Úvod > Aktuality > Skiareál Lipno nabízí skvělé lyžování, závody i Den s handicapem
Zimní sporty

Skiareál Lipno nabízí skvělé lyžování, závody i Den s handicapem

  • Vydáno3. března 2022
Na Lipně se teploty už znovu pohybují pod bodem mrazu, a tak jedou sněžná děla opět na plno. Ve Skiareálu Lipno si tak můžete užít skvělé podmínky pro lyžování s celou rodinou i partou kamarádů. Nejen o víkendu se nabízí skvělá příležitost vyrazit k lipenskému jezeru a užít si spoustu zábavy na svahu, třeba i při dalším ročníku Lipenského mistra. Krájet se bude i narozeninový dort, a to při narozeninové oslavě maskota areálu lišáka Foxe.
Noční mrazy dorazily také na Lipno a chladnější počasí tak ještě vylepšilo podmínky pro lyžování. Lipenské svahy jsou připraveny pro všechny, kteří si chtějí užít báječnou lyžovačku v krásném prostředí šumavské přírody. Ve Skiareálu Lipno jsou otevřeny všechny sjezdovky i lanovky a díky tomu se lyžuje plynule a bez front. Pokud už jste majiteli Lipno.card a využijete možnosti nákupu skipasu online, nemusíte se pak ani zastavit na pokladnách a můžete vyrazit rovnou k turniketům.

skiareál LipnoTi, kteří ještě Lipno.card nemají mohou i tak zakoupit skipas online a po příjezdu na Lipno se pak jen krátce zastavit v Klientském informačním centru u centrálního parkoviště, kde si ji vyzvednou. Lipno.card však slouží nejen jako skipas, ale nabízí spoustu dalších výhod, jako je například sleva při nákupu vstupenky do bazénu či sauny v Aquaworldu Lipno.
 
Veškeré potřebné vybavení na lyže nebo na snowboard poskytne Intersport Rent. Půjčovna nabízí vypůjčení celých setů zahrnujících lyže, boty, hůlky i helmy a také kvalitní servis. Vybavení je možné rezervovat online se slevou. Proškolení pracovníci seřídí lyže či snowboard přímo na místě a pak už stačí jen pár kroků a 11 km perfektně upravených sjezdových tratí můžete brázdit celý den včetně večera. Stále totiž platí, že letos je večerní lyžování v ceně celodenního skipasu.
 

Závody o Lipenského mistra i Den s handicapem

Lipno závodDalší ročník tradičního závodu Lipenský mistr se ve Skiareálu pojede již tento víkend, tedy v sobotu 5. a neděli 6. března. Startovat mohou amatéři i zkušenější sjezdaři. Všichni budou mít možnost nasát atmosféru závodů, které se započítávají do Ski Serie Masters – Českého poháru. Víkendové závody startují v sobotu ráno v 8:30 hodin na sjezdovce Promenádní. Vyzkoušejte si profesionální trať a závody se zkušenými lyžaři i s lyžaři amatéry jako jste třeba vy. Anebo přijďte fandit, a i tak zažít závodní atmosféru.
 
Po lipenských svazích se v sobotu 5. března budou prohánět také hendikepovaní. Mají totiž možnosti si v rámci Dne s handicapem zcela zdarma zapůjčit veškeré potřebné pomůcky a domluvit si instruktáž rodičů pro samostatnou jízdu s dítětem na monoski.
 

Oslavte s maskotem areálu lišákem Foxem jeho narozeniny

lišík FoxLišák Fox slaví narozeniny a oslava bude velkolepá! Konat se bude v sobotu 5. března od 14 hodin ve Foxparku a zváni jsou úplně všichni. Originální přání pro něho můžete přinést už z domova, nebo jej vyrobíte během oslav přímo ve Foxparku. Během narozeninové párty si můžete také zasoutěžit a vyhrát třeba poukázku do cukrárny Povidloň. Právě tam bude šéfcukrář Michal Mandys se svým týmem připravovat vynikající narozeninový lišácký dort, o který se lišák Fox se všemi dětmi jistě moc rád podělí.
Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Další aktuality

