Úvod > Aktuality > Ve Slavkově u Brna propuknou Svatomartinské slavnosti

Ve Slavkově u Brna propuknou Svatomartinské slavnosti

Vydáno 7. listopadu 2018 Zážitky
Svatomartinská tradice navazuje na, dnes již pozapomenuté, lidové obyčeje a zvyky spojené s ukončováním hospodářského cyklu v zemědělství našich předků. A právě tyto zvyky a obyčeje, chtějí pořadatelé letošních Svatomartinských slavností v neděli 11. listopadu ve Slavkově připomenout.
Svatomartinské slavnostiSvatomartinské slavnosti odstartují v neděli 11. listopadu 2018 v 9:00 v Zámeckých kasematech, kde začne svatomartinský jarmark, jenž potrvá až do 17:00. Těšit se můžete na zabijačkové speciality, masové delikatesy, paštiky, husí a kachní játra, marmelády, sirupy a vína a další laskominy.

Od 10:00 rozezní kasematy cimbálová muzika a přesně v 11:00 přijede svatý Martin na bílém koni, ovšem ne do kasemat, ale pořed Informační středisko. A kde že jsou svatomartinské husy? Ty můžete ochutnat v Zámecké restauraci Austerlitz v průběhu celého víkendu, tedy v sobotu 10. listopadu i v neděli 11. listopadu 2018. Pro velký zájem doporučujeme rezervaci na čísle 606 637 666 nebo 608 710 597.


Kasematy nabídnou program také pro děti

Zkrátka nepřijdou ani děti. Pro ty budou otevřeny kasematy se speciálním odpoledním divadelním programem. Od 12:00 do 15:30 zde bude pro děti probíhat workshop s pohádkovými postavami, hraná pohádka Popelka a pohádková diskotéka.

Otevřený bude samozřejmě i zámek se všemi svými prohlídkami a výstavami. Přijďte strávit příjemný podzimní den na zámek Slavkov - Austerlitz!
Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

Podzemí zámku Slavkov u Brna

Podzemí zámku Slavkov u Brna

Atraktivní tajemná prohlídka unikátních prostor dvou pater zámeckého podzemí seznámí s historií starších staveb a v expozici "Z historie města Slavkova" představí kostýmované figuríny nejvýznamnějších postav zámecké a městské historie včetně řemeslnických cechů.

Zámecká restaurace Austerlitz

Zámecká restaurace Austerlitz

Restaurace nabízí příjemné prostředí, které je sladěno v barokním stylu, stejně jako slavkovský zámek. Naprostým skvostem Černé kuchyně je ručně kovaný gril, na kterém je možné připravit pro vaše mlsné jazýčky téměř cokoliv.