Úvod > Co chcete dělat? > Vinařské a kulturní centrum Sádek na Vysočině
Gurmánská turistika

Vinařské a kulturní centrum Sádek na Vysočině

Centrum jedinečné zábavy a poznání mezi vinicemi. Naučná stezka, vinný sklep, příjemná restaurace nebo akce v přírodním amfiteátru.
3,5 hektarů vinohradů ve viniční trati Pod Sádkem se rozkládá v místech bývalých hraběcích vinic. Na téměř šesti hektarech tam rodí asi třicet tisíc keřů révy vinné. V produkci najdete jakostní, kabinetní i přívlastková vína, zvláštní pozornost je věnována výrobě vín ledových, výběru z cibéb, produkci biovín.

Nově byla vybudována unikátní naučná vinařská stezka. Jejím výchozím bodem jsou agátové pergoly typu „Trento“ na které je vyvedeno 40 různých odrůd révy. Množitelský materiál poskytly genobanky významných vinařských ústavů kontinentu. Všechny odrůdy jsou rodu Vitis a mnohé z nich jsou ojedinělé vzhledem ke svému dávnému původu, především z Proles pontica, a nacházejí se jen na několika málo místech světa (Damascenka, Muškát žlutý, Modrý Janek). Jiné jsou většině vinařského světa běžně známy jako moštové odrůdy k výrobě vín (Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Cabernet Sauvignon). Další z rodu Vitis jsou prezentovány nové odrůdy (Bianca, Festivalnyj) vhodné pro ekologické pěstování. Všechny odrůdy jsou barevně zobrazeny a popsány. Téměř dvoukilometrové putování zdejšími vinicemi bude ukončeno degustací vín místních i vín z jiných oblastí naší Moravy.

Naučná vinařská stezka je otevřena s doprovodem a odborným výkladem od 1.6. do 30.9. po celou denní dobu.

Povídání o víně a jeho pěstování stojí za to vyslechnout od ing. Lubomíra Lampíře, Ph.D., pro kterého je vinařství a vše, co se toho týká, výhradně "srdcařská " záležitost.  Doba prohlídky včetně degustace cca 1 hod. Díky rozsáhlým společenským prostorám nabízí Vinařské centrum možnost uspořádání akcí od firemních školení po soukromé rodinné oslavy, s doplňkovými službami (hudební produkce, ohňostroj,květinová výzdoba).
Zobrazit více
Naposledy změněno: 14. 5. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Lihovar Třebíč

Restaurace Lihovar Třebíč

Třebíč, Vysočina
Adam’s Bistro

Adam’s Bistro

Třebíč, Vysočina
Hotel Solaster Třebíč

Hotel Solaster Třebíč

Třebíč, Vysočina