Říjen je opět měsícem věží a rozhleden

Měsíc věží a rozhleden je období mezi dvěma významnými výročími – od 28. září do 28. října, kdy příroda a počasí stále lákají k výletům. V letošním roce probíhá již 12. ročník této akce. Měsíc věží a rozhleden odstartuje Dnem věží a rozhleden 28. 9. 2023 a celostání ukončení akce proběhne 28. 10. na Malostranské mostecké věži nad Karlovým mostem v Praze.
Jihočeský kraj | Příroda

Svatováclavské slavnosti opět roztančí Český Krumlov

Poslední zářijový víkend se v Českém Krumlově již tradičně ponese v duchu oslav přicházejícího podzimu – město se od 28. září do 1. října 2023 stane dějištěm 22. ročníku Svatováclavských slavností a 23. ročníku Mezinárodního folklórního festivalu. Pocta svatému Václavu, patronu nejen české země, ale i města Český Krumlov, vinařů a pivovarníků, je zároveň i oslavou státního svátku České republiky. Těšit se můžete jak na tradiční akce, tak i na spoustu novinek.
Jihočeský kraj | Kultura

Podzimní cyklovýlety na Třeboňsku můžete spojit s návštěvou výlovů

Třeboňsko je místem jako stvořeným pro podzimní dovolenou. Zdejší rovinatá krajina protkaná světově unikátní rybniční sítí je skutečným rájem všech milovníků pěších a cyklistických výletů. U hrází rybníků současně startují hlavní výlovy, které jsou v této oblasti každoročně mimořádně oblíbenou a atraktivní událostí. A to už je důvod k návštěvě. Naplánujte si pěkný podzimní výlet ozvláštněný rybími pochoutkami! A kdyby se vám žádný z termínu výlovů nehodil, zkuste některou z vyhlášených rybích restaurací.
Jihočeský kraj | Letní sporty

Podzimní výlovy rybníků 2023

Tak jako slunce a voda patří k létu, sníh a mráz k zimě, tak vypouštění a výlovy rybníků patří k podzimu. Vůně bahna, grogu či svařeného vína, rybářské sítě plné ryb a praktické ukázky rybářského řemesla dělají z výlovů vděčný divácký zážitek.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

20 tipů na výlet na Budějovicku pro hezké podzimní zážitky

Každý, kdo uvažuje o podzimní dovolené v tuzemsku, nebo chce strávit třeba jen příjemný rodinný víkend, by měl zamířit na Budějovicko. Oblast mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou nad Vltavou a Týnem nad Vltavou nabízí sportovní a relaxační aktivity, oblíbené historické památky, krásnou přírodu i skvělou lokální gastronomii. Podzimní Budějovicko má rozhodně co nabídnout!
Jihočeský kraj | Životní styl

V České Třebové proběhne Den železnice

Oslavy Dne železnice se v České Třebové se uskuteční v sobotu 16. září 2023. I když k největším lákadlům patří tradičně jízdy speciálními vlaky, připravili organizátoři v rámci svátku železnic také bohatý doprovodný program v areálu českotřebovského depa.
Jihočeský kraj | Zážitky

Táborská setkání se blíží: město ožije největšími historickými slavnostmi v České republice

Máte rádi atmosféru středověku? Láká vás tradiční hudba, zpěv a veselení pod širým nebem? Pak si nenechte ujít 32. ročník festivalu Táborská setkání, který se bude konat ve dnech 15. až 17. 9. 2023. Město Tábor je pro dobové slavnosti jako stvořené. Historické centrum s několika náměstími, křivolaké uličky i bohatá zeleň za městskými hradbami ožije na tři dny dávnou historií první poloviny 15. století, do časů, kdy se vlády nad městem ujal husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova.
Jihočeský kraj | Zážitky

Brambory: historie oblíbené potraviny, bramborové hostiny, slavnosti a příběhy

Když někdo skončí těsně pod stupni vítězů, říká se, že dostal bramborovou medaili. Vůči bramborám to ale není úplně fér: v mnoha světových kuchyních včetně té naší, tedy české, moravské i slezské, jim patří první místo. Také se na našich stolech objevují už pěknou řádku let: první dochované zmínky o bramborách v českých zemích zmiňují hostinu Viléma Slavaty v roce 1623 v Jindřichově Hradci.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika