Úvod > Aktuality > Zámek Mikulov letos opět připravil večerní prohlídky
Zámek Mikulov letos opět připravil večerní prohlídky
"> "> ">

Zámek Mikulov letos opět připravil večerní prohlídky

Vydáno 2. července 2020 Zážitky
Oblíbené noční prohlídky se vracejí na mikulovský zámek i v létě 2020! Během dvou letních večerů se otevřou zámecké brány po setmění návštěvníkům, kteří se mohou těšit na scény ze zámecké historie, tak jak je neznají. Hrané scénky budou představovat to nejzajímavější z několika set leté historie. Nechybět budou ani legendy a pověsti s Mikulovem spojené.
večerní prohlídky mikulovNa noční prohlídky zve letos i zámek v Mikulově; přijet můžete 22. července a 12. srpna 2020, prohlídky se konají vždy od 20:00 hodin. Hrané scénky se budou odehrávat v podání současných i bývalých zaměstnanců zámku a jejich přátel. Lístek pro dospělé stojí 220 Kč, pro děti, studenty a seniory 110 Kč, rodinné vstupné vás vyjde na 600 Kč a pro velký zájem je nezbytná rezervace na e-mailu pokladna@rmm.cz.

Zámek MikulovProhlídky provedou návštěvníky běžně nepřístupnými částmi zámku i novými výstavami, kde na ně bude čekat kupříkladu kardinál František z Dietrichsteina, protože v roce 2020 uplyne přesně 450 let od jeho narození. Nechybět bude ani oblíbená Bílá paní Perchta z Rožmberku, která se do Mikulova přivdala do rodiny Liechteinsteinů.

Sídlem Regionálního muzea je impozantní mikulovský zámek, tyčící se nad malebným městem ležícím na cestě mezi Brnem a Vídní. Moravsko-rakouskou hranici zde střežil již středověký hrad, založený českým králem Otakarem Přemyslem I. Majitelé panství, Liechtensteinové a Dietrichsteinové, svou rezidenci postupně přestavovali dle požadavků doby až do její nynější barokní elegance.
Noční prohlídky zámku Mikulov

1.7.
12.8.
Noční prohlídky zámku Mikulov

Oblíbené noční prohlídky se vracejí na mikulovský zámek. Během tří letních večerů se otevřou zámecké brány po setmění návštěvníkům, kteří se mohou těšit na scény ze zámecké historie, tak jak je neznají.

Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Silueta mohutného zámku je v krajině Pálavy viditelná už dáli. V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Čeká tu na vás expozice "Od gotiky po empír", expozice "Víno napříč staletími" obrazy z rodové sbírky Dietrichsteinů, zámecká knihovna i obří sud.