ÚvodAktualityVíno z Podyjí se představuje Pražanům
Gurmánská turistika

Víno z Podyjí se představuje Pražanům

  • 30. srpna 2012
Region Podyjí nabízí celou řadu akcí zaměřených na vinařskou turistiku. Kromě tradičního Znojemského historického vinobraní mají návštěvníci regionu možnost ochutnat vína malých vinařů či se ve víně dále vzdělávat ve Znojemském vinařském lyceu. Víno z Podyjí se přibližuje i obyvatelům Prahy, v září se uskuteční celá řada akcí, kde bude možné ochutnat vína malých a rodinných vinařů přímo v hlavním městě.
Již pět let přináší Znojemském vinařské lyceum příznivcům vína programy, ve kterých si mohou rozšířit své znalosti o víně. V rámci edukačních programů Vyrobte si své víno účastníci víno nejen degustují, ale dokonce i přímo vyrábějí. K tomu se o víně dozví více na odborných přednáškách. Pražské veřejnosti se Znojemské vinařské lyceum představí v informačním centru agentury CzechTourism na Staroměstském náměstí č. 5 do pátku 31. srpna 2012. Ochutnat bude možné vína z vinařství Sádek, Hevera, Špalek, Hanzel a Lukeštík.
 
Tradiční Znojemské historické vinobraní se koná 14. a 15. září ve Znojmě. Znojmo přivítá krále Jana Lucemburského, náměstí ožijí hudbou, tancem a rytířskými turnaji. Noc prozáří stovky pochodní a víno poteče proudem. Návštěvníci ochutnají skvělé víno i perlivý burčák. V rámci vinobraní proběhne i výstava Vítejte v Podyjí, kde bude možné ochutnat regionální speciality, degustovat vína či se seznámit s konkrétními nabídkami vinařů a dalšími službami.
 
Novým projektem, který Pražanům představí vína malých a rodinných vín je Galerie Marovín. V restauraci Na Staré faře na Hanspaulce (Na Fišerce 20, Praha 6) bude každý třetí čtvrtek v měsíci probíhat hodnotící degustace. Návštěvníci mají možnost proniknout mezi profesionální degustátory a porovnat své chutě s jejich. První degustace se uskuteční 20. září.
 
Další možnost ochutnat vína z Podyjí budou mít Pražané na Vyšehradském vinobraní 28. a 29. září 2012 v areálu Hospůdky Na Hradbách. Na Vyšehradě se představí vína a burčák z vinařství Sádek, o autentickou hudbu se postará cimbálovka Vincúch.
Znojemské vinobraní 2024

13. 9.15. 9.
Znojemské vinobraní 2024

Znojemské historické vinobraní, které přinese 13.–15. 9. 2024 oblíbené historické i hudební scény, odpočinkové zóny, kvalitní víno a gastronomii nebo třeba sběratelské mince. Během slavností se můžete těšit i na velkolepý ohňostroj.

Vinařské a kulturní centrum Sádek na Vysočině Gurmánská turistika

Vinařské a kulturní centrum Sádek na Vysočině

Centrum jedinečné zábavy a poznání mezi vinicemi. Naučná stezka, vinný sklep, příjemná restaurace nebo akce v přírodním amfiteátru.

Další aktuality

Seriál výletů Krajem vína 2024 a vinařské stezky lákají na kolo za vůní Pálavy

Seriál výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách se dostal přesně do své poloviny. Druhou červencovou sobotu 13. 7. 2024 čeká příznivce cyklistiky výprava „Na kole za vůní Pálavy“. Cyklisté i pěší pochodníci tak mohou putovat minerální vinařskou krajinou s dalekými výhledy. Start a cíl bude v Zámeckém hotelu Anton Florian ve Valticích.
11. červenec 2024 16:00
Letní sporty, Jihomoravský kraj

Hudební festival rozezní opět Znojmo

Letos již 20. ročník Hudebního festivalu Znojmo stmelí od 10. do 28. července 2024 excelentní hudbu, vyhlášená vína a přátelskou atmosféru letního Znojma. Na festival přijede patron festivalu Pavel Šporcl a řada dalších. Autentická nálada letního Znojma v kombinaci se špičkovými umělci a díly činí z Hudebního festivalu Znojmo skvělou událost. Mnoho akcí vzniká přímo na míru festivalu a nejsou jinde k vidění, nebo jsou na festivalu uvedeny poprvé. Těšit se můžete na 18 dní hudby, vína a pohodu jižní Moravy.
10. červenec 2024 21:34
Zážitky, Jihomoravský kraj

