Úvod > Aktuality > Skiareál Lipno nabízí skvělé lyžování, závody i Den s handicapem
Skiareál Lipno nabízí skvělé lyžování, závody i Den s handicapem
"> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Skiareál Lipno nabízí skvělé lyžování, závody i Den s handicapem

  • Vydáno3. března 2022
Na Lipně se teploty už znovu pohybují pod bodem mrazu, a tak jedou sněžná děla opět na plno. Ve Skiareálu Lipno si tak můžete užít skvělé podmínky pro lyžování s celou rodinou i partou kamarádů. Nejen o víkendu se nabízí skvělá příležitost vyrazit k lipenskému jezeru a užít si spoustu zábavy na svahu, třeba i při dalším ročníku Lipenského mistra. Krájet se bude i narozeninový dort, a to při narozeninové oslavě maskota areálu lišáka Foxe.
Noční mrazy dorazily také na Lipno a chladnější počasí tak ještě vylepšilo podmínky pro lyžování. Lipenské svahy jsou připraveny pro všechny, kteří si chtějí užít báječnou lyžovačku v krásném prostředí šumavské přírody. Ve Skiareálu Lipno jsou otevřeny všechny sjezdovky i lanovky a díky tomu se lyžuje plynule a bez front. Pokud už jste majiteli Lipno.card a využijete možnosti nákupu skipasu online, nemusíte se pak ani zastavit na pokladnách a můžete vyrazit rovnou k turniketům.

skiareál LipnoTi, kteří ještě Lipno.card nemají mohou i tak zakoupit skipas online a po příjezdu na Lipno se pak jen krátce zastavit v Klientském informačním centru u centrálního parkoviště, kde si ji vyzvednou. Lipno.card však slouží nejen jako skipas, ale nabízí spoustu dalších výhod, jako je například sleva při nákupu vstupenky do bazénu či sauny v Aquaworldu Lipno.
 
Veškeré potřebné vybavení na lyže nebo na snowboard poskytne Intersport Rent. Půjčovna nabízí vypůjčení celých setů zahrnujících lyže, boty, hůlky i helmy a také kvalitní servis. Vybavení je možné rezervovat online se slevou. Proškolení pracovníci seřídí lyže či snowboard přímo na místě a pak už stačí jen pár kroků a 11 km perfektně upravených sjezdových tratí můžete brázdit celý den včetně večera. Stále totiž platí, že letos je večerní lyžování v ceně celodenního skipasu.
 

Závody o Lipenského mistra i Den s handicapem

Lipno závodDalší ročník tradičního závodu Lipenský mistr se ve Skiareálu pojede již tento víkend, tedy v sobotu 5. a neděli 6. března. Startovat mohou amatéři i zkušenější sjezdaři. Všichni budou mít možnost nasát atmosféru závodů, které se započítávají do Ski Serie Masters – Českého poháru. Víkendové závody startují v sobotu ráno v 8:30 hodin na sjezdovce Promenádní. Vyzkoušejte si profesionální trať a závody se zkušenými lyžaři i s lyžaři amatéry jako jste třeba vy. Anebo přijďte fandit, a i tak zažít závodní atmosféru.
 
Po lipenských svazích se v sobotu 5. března budou prohánět také hendikepovaní. Mají totiž možnosti si v rámci Dne s handicapem zcela zdarma zapůjčit veškeré potřebné pomůcky a domluvit si instruktáž rodičů pro samostatnou jízdu s dítětem na monoski.
 

Oslavte s maskotem areálu lišákem Foxem jeho narozeniny

lišík FoxLišák Fox slaví narozeniny a oslava bude velkolepá! Konat se bude v sobotu 5. března od 14 hodin ve Foxparku a zváni jsou úplně všichni. Originální přání pro něho můžete přinést už z domova, nebo jej vyrobíte během oslav přímo ve Foxparku. Během narozeninové párty si můžete také zasoutěžit a vyhrát třeba poukázku do cukrárny Povidloň. Právě tam bude šéfcukrář Michal Mandys se svým týmem připravovat vynikající narozeninový lišácký dort, o který se lišák Fox se všemi dětmi jistě moc rád podělí.
Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Další aktuality

2.7.
2022
Do Blatné na zámek za daňky, růžemi i alpakami

Do Blatné na zámek za daňky, růžemi i alpakami

Jihočeský kraj | Památky
2.7.
2022
Zoo Tábor slaví 7. narozeniny

Zoo Tábor slaví 7. narozeniny

Jihočeský kraj | Příroda