Úvod > Aktuality > Víno z Podyjí se představuje Pražanům
Víno z Podyjí se představuje Pražanům
">
Gurmánská turistika

Víno z Podyjí se představuje Pražanům

  • Vydáno30. srpna 2012
Region Podyjí nabízí celou řadu akcí zaměřených na vinařskou turistiku. Kromě tradičního Znojemského historického vinobraní mají návštěvníci regionu možnost ochutnat vína malých vinařů či se ve víně dále vzdělávat ve Znojemském vinařském lyceu. Víno z Podyjí se přibližuje i obyvatelům Prahy, v září se uskuteční celá řada akcí, kde bude možné ochutnat vína malých a rodinných vinařů přímo v hlavním městě.
Již pět let přináší Znojemském vinařské lyceum příznivcům vína programy, ve kterých si mohou rozšířit své znalosti o víně. V rámci edukačních programů Vyrobte si své víno účastníci víno nejen degustují, ale dokonce i přímo vyrábějí. K tomu se o víně dozví více na odborných přednáškách. Pražské veřejnosti se Znojemské vinařské lyceum představí v informačním centru agentury CzechTourism na Staroměstském náměstí č. 5 do pátku 31. srpna 2012. Ochutnat bude možné vína z vinařství Sádek, Hevera, Špalek, Hanzel a Lukeštík.

Tradiční Znojemské historické vinobraní se koná 14. a 15. září ve Znojmě. Znojmo přivítá krále Jana Lucemburského, náměstí ožijí hudbou, tancem a rytířskými turnaji. Noc prozáří stovky pochodní a víno poteče proudem. Návštěvníci ochutnají skvělé víno i perlivý burčák. V rámci vinobraní proběhne i výstava Vítejte v Podyjí, kde bude možné ochutnat regionální speciality, degustovat vína či se seznámit s konkrétními nabídkami vinařů a dalšími službami.

Novým projektem, který Pražanům představí vína malých a rodinných vín je Galerie Marovín. V restauraci Na Staré faře na Hanspaulce (Na Fišerce 20, Praha 6) bude každý třetí čtvrtek v měsíci probíhat hodnotící degustace. Návštěvníci mají možnost proniknout mezi profesionální degustátory a porovnat své chutě s jejich. První degustace se uskuteční 20. září.

Další možnost ochutnat vína z Podyjí budou mít Pražané na Vyšehradském vinobraní 28. a 29. září 2012 v areálu Hospůdky Na Hradbách. Na Vyšehradě se představí vína a burčák z vinařství Sádek, o autentickou hudbu se postará cimbálovka Vincúch.

Vinařské a kulturní centrum Sádek na Vysočině

Vinařské a kulturní centrum Sádek na Vysočině

Centrum jedinečné zábavy a poznání mezi vinicemi. Naučná stezka, vinný sklep, příjemná restaurace nebo akce v přírodním amfiteátru.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura