběhne na trase z vodáckého tábořiště Dronte v Kynšperku nad Ohří do tábořiště Dronte v Sokolově.

Zamykání Mže

26.9.
Zamykání Mže

Účastníci vyplují od mostu pod přehradou Lučina (obtížnější úsek WWII), nebo od mostu ve Světcích. Plavba končí pod Tachovem, ve vodácké loděnici U Minerálky, kde se následně také zamkne řeka. Na loděnici bude připraveno občerstvení a posezení s hudbou do pozdních večerních hodin.

Český pohár vodáků 2020 na Hamerském potoce

3.10.
4.10.
Český pohár vodáků 2020 na Hamerském potoce

ČPV Hamerský potok se letos bude konat první říjnový víkend v termínu 4. - 5. 10. 2020. V sobotu je dopoledne celý úsek z Ratmírova do Jindřiše otevřen pouze pro závodníky ČPV, odpoledne se koná na dolním úseku dětský závod a splouvání je již možné. Prosím, buďte ohleduplní k závodníkům.

Zamykání Opatovického kanálu

24.10.
Zamykání Opatovického kanálu

Na Opatovickém kanálu nedaleko Pardubic proběhne každoroční uzavření vodácké sezony. Zamykání řeky vodníkem Čochtanem. Pohodové splutí z Lázní Bohdaneč do Semína.

Rio Botičo - vodácká klasika uprostřed Prahy

11.10.
Rio Botičo - vodácká klasika uprostřed Prahy

Zkuste si vodácký průjezd Prahou! Dobrodružná 13,5 km dlouhá plavba obtížnosti ZW po pražské říčce. Čeká vás pěkná příroda, romantická zákoutí, ale i tunely a pěkně vypečené jezy, které se v horní části dají přenést.

Závod Napříč Prahou – přes tři jezy

28.9.
Závod Napříč Prahou – přes tři jezy

Závod Napříč Prahou – přes tři jezy je tradičním pražským vodáckým závodem a zároveň jedinečnou příležitostí k překonání pražských jezů, které se pro veřejnost otevírají právě jednou ročně u příležitosti závodu. Přijďte to zažít také!