Neobjevené skvosty: 10 tipů z turistické oblasti Moravský kras

Moravský kras s řadou přístupných jeskyní, vápencových údolí, krasových závrtů a dalších jevů patří k nejatraktivnějším přírodním oblastem u nás. Na území této CHKO je dnes evidováno přes 1 100 jeskyní. V řadě z nich jsou zachovány doklady dávno vyhynulého života i vývoje lidské společnosti. Víte, že v jeskyni Kůlna je doloženo nejstarší osídlení Moravského krasu člověkem neandertálským z doby před 120 000 lety? Udělejte si výlet do podzemí i na povrch tohoto divotvorného koutu Moravy.
9. červenec 2024 15:35
Příroda, Jihomoravský kraj

Vydejte se Za tajemstvím jeskyně: Výpustek v Moravském krasu otevírá zbrusu novou zážitkovou trasu

V jeskyni Výpustek, u Křtin v Moravském krasu, se můžete vydat po prohlídkové trase poněkud dobrodružnějšího charakteru. Zatímco klasický okruh návštěvníky vede takzvaným „krytem“ – tajným podzemním velitelstvím, které v roce 1961 tehdejší Československá lidová armáda pro případ válečného konfliktu vestavěla v délce 200 metrů dovnitř jeskyně jako samostatný objekt, zážitková trasa „Za tajemstvím jeskyně“ vede po jeho obvodu – mezi vnější stranou krytu a přírodní stěnou jeskyně. Přístupná je pouze na objednání.
8. červenec 2024 15:00
Příroda, Jihomoravský kraj

Za hudbou i zábavou se vydejte na Kytarový festival do Mikulova

Kytarový festival Mikulov patří přes tři desetiletí k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském prostoru. Také jeho letošní 36. ročník probíhá od 7. do 13. července 2024 tak jako v minulých letech formou přednášek, seminářů, výstav a výuky v mistrovských třídách. Nedílnou součástí festivalu je opět řada odpoledních a večerních koncertů pro veřejnost. Hlavním cílem festivalu je představit domácímu i zahraničnímu publiku špičkové osobnosti světa klasické kytary a zprostředkovat naší odborné i laické veřejnosti nejnovější informace z oblasti tvorby a interpretace kytarové hudby.
8. červenec 2024 11:00
Zážitky, Jihomoravský kraj

Lednicko – valtický areál: tipy pro letní dovolenou za kulturou a vínem na jižní Moravě

Láká vás dovolená, na níž můžete spojit kulturní a sportovní zážitky a zároveň nepohrdnete ani sklenkou lahodného vína? Pak je pro vás Lednicko – valtický areál ideálním tipem, kde si můžete užívat krásné letní dny. A Kudy z nudy vám poradíme, kde vás čekají ty nejlepší zážitky!
7. červenec 2024 12:00
Památky, Jihomoravský kraj

Poznejte jeskyně Moravského krasu jinak: dobrodružně a nadivoko

Žádné betonové chodníčky, pohodlné schody, chromované zábradlí a elektrické osvětlení, ale přilba, čelovka, speciální jeskyňářská kombinéza a zážitky, na které nikdy nezapomenete. Právě to nabízejí speciální prohlídky jeskyní a propastí Moravského krasu! Zároveň můžete prozkoumat i jeskyně, které jsou volně přístupné a lákají k malému dobrodružství.
7. červenec 2024 9:00
Příroda, Jihomoravský kraj

Unikátní technická památka Baťův kanál opět láká letní turisty

Baťův kanál je fenoménem cestovního ruchu v České republice, ale také jedním z česko-slovenských turistických produktů. Protíná Zlínský a Jihomoravský kraj a vede až do města Skalice v Trnavském kraji. Tato umělá vodní cesta, která před 2. světovou válkou sloužila k dopravě lignitu do Baťových závodů je už více než 20 let vyhledávaným cílem mnoha turistů. Na trase kanálu se nachází celkem 13 plavebních komor a většina z nich je původní.
7. červenec 2024 6:00
Zážitky, Jihomoravský kraj