Úvod > Aktuality > Venkovní expozice na Kampě přiblíží osobnost Karla IV.
Venkovní expozice na Kampě přiblíží osobnost Karla IV.
"> "> ">
Kultura

Venkovní expozice na Kampě přiblíží osobnost Karla IV.

  • Vydáno21. dubna 2016
Pražská Kampa připomene zajímavou expozicí na přelomu dubna a května významné výročí 700 let od narození římského císaře a českého krále Karla IV. Kolemjdoucí se mohou od pondělí 25. dubna v mysli zatoulat do vrcholného středověku a prostřednictvím textů z dobových zpráv i vyobrazení panovníka na velkoformátových panelech, nahlédnout do života jednoho z nejpozoruhodnějších vladařů doby.
Karel IV.Expozici s názvem "Karel IV. Jaký byl?" vytváří devatenáct panelů s portréty panovníka a dalšími dokumenty. Obsahuje také úryvky zpráv o něm i z jeho vlastních textů. Ukáže tak, jak se viděl on sám i jak ho viděli jeho současníci. Výstava se soustředí na osobnost Karla IV. a to nejen na fyzickou podobu, ale i na vystižení jeho vnitřního světa. K vidění bude mimořádný výběr jeho portrétů v nadživotní velikosti. Z mnoha unikátních podkladů vybrali pořadatelé ty nejvýznamnější, díky nimž možná zjistíte i leccos překvapivého.

Výstava na Kampě bude volně přístupná, a to 24 hodin denně. Očekává se, že vzbudí velký zájem nejen u široké veřejnosti, ale díky názorné úpravě také u škol a stane se tak příjemným zpestřením výuky historie. Večer budou panely nasvícené tak, aby ještě více umocnily atmosféru a návštěvníci se mohli ponořit do doby svého císaře.
Kampa – romantika v centru Prahy

Kampa – romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.