Úvod > Aktuality > Víno z Podyjí se představuje Pražanům
Gurmánská turistika

Víno z Podyjí se představuje Pražanům

  • Vydáno30. srpna 2012
Region Podyjí nabízí celou řadu akcí zaměřených na vinařskou turistiku. Kromě tradičního Znojemského historického vinobraní mají návštěvníci regionu možnost ochutnat vína malých vinařů či se ve víně dále vzdělávat ve Znojemském vinařském lyceu. Víno z Podyjí se přibližuje i obyvatelům Prahy, v září se uskuteční celá řada akcí, kde bude možné ochutnat vína malých a rodinných vinařů přímo v hlavním městě.
Již pět let přináší Znojemském vinařské lyceum příznivcům vína programy, ve kterých si mohou rozšířit své znalosti o víně. V rámci edukačních programů Vyrobte si své víno účastníci víno nejen degustují, ale dokonce i přímo vyrábějí. K tomu se o víně dozví více na odborných přednáškách. Pražské veřejnosti se Znojemské vinařské lyceum představí v informačním centru agentury CzechTourism na Staroměstském náměstí č. 5 do pátku 31. srpna 2012. Ochutnat bude možné vína z vinařství Sádek, Hevera, Špalek, Hanzel a Lukeštík.
 
Tradiční Znojemské historické vinobraní se koná 14. a 15. září ve Znojmě. Znojmo přivítá krále Jana Lucemburského, náměstí ožijí hudbou, tancem a rytířskými turnaji. Noc prozáří stovky pochodní a víno poteče proudem. Návštěvníci ochutnají skvělé víno i perlivý burčák. V rámci vinobraní proběhne i výstava Vítejte v Podyjí, kde bude možné ochutnat regionální speciality, degustovat vína či se seznámit s konkrétními nabídkami vinařů a dalšími službami.
 
Novým projektem, který Pražanům představí vína malých a rodinných vín je Galerie Marovín. V restauraci Na Staré faře na Hanspaulce (Na Fišerce 20, Praha 6) bude každý třetí čtvrtek v měsíci probíhat hodnotící degustace. Návštěvníci mají možnost proniknout mezi profesionální degustátory a porovnat své chutě s jejich. První degustace se uskuteční 20. září.
 
Další možnost ochutnat vína z Podyjí budou mít Pražané na Vyšehradském vinobraní 28. a 29. září 2012 v areálu Hospůdky Na Hradbách. Na Vyšehradě se představí vína a burčák z vinařství Sádek, o autentickou hudbu se postará cimbálovka Vincúch.
Znojemské vinobraní 2024

13. 9.15. 9.
Znojemské vinobraní 2024

Znojemské historické vinobraní, které přinese 13.–15. 9. 2024 oblíbené historické i hudební scény, odpočinkové zóny, kvalitní víno a gastronomii nebo třeba sběratelské mince. Během slavností se můžete těšit i na velkolepý ohňostroj.

Vinařské a kulturní centrum Sádek na Vysočině

Vinařské a kulturní centrum Sádek na Vysočině

Centrum jedinečné zábavy a poznání mezi vinicemi. Naučná stezka, vinný sklep, příjemná restaurace nebo akce v přírodním amfiteátru.

Další aktuality

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Jihomoravském kraji

Letní kempování je skvělá věc. Pro někoho je ideálem dovolená třeba po širákem, pro jiné v luxusních plně vybavených stanech, další hledají pěkné místo pro karavan či obytné auto. Jižní Morava tohle všechno nabízí – můžete si vybrat ze stanování na pláži u vody, v blízkosti památek Lednicko-valtického areálu, nebo na dohled od vinic.
Jihomoravský kraj | Ubytování

Zázrak v Moravském krasu: v jeskyni Jáchymka zahnízdili sokoli – místo je pro turisty uzavřeno

Jeskyně Jáchymka v Moravském krasu se letos stala místem ornitologického zázraku. Poprvé od roku 1957 zde zahnízdil pár sokolů stěhovavých. Protože sokoli jsou velmi choulostiví na rušení lidmi, museli ochránci přírody celou oblast uzavřít. Místo lze obejít, avšak obchůzka není vhodná pro děti ani seniory – vede strmým úbočím. Dopřejme sokolí rodině potřebný klid. Ochranáři předpokládají uzavření oblasti pravděbodobně do konce června 2024.
Jihomoravský kraj | Příroda

