Úvod > Aktuality > Velký den pro všechny milovníky sportu pravých kovbojů připravil Šiklův Mlýn

Velký den pro všechny milovníky sportu pravých kovbojů připravil Šiklův Mlýn

Vydáno 3. srpna 2016 Letní sporty
Rodeový sport se v několika posledních letech těší u nás velké oblibě, jak ze strany diváků tak hlavně nových jezdců. Po Velkém dni koní už 2. akce v letošním roce, kdy do Rodeo arény na Šiklově mlýně přijedou nejlepší rodeoví jezdci z ČR i zahraničí, aby se v rámci seriálu Mistrovství ČR v rodeu 2016 poměřili v dobytkářských a rychlostních disciplínách. Každým rokem přibývají nové disciplíny, jak dobytkářské tak i rychlostní. Mistrovství ČR v Rodeu si můžete užít v sobotu 6. srpna v Šiklandu.
Už jste někdy viděli, jak se chytá tele do lasa nebo je odděleno ze stáda a to vše zkušeným jezdcem ze sedla koně? Soboitu 6. srpna ovládnou na Šiklově mlýně jezdci na koních, kteří se utkají v rodeových i rychlostních disciplínách.

Pokud se soutěžního odpoledne zúčastníte, jistě si sami rádi zasoutěžíte v amfiteátru westernového městečka. Večer na vás čeká elektrický býk, trenažér rodeových jezdců.
 
Současné rodeo je založené na úkonech, které byly kdysi hojně využívány v každodenním životě kovbojů.  Obliba rodea neustále vzrůstá a to jak mezi diváky, tak i mezi samotnými jezdci. Mistrovství ČR v rodeu vypukne na Rodeo aréně na Šiklově mlýně ve 14 hodin, kdy se postupně představí ti nejlepší závodníci v dobytkářských i rychlostních disciplínách. Jezdci se utkají v disciplínách Team Pening, kde se oddělují ve stanoveném čase dobytčata ze stáda, v chytání telete do lasa v disciplíně Calf Roping, Cattle Penning, kde je vybrané tele vytříděno ze stáda a zavedeno do ohrádky,  Cattle Branding což je značkování vybraného telete na kýtu značkovací barvou, Steer Wrestling, kde spolupracuje vodič a chytač a úkolem je při sesednutí z koně položit stojící tele na bok. Po dobytkářských disciplínách následují rychlostní disciplíny a to Pole Bending (slalom mezi tyčemi) a Barrell Race (slalom okolo barelů).

Po celý den běží ve westernovém městečku denní program včetně divadel, nové westernové show a tanečních přehlídek na náměstí. Zábavu si můžete užít i na více jak dvacítce atrakcí (např. naleziště drahokamů, originální malování na obličej nebo okružní jízda po areálu s výkladem v Safari vláčku). K dispozici je také aquapark s divokou řekou a megatrampolínou, nebo jízdy ve speciálně upraveném bojovém vozidle pěchoty či na čtyřkolkách.

Atmosféru v městečku bude ještě umocňovat country kapela, která bude hrát k poslechu již od odpoledních hodin. Celodenní nabitý program v celém areále Šiklova mlýna uzavře soutěž na elektrickém býkovi o výhru 5 000 Kč. Zkusíte to i vy?
Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Letní dětské tábory v Šiklově mlýně

Letní dětské tábory v Šiklově mlýně

Pro letošní rok Šiklův mlýn nabízí dobrodružný tábor, jezdecký, jezdecký tábor pro pokročilé jezdce a tábor pro děti s nadváhou.

Kemp Šiklův mlýn - kombinace ubytování, zábavy a krásné přírody

Kemp Šiklův mlýn - kombinace ubytování, zábavy a krásné přírody

Kemp leží uprostřed největšího přírodního zábavního areálu v ČR – Westernového městečka Šiklův mlýn. Unikátní ráj pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Šiklův mlýn - Off-road areál

Šiklův mlýn - Off-road areál

Příznivci military stylu se vyřádí při jízdě v bojovém vozidle pěchoty, na čtyřkolkách nebo ve vlastním voze či motorce. Pravidelně se na offroadové dráze konají mistrovské závody nebo srazy a můžete uspořádat i svoji vlastní akci. K dalším službám patří také paintball nebo discgolf.

Přírodní koupací biotop Šiklův mlýn

Přírodní koupací biotop Šiklův mlýn

Koupací biotop se nachází v areálu westernového městečka Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem. K čistění vody se nepoužívají chemické přípravky, ale k odstraňování nežádoucích látek dochází pomocí přirozených biologických procesů působením mikroorganismů a vodních rostlin.