Úvod > Aktuality > Ve Zlaté Koruně proběhne nevšední divadelní festival
Ve Zlaté Korune probehne nevšední divadelní festival
"> Ve Zlaté Korune probehne nevšední divadelní festival "> Festival Zlatá Koruna probehne na zahrade jihoceského kláštera Zlatá Koruna
Kultura

Ve Zlaté Koruně proběhne nevšední divadelní festival

  • Vydáno1. července 2014
Klášter Zlatá koruna bude letos od 3. do 29. července hostit nevšední divadelní festival, který připravují studenti uměleckých škol. Prostory klášterní zahrady se tak stanou unikátním jevištěm. V loňském roce mohli návštěvníci shlédnout pohádku na motivy bratří Grimmů Dva bratři. Letos budou inscenace čtyři od různých režisérů a pro každou bude vyhrazen jeden červencový víkend. A celý festival je tentokrát zaměřen na smích a komedii.

Ve Zlaté Koruně proběhne divadelní festivalV klášteře Zlatá Koruna letos proběhne netradiční divadelní festival, který připravují mladí umělci, studenti uměleckých škol, kteří se snaží ve svých představeních propojit různé umělecké obory.
 

Klášter si můžete prohlédnout také během mimořádných večerních prohlídek. První z nich se koná již 2. 7. 2014 a další 16. 7. 2014, začátek prohlídek je vždy od 21:00. Plné vstupné stojí 100 Kč, rodinné vstupné: 250 Kč a 70 Kč platí senioři, 60 Kč děti a studenti.

Již tradičně bude během prohlídky předčítáno z Benediktovy řehole. O výborné akustice prostoru se budete moci přesvědčit za doprovodu kostelních varhan z konce 17. století.

Festival Zlatá Koruna bude probíhat od 3. do 29. 7. na zahradě jihočeského kláštera Zlatá Koruna. Divadelní představení začne každý večer ve 20 hodin. Vstupenky je možno zakoupit vždy 30 minut před představením přímo na místě nebo rezervovat na emailu festivalzlatakoruna@gmail.com.

Klášter Zlatá Koruna – historie na vás dýchne ze všech stran

Klášter Zlatá Koruna – historie na vás dýchne ze všech stran

Několik kilometrů od Českého Krumlova stojí na ostrohu, obtékaném ze tří stran řekou Vltavou, půvabný cisterciácký klášter, jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě. Místo vyzařuje zvláštní poklidnou atmosféru, tolik odlišnou od hektického tempa dnešního světa.