Úvod > Aktuality > Víkend bude patřit na Strunách podzimu dětem
Tata bojs
"> Tata bojs "> Struny podzimu "> Deti
Zážitky

Víkend bude patřit na Strunách podzimu dětem

  • Vydáno16. října 2013
Koncerty, divadelní představení, filmové projekce, ale i hudební či výtvarné dílny čekají již tento víkend 19. až 20. října v pražském divadle Minor na děti i jejich rodiče. Po roce se zde opět koná intenzivní tvůrčí program Struny dětem s mottem Kouzlo objevování připravený Mezinárodním hudebním festivalem Struny podzimu.
Struny podzimu dětemDo bohatého víkendového programu Struny dětem se zapojila celá řada umělců, kteří připravili své koncerty či představení na míru dětskému publiku. V Minoru se tak nejmenší festivaloví návštěvníci mohou těšit například na kapely Tata Bojs, Vltavu nebo Už jsme doma, ale i třeba bubenickou show studentů Pražské konzervatoře, hudebně-loutkové představení Loutkando Grande Ensemblu Inégal či koncert Pražského filharmonického sboru s příznačným názvem Proč bychom se netěšili…

Do akce se letos zapojilo také muzeum Karla Zemana: program nabízí vedle projekcí legendárních filmů i možnost odhalit filmové triky tohoto režiséra. Nebude chybět ani představení z líhně divadla Minor v předvečer Strun dětem, tentokrát pro festivalové publikum uvede lesní revue Evy Nosálkové O Smolíčkovi.

Strunám dětem se podaří zaplnit každé volné místo Divadla Minor: hlavní program v jeho prostorách doplní nepřetržitá řada dílniček a dalších aktivit. Na návštěvníky zde bude číhat namátkou výroba vitráží technikou Tiffany či létajících balonů, sestavování elektrodřeváků či vlastní nástěnné mapy kontinentů. Kromě dílen na děti čekají volné hravé zóny – růžová věž pod taktovkou montessori Duhovky, oblíbené Bystřiště mozkových závitů Mindoku či internetové hřiště CT: D. Pořady jsou koncipované pro děti ve věku od 4, 7 a 10 let, ty ještě menší se mohou koncertů zúčastnit na klíně. 
Divadlo Minor – divadlo pro celou rodinu

Divadlo Minor – divadlo pro celou rodinu

Divadlo Minor se snaží hrát nikoli jen pro děti, ale přilákat spolu s dětmi i dospělého diváka, čili celou rodinu. Tomuto cíli se přizpůsobuje jak dramaturgie, tak také hrací časy. Společným jmenovatelem všech inscenací je především originální výtvarná a hudební složka.

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.