Úvod > Aktuality > Velký den pro všechny milovníky sportu pravých kovbojů připravil Šiklův Mlýn
Velký den pro všechny milovníky sportu pravých kovbojů připravil Šiklův Mlýn
">
Letní sporty

Velký den pro všechny milovníky sportu pravých kovbojů připravil Šiklův Mlýn

  • Vydáno3. srpna 2016
Rodeový sport se v několika posledních letech těší u nás velké oblibě, jak ze strany diváků tak hlavně nových jezdců. Po Velkém dni koní už 2. akce v letošním roce, kdy do Rodeo arény na Šiklově mlýně přijedou nejlepší rodeoví jezdci z ČR i zahraničí, aby se v rámci seriálu Mistrovství ČR v rodeu 2016 poměřili v dobytkářských a rychlostních disciplínách. Každým rokem přibývají nové disciplíny, jak dobytkářské tak i rychlostní. Mistrovství ČR v Rodeu si můžete užít v sobotu 6. srpna v Šiklandu.
Už jste někdy viděli, jak se chytá tele do lasa nebo je odděleno ze stáda a to vše zkušeným jezdcem ze sedla koně? Soboitu 6. srpna ovládnou na Šiklově mlýně jezdci na koních, kteří se utkají v rodeových i rychlostních disciplínách.

Pokud se soutěžního odpoledne zúčastníte, jistě si sami rádi zasoutěžíte v amfiteátru westernového městečka. Večer na vás čeká elektrický býk, trenažér rodeových jezdců.
 
Současné rodeo je založené na úkonech, které byly kdysi hojně využívány v každodenním životě kovbojů.  Obliba rodea neustále vzrůstá a to jak mezi diváky, tak i mezi samotnými jezdci. Mistrovství ČR v rodeu vypukne na Rodeo aréně na Šiklově mlýně ve 14 hodin, kdy se postupně představí ti nejlepší závodníci v dobytkářských i rychlostních disciplínách. Jezdci se utkají v disciplínách Team Pening, kde se oddělují ve stanoveném čase dobytčata ze stáda, v chytání telete do lasa v disciplíně Calf Roping, Cattle Penning, kde je vybrané tele vytříděno ze stáda a zavedeno do ohrádky,  Cattle Branding což je značkování vybraného telete na kýtu značkovací barvou, Steer Wrestling, kde spolupracuje vodič a chytač a úkolem je při sesednutí z koně položit stojící tele na bok. Po dobytkářských disciplínách následují rychlostní disciplíny a to Pole Bending (slalom mezi tyčemi) a Barrell Race (slalom okolo barelů).

Po celý den běží ve westernovém městečku denní program včetně divadel, nové westernové show a tanečních přehlídek na náměstí. Zábavu si můžete užít i na více jak dvacítce atrakcí (např. naleziště drahokamů, originální malování na obličej nebo okružní jízda po areálu s výkladem v Safari vláčku). K dispozici je také aquapark s divokou řekou a megatrampolínou, nebo jízdy ve speciálně upraveném bojovém vozidle pěchoty či na čtyřkolkách.

Atmosféru v městečku bude ještě umocňovat country kapela, která bude hrát k poslechu již od odpoledních hodin. Celodenní nabitý program v celém areále Šiklova mlýna uzavře soutěž na elektrickém býkovi o výhru 5 000 Kč. Zkusíte to i vy?
Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Letní dětské tábory v Šiklově mlýně

Letní dětské tábory v Šiklově mlýně

Pro letošní rok Šiklův mlýn nabízí dobrodružný tábor, jezdecký, jezdecký tábor pro pokročilé jezdce a tábor pro děti s nadváhou.

Kemp Šiklův mlýn – kombinace ubytování, zábavy a krásné přírody

Kemp Šiklův mlýn – kombinace ubytování, zábavy a krásné přírody

Kemp leží uprostřed největšího přírodního zábavního areálu v ČR – Westernového městečka Šiklův mlýn. Unikátní ráj pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Šiklův mlýn – Off-road areál

Šiklův mlýn – Off-road areál

Příznivci military stylu se vyřádí při jízdě v bojovém vozidle pěchoty, na čtyřkolkách nebo ve vlastním voze či motorce. Pravidelně se na offroadové dráze konají mistrovské závody nebo srazy a můžete uspořádat i svoji vlastní akci.

Přírodní aquapark na Šiklově mlýně

Přírodní aquapark na Šiklově mlýně

Koupací biotop se nachází v areálu westernového městečka Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem. K čistění vody se nepoužívají chemické přípravky, ale k odstraňování nežádoucích látek dochází pomocí přirozených biologických procesů působením mikroorganismů a vodních rostlin.