Za vínem se musí přijet aneb kde ochutnat vynikající vína nejen na Moravě

Dnes seženete kvalitní víno prakticky kdekoli a ty tam jsou doby, kdy se vyváželi „Pražáci“ po celých autobusech, aby vypili, co by jinak Moraváci vylili. Všechno se změnilo. Kvalita vína díky novým technologiím stoupla a spolu s ní i poučenost těch, kteří mají rádi dobré víno. Zájezdy za ním se stále dělají, ale důvody už jsou jiné: pít víno přímo tam, kde vznikalo, je totiž daleko mnohem lepší zážitek si otevřít láhev doma u televize.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

50 tipů, kam za folklórem na jižní Moravu

Vydejte se za folklorem, poznejte život našich předků, jejich kulturu a zvyky, osobité podání lidových písní, profesionální hudebníky, tanečníky a zpěváky. Máte vynikající příležitost poznat lidové tradice a folklor. Mnohá města a skanzeny ožívají slavnostmi zvyků a tradic, které kromě kulturního vyžití nabízejí také ochutnávky jídel, ukázky řemesel a prodej řemeslných výrobků. Nabízíme vám i tipy na výlety na méně obvyklá místa.
Jihomoravský kraj | Životní styl

Vranovská přehrada letos slaví 90 let od svého napuštění

Vranovská přehrada na řece Dyji v Jihomoravském kraji letos slaví 90 let od svého napuštění! Za téměř století se stala vyhledávanou turistickou destinací, místem provozování vodních sportů a kromě toho je důležitou vodohodpodářskou stavbou, která slouží pro výrobu elektrické energie i jako protipovodnová ochrana. Destinační společnost ZnojmoRegion připravila v rámci oslav kulatého výročí řadu akcí, výstav, přednášek a exkurzí do míst, kam se běžně nechodí. Akce se budou konat po celou sezónu, tedy od května do října 2024.
Jihomoravský kraj | Příroda

Kalendář akcí 2024: Cyklovlaky a speciální vlaky nejen na Pálavu, do Brd anebo do Českého Švýcarska

Rádi jezdíte na kole a lákají vás výlety do míst, která jsou trochu z ruky? Není nic jednoduššího než využít speciální vlaky s přepravou bicyklů. České dráhy jich letos nabízejí téměř sedm tisíc! Drtivá většina "obyčejných" vlaků sice nabízí úložný prostor pro větší množství kol, avšak jen některé z nich se dají označit za skutečné cyklovlaky – a my víme, které to jsou!
Jihomoravský kraj | Zážitky

Arnoldova vila v Brně zve na prohlídku: poprvé se otevírá veřejnosti v pravidelném provozu

Jedním z nejočekávanějších lákadel Muzea města Brna na sezónu 2024 bylo zahájení pravidelného provozu Arnoldovy vily. Milovníkům architektury se dveře vily otevírají od 5. dubna, přijít na prohlídku je možné vždy od pátku do neděle v čase od 10:00 do 18:00 hodin. Od 16. května bude otevírací doba prodloužena od úterý do neděle. Nově zrekonstruovaná sousedka vily Tugendhat má návštěvníkům co nabídnout – prohlídky vily s průvodcem i bez něj, propojení zahrad s okolními vilami, nový provoz kavárny, a především nejrůznější kulturní a vzdělávací akce.
Jihomoravský kraj | Památky

Okoštujte oskorušu ve všech jejích podobách ve Tvarožné Lhotě

Romantici sází růže, správní chlapi oskoruše! To je motto již 20. ročníku Slavnosti oskeruší, která proběhne v sobotu 6. dubna 2024 tradičně v sále obecního domu ve Tvarožné Lhotě. Těšit se můžete na oskoruši v tekutém i pevném skupenství a samozřejmě také cimbálovou muziku! Dozvíte se, co je dřínka, moruše, mišpule, jak šmakuje Karpatský verbuň, Vojšická duha nebo Oskorušový sen.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika