Úvod > Aktuality > Vila Löw-Beerů v Brně představí automobily továrníků
Vila Löw-Beerů v Brně představí automobily továrníků
">
Zážitky

Vila Löw-Beerů v Brně představí automobily továrníků

  • Vydáno6. září 2016
V Galerii Celnice bude od pátku 9. září k vidění nová výstava, která představí automobilismus první poloviny 20. století v Českých zemích. Milovníci veteránů se zaradují nad automobily brněnských textilních podnikatelů Löw-Beer, Stiassni a Tugendhat.
VeteránNenechte si ujít jedinečnou příležitost zhlédnout opravdové rarity tehdejších silnic! V Galerii Celnice, v zahradním domku Vily Löw-Beer, bude k vidění výstava, která představuje automobilismus první poloviny 20. století v Českých zemích.

Doprovodný program bude probíhat celé odpoledne napříč celým Brnem. V 15.30 hodin se ve Vile Stiassni připraví ke startu historická vozidla. Slavnostní jízda bude pokračovat ulicemi Brna a v 16:40 se zastaví na náměstí Svobody. Jejich příjezd do Vily Löw-Beer v Brně současně zahájí třídenní víkendovou výstavu historických vozidel na zahradě vily. K dokreslení atmosféry představí Salon první republiky na komentované módní přehlídce eleganci a styl od secese po konec 30. let 20. století. Všichni, kdož přijdou v dobovém oblečení budou vítáni.
 
Výstava v Galerii Celnice včetně víkendové výstavy historických vozidel v zahradě je volně přístupná a bez bariér. Samotná výstava Auta brněnských továrníků potrvá do 20. 11. 2016.
 

Nahlédněte pod pokličku buržoazie

Low BeerV brněnské Löw-Beerově vile je zpřístupněna zajímavá expozice nazvaná Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat představuje kapitoly z dějin architektury a životního stylu měšťanstva v Brně od druhé poloviny 19. století do počátku 20. století. Expozice je umístěna v 10 místnostech v I. a II. podlaží vily.

Budovu obývala v letech 1913 až 1939 rodina Alfreda a Marianny Löw-Beerových (rodiče Grety Tugendhat). V expozici najdete informace o brněnském textilním průmyslu, na němž měli značný podíl židovští podnikatelé, mezi kterými významné postavení zaujímala právě rozvětvená rodina Löw-Beerů. Dále se věnuje architektovi Ernstu Wiesnerovi, který měl původně vytvořit návrh rodinného domu Tugendhatových, a dále jeho skutečnému tvůrci architektu Miesovi. V roce 1940 zabavili vilu Němci pro potřeby gestapa. V roce 1946 byla nad objektem ustanovena národní správa a v roce 1954 se stal majetkem československého státu.
Vila Löw-Beer v Brně

Vila Löw-Beer v Brně

Vila obývaná v letech 1913 až 1939 rodinou Alfreda a Marianny Löw-Beerových, rodičů Grety Tugendhat. Vila slouží jako muzeum s expozicí Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat, která přibližuje dějiny architektury i brněnských vyšších vrstev.

Vila Tugendhat – funkcionalistický skvost v Brně

Vila Tugendhat – funkcionalistický skvost v Brně

Stěžejní dílo funkcionalistické architektury, Vilu Tugendhat, si prohlédnete v Brně – Černých Polích. Vznikla v letech 1929–1930 podle projektu německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Ten vypracoval návrh stavby v roce 1928 na žádost manželů Tugendhatových.

Vila Stiassni v Brně-Pisárkách

Vila Stiassni v Brně-Pisárkách

Městská vila manželů Alfreda a Hermine Stiassnych s velkoryse koncipovanou zahradou, postavená mezi lety 1927-28 podle návrhu Ernesta Wiesnera, je jedním z dokladů mezinárodního významu brněnské meziválečné architektury.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika